• 4a 4b - Mikołajki

      09.12.2019

      2.12.2019r. klasa 4a i 4b, w ramach Mikołajek, uczestniczyły w spektaklu pt.: Pinokio oraz spotkaniu z Mikołajem, od którego każde dziecko otrzymało słodki upominek.Impreza odbyła się w Teatrze Capitol. 

     • Podsumowanie projektu "Szkoła przyjazna prawom człowieka"

      04.12.2019

      4 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczystość podsumowująca realizację pilotażowego projektu WCIES

      " Szkoła przyjazna prawom człowieka. Jak przeciwdziałać wykluczeniu i przemocy w szkole?"

      Uczniowie obejrzeli prezentację na temat podjętych przez całą społeczność szkolną działań, a także przedstawienie pt. "Przemocy mówimy nie" w wykonaniu uczniów klasy 6c.

      Impreza została uświetniona występami chóru szkolnego pod kierownictwem p. Anny Zagdańskiej.

      Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy utwór " We are the world".

      Pomimo zakończenia projektu będziemy kontynuowali w naszej szkole działania mające na celu ograniczenie agresji i przemocy wśród uczniów, a także wzrost tolerancji i empatii.

      Dziękuję serdecznie wszystkim Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom za pomoc w realizacji projektu!

      Urszula Postek

     • 3a - Ogólnopolska Wymiana Pocztówkowa

      28.11.2019

      Od września bierzemy w niej udział. Na początku Pani Olga szukała szkół w całej Polsce, które będą  chętne do wysłania do nas pocztówek. Gdy mieliśmy już adresy mogliśmy napisać pozdrowienia z Warszawy dla innych uczniów ze szkół z Lubaczowa, Długich Starych, Pruszkowa, Młochowa, Włocławka, Zalesia, Lubina i Gorzowa Wielkopolskiego. Przy okazji powtórzyliśmy sobie kierunki świata na mapie oraz podział administracyjny Polski. Było nam bardzo miło, że inne dzieci z różnych stron naszego kraju wysłały do nas pocztówki. Kolejna „akcja pocztówkowa” przed świętami Bożego Narodzenia.

     • Tomasz Dolski - Symfonia na Skrzypce i Dj-a

      22.11.2019

      Koncert odbył się w ramach projektu „Młodzi warszawiacy zmieniają swoje miasto”. Głównym wątkiem było zaprezentowanie muzyki klasycznej w nowoczesnym / współczesnym wydaniu, który rozbudza ciekawość młodych słuchaczy i zachęca do odkrywania muzyki poważnej. Łączy historię ze współczesnością, wykorzystując do tego muzykę pop, rock, house i dubstep.

     • Dzień Praw Dziecka - dla każdego dziecka

      21.11.2019

      Od listopada 2019 nasza szkoła należy do Klubu Szkół UNICEF. 20 listopada w rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka odbyły się w naszej szkole prezentacje na temat praw dziecka oraz działalności organizacji UNICEF. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali sprzedaż ciast.
      Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!
      Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom za dobre serce i hojność, a wolontariuszom za wspaniale przeprowadzoną akcję charytatywną na rzecz Unicef Polska. Uzbieraliśmy 2120,00 złotych. Za podaną sumę zakupiłam tzw. prezenty bez pudła czyli dary humanitarne (mleko terapeutyczne, szczepionki, antybiotyki, apteczki pierwszej pomocy, tabletki uzdatniające wodę).

      Urszula Postek

      Koordynator SKW

     • 3a - warsztaty 20.09.2019

      21.11.2019

      Za nami kolejne środowe zajęcia z Panią psycholog. Na warsztatach mówiliśmy o tym, że każdy jest inny ale i wyjątkowy. Każde dziecko ma w sobie coś wyjątkowego, niezwykłego…. Należy tylko to dostrzec. Na koniec zajęć dzieci rysowały, wycinały lub przyklejały coś od siebie. W ten sposób powstała wyjątkowa praca grupowa.

     • 3a - lapbooki

      21.11.2019

      Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Przeważnie jest to większa kartka z możliwością składania, w której w formie rysunków, wykresów, otwieranych okienek oraz ruchomych elementów przekazuje się wybrane treści. Ma tę przewagę nad klasycznym słowem pisanym, że wzbudza ciekawość i motywuje dziecko do odkrywania ukrytych ciekawostek, a także do ich gromadzenia. Lapbook pozwala na zbieranie informacji i nieskończone rozszerzanie jego zawartości. Lapbook może pomagać w nauce. Służy także do zabawy dla kreatywnych dzieci. Często stanowi także niezastąpioną pomoc dydaktyczną przy czytaniu lektur czy nauce nowych terminów. Dlatego klasa 3a wykonała lapbook o Polsce. W środku można znaleźć ciekawe informację o naszej ojczyźnie. Poznaliśmy sławnych Polaków, prezydentów III RP oraz królów Polski. Zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami i zdjęciami. Po wykonaniu lapbooków, uczniowie byli podzieleni na grupy i odpowiadali na pytania dotyczące Polski. Najlepsza drużyna otrzymała nagrody. Była to super zabawa na powtórzenie wiadomości.  

