• 1a - warsztaty

30.05.2022

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji w naszej klasie nie tylko na zajęciach mieliśmy możliwość lepiej poznać ich świat. W piątek 27 maja do naszej klasy zawitały dwie miłe panie, które opowiedziały nam między innymi o tym, jakie owady są pożyteczne i jak ważna dla przyrody jest pszczoła. Poznaliśmy jej różnorodne gatunki a później samodzielnie wykonaliśmy domki dla pszczół i innych owadów! W naszych domkach mogą zamieszkać korniki, murarki, nożycówki, wałczatki i wiele, wiele innych owadów pożytecznych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych niezapomnianych warsztatów.

• 2a - spotkanie z owadami

29.05.2022

W piątek 27 maja klasa 2a miała okazję poznać  wiele ciekawych informacji na temat owadów. Dowiedzieli się, że nie tylko pszczoły są pożyteczne ale również jak zachwycająca jest przyroda wokół nas. Po bardzo ciekawej prezentacji uczniowie wspólnie wykonali drewniane domki dla pszczół. Aby mógł powstać hotel dla owadów potrzebne są do tego szyszki, kora, wełna drzewna oraz rurki trzcinowe. Ważna jest kolejność układania materiałów. Po skończonej pracy domki zostały zabezpieczone siatką i można wieszać je od razu na balkonie. Mamy nadzieję, że niedługo wprowadzą się do nich nowi lokatorzy.

• Ach-Teatr SP61

19.05.2022

13 maja odbył się premierowy spektakl szkolnego teatru Ach-Teatr SP61. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali przedstawienie pt. Dziady cz.II.