• 2b - jasełka

20.12.2019

Okres świąt Bożego Narodzenia jest czasem bardzo ważnym dla wszystkich. Uczniowie klasy 2b również biorą udział w przygotowaniach do świąt. Dnia 16 grudnia 2019r. wystąpili przed swoimi rodzicami w jasełkach. Rodzice uczniów mogą być z nich bardzo dumni za ich chęci i starania.

• 5a - wigilia klasowa

20.12.2019

Klasa 5 a wraz z wychowawcami życzy wszystkim Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły oraz naszym Koleżankom i Kolegom zdrowych, rodzinnych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Wystrzałowego Sylwestra i Nowego Roku!

• 2b - świąteczne pierniki

19.12.2019

• 2b - warsztaty w Mostówce

19.12.2019

18 grudnia 2019r. klasa 2b uczestniczyła w świątecznych warsztatach plastycznych. Dzieci malowały bombki i figurki gipsowe farbami, zdobiły je brokatem. Sprzyjająca pogoda zachęciła nas do zabaw na świeżym powietrzu. Warsztaty zakończyły się pokazem baniek mydlanych.

• Koncert Bożonarodzeniowy

16.12.2019

16 grudnia odbył się wspaniały koncert przygotowany przez p. Annę Zagdańską i p. Barbarę Czarny. Kolędy i piosenki świąteczne wprowadziły wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt.

Program koncertu:

Lena i Zosia kl. 3b - "Świeć gwiazdeczko"

Chór - "Mikołaj", "Pastorałka od serca do ucha", "Gloria"

Gabrysia kl. 5c, Ksenia i Malwina kl. 4c, p. Ania - "Gdy śliczna Panna"

Chór - wiązanka kolęd

Dziewczynki z kl. 5d - układ taneczny do utworu "Santa tell me"

Uczniowie kl. 4 - 5 - "Skrzypi wóz", "Aniołek najładniejszy"

Uczniowie kl.6 - "Gwiazda na wietrze", "Dzisiaj w Betlejem"

Uczniowie kl.7 - "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Przekażmy sobie znak pokoju"

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na dzisiejszy Świąteczny Koncert!!! W sposób szczególny WSPANIAŁYM WYKONAWCOM!!! Byliście rewelacyjni! Oby tak dalej pięknie!!! „Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem, śpiewajcie ustami, śpiewajcie swoim życiem”.

Z pozdrowieniami,

Barbara Czarny,Anna Zagdańska

• 3a w Fabryce Bombek

18.12.2019

17 grudnia klasa 3a była na wycieczce w Fabryce Bombek „Fogiel”. Miejsce to powstało w roku 1948 na Warszawskim Grochowie przy ul. Kordeckiego 48, którą założył Jan Fogiel. Wszystkie ozdoby choinkowe są wykonywane tam ręcznie. Na początku, uczniowie zobaczyli jak za pomocą szklanej tuby i ognia można zrobić okrągłą bombkę. Następnie przeszli do pomieszczenia gdzie za pomocą „czarów” srebrzy się bombki od środka. Na koniec każde dziecko dostało swoją bombkę, którą pomalowało według własnego pomysłu i po wyschnięciu zabrało do domu, aby powiesić na swojej choince.

• 3b - świąteczne pierniki

• 3b - Manufaktura Cukierków

16.12.2019

13 grudnia uczniowie klasy 3b wybrali się na wycieczkę. Miejscem naszej podróży była Manufaktura Cukierków. Zajęcia, w których braliśmy udział składały się z dwóch części. Pierwszy etap stanowił pokaz wyrabiania słodkości. Prowadzący zajęcia, ciekawie opowiadając i tłumacząc wszystko na oczach dzieci wyrabiali cukierki i lizaki. Dzieci przyglądały się wykonywanym czynnościom oraz uważnie słuchały instrukcji. Kolejną częścią zajęć była część praktyczna. Każde dziecko samodzielnie tworzyło własnego kolorowego i słodkiego lizaka. Na samym końcu odbył się quiz sprawdzający, co uczniowie zapamiętali z zajęć. Uczniowie udzielali wspaniałych odpowiedzi na pytania. W nagrodę klasa otrzymała pyszne, jeszcze ciepłe karmelowe cukierki. Wycieczka była bardzo udana.

• 3a - świąteczne pierniki

12.12.2019

Święta Bożego Narodzenia już niebawem!!
            Kojarzą się nam one z wieloma obyczajami. Dla wielu przedświąteczną tradycją jest pieczenie ciasteczek czy pierników.Forma występowania pierników jest bardzo różna. Mogą być one małymi, czy też większymi ciasteczkami. Polewane są bardzo często z wierzchu czekoladą, bakaliami, a w środku przełożone marmoladą, masą orzechową lub marcepanem. Istnieją również większe formaty pierników, które wypiekane są jako duże bloki. Zwykle przekładane są one warstwami marmolad.W związku z tym, klasa 3a przygotowywała masę na pierniki, wycinała je i pięknie dekorowała. Zachęcamy więc już teraz do pieczenia pierniczków. Można je później zjeść ze smakiem, lub przygotować wersję do powieszenia na choinkę. Zapach pierniczków wraz z zapachem żywej choinki stworzą niesamowicie świąteczny nastrój.