• Świetlica - Akcja Sprzątanie świata

19.09.2023

15 września wzięliśmy udział w Akcji Sprzątanie Świata. Grupa Świetliczaków uzbrojona w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyła do  Parku Pięciu Sióstr. Zajęliśmy się zbieraniem śmieci z wyznaczonego terenu. Nasi uczniowie pracowali z ogromnym zapałem i zaangażowaniem, pamietając że dbanie o naszą planetę jest naszym wspólnym dobrem.

• Akcja Sprzątanie świata

15.09.2023

Nasza szkoła wzięła udział w 30. Akcji Sprzątania świata koordynowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Temat tegorocznej edycji to " Sprzątanie świata łączy ludzi". Byliśmy w grupie 40 milionów wolontariuszy, którzy uczestniczyli w tej akcji na całym świecie. Nasi wolontariusze chcieli swoją postawą promować ideę troski o naszą planetę wyrażającą się nieśmieceniem w środowisku naturalnym. Niestety ilość zebranych przez nas śmieci świadczy o tym, że mamy jeszcze wiele do zrobienia w kwestii edukacji ekologicznej naszego społeczenstwa.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy za ich ogromne zaangażowanie!

• Rajd do Pęcic 9.09.2023

10.09.2023

W sobotę 09.09.2023 odbył się Rajd do Pęcic, który miał na celu uczczenie losów części Powstańców IV Obwodu Armii Krajowej Ochota i bitwy pod Pęcicami, którą stoczyli 2 sierpnia 1944 r.

Rajd został zorganizowany przez harcerzy z 16 WDH oraz Urząd Dzielnicy Ochota. W rajdzie wzieli udział między innymi nasi uczniowie i uczennice z klas ósmych oraz nauczyciele wf. Ogółem w imprezie wzięło udział ok. 250-300 osób z naszej dzielnicy, w tym uczniowie, uczennice szkół podstawowych, nauczyciele, opiekunowie, rodziny z dziećmi, ochotnicy i przedstawiciele władz dzielnicy.

Nasza piesza grupa pokonała ok. 16 km, inne grupy przemieszczały się na rowerach, na rolkach oraz kajakami.Trasę rozpoczęliśmy przy kościele w Parafii św. Jakuba przy Placu Narutowicza o godz. 11.15, a zakończyliśmy w Pęcicach. Wieczorem wróciliśmy do Warszawy.

Powyżej zdjęcia z trasy, z uroczystości, z miejsca pamięci poległych powstańców, zdjęcie ocalałych uczestników Powstania Warszawskiego itd. oraz zdjęcia i film z pułkownikiem Bogdanem Bartnikowskim z IV Oddziału AK Warszawa Ochota, który w ciekawy sposób opowiedział uczestnikom rajdu o trasie jaką mieli pokonać powstańcy z Salomei do Pęcic w sierpniu 1944 roku.