• Ochota na Złoty Czepek

23.10.2023

22 października odbyły się zawody na pływalni OSiR Ochota.

Uczniowie SP61 i TPD zajęli III miejsce w zawodach Ochota na Złoty Czepek 2023. Oliwier J. z kl. 2c zajął III miejsce stylem grzbietowym.

Andrzej Urbański

• Spotkanie z położną

23.10.2023

Położna odwiedziła naszą placówkę, aby prowadzić zajęcia dotyczące zdrowia i profilaktyki, dostosowane do różnych grup wiekowych.

Dla uczniów klas 5-6, tematem zajęć było dojrzewanie i higiena. Uczniowie uzyskali informacje na temat zmian zachodzących w organizmach w okresie dorastania oraz poznali praktyczne wskazówki dotyczące zachowań zdrowotnych i higieny osobistej.

Dla uczniów klas 7-8, temat zajęć koncentrował się na profilaktyce raka piersi. Położna omówiła znaczenie samobadania piersi oraz wczesnego wykrywania tej choroby, która dotyczy nie tylko dorosłych kobiet, ale także może występować w młodszych grupach wiekowych. To ważna lekcja, która pomaga zwiększyć świadomość zdrowotną i daje narzędzia do opieki nad własnym zdrowiem.

Dziękujemy położnej za poświęcony czas i zaangażowanie w edukację naszych uczniów.

• Patriotyczne spotkanie

22.10.2023

Fundacja dla Rodakazaprosiła naszą szkołę do wzięcia udziału w akcji „Lekcja dla Rodaka”, która polega na organizowaniu zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży na temat historii Polaków w Kazachstanie, na Syberii i Kresach. Celem tego przedsięwzięcia jest upowszechnienie wiedzy na temat życia Polaków na obczyźnie, historii Polski, integracja i rozwój kultury. Przyjęliśmy zaproszenie i 9 października 2023 r. klasy ósme miały przyjemność uczestniczyć w takich zajęciach. Prowadził je pan Mateusz Borko – Polak z Grodna, obecnie student Politechniki Warszawskiej. Opowiadał nam o Kazachstanie i Białorusi wykorzystując przygotowaną prezentację. Uczniowie chętnie zadawali pytania, szczególnie dotyczące samego pana Mateusza. Na koniec podziękowaliśmy za przemiłe spotkanie i wręczyliśmy upominek. Pan Mateusz był niezwykle wzruszony.