     • Akademia Integracji 19.11.2019

      20.11.2019

      19.11 w naszej szkole po raz kolejny gościliśmy członków Fundacji Akademia Integracji. Dowiedzieliśmy się, że niepełnosprawność nie wyklucza realizacji marzeń i nie musi być ograniczeniem. Na deser mogliśmy obejrzeć pojedynek szermierki na wózkach. Kibicowanie na dobre pochłonęło uczniów! Panowie na koniec podkreślili, że mimo niepełnosprawności można realizować swoje marzenia, ale warto dbać o swoje bezpieczeństwo aby uniknąć wypadków.

      Pamiętajcie Kochani, noście kaski, odblaski i nie podejmujcie ryzykownych zabaw.

      http://akademiaintegracji.pl/

     • Wieczór z matematyką inaczej

      19.11.2019

      W naszej szkole odbył się pierwszy "Wieczór z matematyką inaczej", podczas którego uczniowie mogli zobaczyć inne ciekawe formy nauki matematyki. Pomimo późnej pory wieczór cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, co można zauważyć na fotografiach. W siedmiu salach lekcyjnych było siedem różnych warsztatów takich jak : origami, układanki logiczne, malowanie obrazków logicznych, gry planszowy (Mathable, Rummikub, Connect), rozwiązywanie sudoku, podstawy gry w szachy, bryły ze słomek. Każdy z uczestników mógł wybrać 3 warsztaty. Każdy z nich trwał po  45 minut, w przerwie między warsztatami dzięki Radzie Rodziców był przygotowany słodki poczęstunek. Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w poszczególnych warsztatach i mówili o tym, że powtórzyliby takie warsztaty ponownie choćby jutro! Młodzieży bardzo podobały się wszystkie warsztaty, jednak które najbardziej? To przedstawia nam wykres kołowy:), Który został stworzony dzięki ankietom wypełnianym na koniec tego wspaniałego wieczoru. Dziękujemy bardzo organizatorom Pani Bożenie Grzegorczyk i Pani Annie Bekier oraz wszystkim zaangażowanym w ten miły jesienny wieczór! 

     • Warsztaty "Zagadki detektywistyczne Lassego i Mai"

      14.11.2019

      W środę (13.11.19)  z inicjatywy biblioteki szkolnej uczniowie klasy 1c, 2a i 3a uczestniczyli w warsztatach  "Zagadki detektywistyczne Lassego i Mai". Warsztaty były prowadzone przez panią Monikę Kłos, przedstawicielkę wydawnictwa Zakamarki, które od kilku lat poleca serię książek Martina Widmarka i Heleny Willis pt. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Każda książka (ostatnio wydana Tajemnica srebra – 25 w serii) opowiada o innej zagadce, którą Lasse i Maja rozwiązują. Ogromnym zainteresowaniem, ciekawością i zaangażowaniem w rozwiązywaniu zagadek wykazały się nasze dzieci. 

     • Szkoła do hymnu

      08.11.2019

      Ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło się do udziału w akcji „Szkoła do hymnu” . Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły w piątek, o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.

    • Pierwsza pomoc przedmedyczna

    • Jak mówi jedno polskie przysłowie ,,licho nie śpi'', dlatego aby zapobiec negatywnym skutkom wydarzeń w naszej szkole, w ramach zajęć dydaktycznych został przeprowadzony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy 1a oraz 3b. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził wykwalifikowany Ratownik Medyczny Pan Jakub, na co dzień pracujący w pogotowiu medycznym. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Cześć teoretyczna obejmowała prezentację multimedialną na temat zachowania się w przypadku uczestnictwa w wypadku masowym, a także w sytuacjach z życia codziennego. Dzieci miały okazję do przypomnienia sobie ważnych numerów alarmowych oraz zastosowania ich w praktyce.  W części praktycznej zajęć każdy z uczniów miał za zadanie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową  na fantomach,  jak również przypomnieć sobie zachowanie w przypadku zasłabnięcia osoby starszej. Na koniec Pan ratownik medyczny zaprezentował nam na jednym z uczniów pozycję boczną ustaloną. Warto wiedzieć jak się zachować w takich przypadkach już od najmłodszych lat naszego życia, bo nigdy nie wiemy co może nas w życiu spotkać.

     GALERIA

      

    • Bractwo Rycerskie "Kerin"

    • 15 lutego 2018 r. do naszej szkoły po raz kolejny zawitali Rycerze z Bractwa Rycerskiego "Kerin". Przedstawili nam żywą lekcję historii "Na dworze króla Kazimierza Wielkiego". Uczniowie klas 4-7 mieli szansę przebrać się za rycerzy, dworzan, białogłowy z epoki. Przedstawiali sceny z życia codziennego dworu królewskiego na Wawelu. Spawdzali się w pojedynkach rycerskich, dzielnie walcząc bardzo ciężkimi mieczami.

     Spotkania z Rycerzami stają się tradycją w naszej szkole i wywołują ogromne zainteresowanie historią wśród uczniów.

     GALERIA