• 1a - warsztaty

      30.05.2022

      20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji w naszej klasie nie tylko na zajęciach mieliśmy możliwość lepiej poznać ich świat. W piątek 27 maja do naszej klasy zawitały dwie miłe panie, które opowiedziały nam między innymi o tym, jakie owady są pożyteczne i jak ważna dla przyrody jest pszczoła. Poznaliśmy jej różnorodne gatunki a później samodzielnie wykonaliśmy domki dla pszczół i innych owadów! W naszych domkach mogą zamieszkać korniki, murarki, nożycówki, wałczatki i wiele, wiele innych owadów pożytecznych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych niezapomnianych warsztatów.

     • 2a - spotkanie z owadami

      29.05.2022

      W piątek 27 maja klasa 2a miała okazję poznać  wiele ciekawych informacji na temat owadów. Dowiedzieli się, że nie tylko pszczoły są pożyteczne ale również jak zachwycająca jest przyroda wokół nas. Po bardzo ciekawej prezentacji uczniowie wspólnie wykonali drewniane domki dla pszczół. Aby mógł powstać hotel dla owadów potrzebne są do tego szyszki, kora, wełna drzewna oraz rurki trzcinowe. Ważna jest kolejność układania materiałów. Po skończonej pracy domki zostały zabezpieczone siatką i można wieszać je od razu na balkonie. Mamy nadzieję, że niedługo wprowadzą się do nich nowi lokatorzy.

     • Ach-Teatr SP61

      19.05.2022

      13 maja odbył się premierowy spektakl szkolnego teatru Ach-Teatr SP61. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali przedstawienie pt. Dziady cz.II.

     • Gra miejska - Spacer z Marią Skłodowską-Curie po Ochocie

      10.05.2022

      Naszą szkołę odwiedzili: zastępca Burmistrza Ochoty p. Sławomir Umiński i Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla dzielnicy Ochota p. Krzysztof Grochowski

      Zwycięzcami gry miejskiej zostały klasy: 2a, 2b (ex aequo, klasy młodsze) i 6c (klasy starsze). Gratulacje! 

      Formy realizacji:

      • Zwiedzanie Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Freta 16.

      • Izba pamięci Marii Skłodowskiej-Curie w Narodowym Instytucie Onkologii przy ul. Wawelskiej 15.

      • Ścieżka edukacyjna Marii Skłodowskiej-Curie.

      • Wykonanie plakatu o noblistce przez każdą klasę

      • Przygotowanie przez nauczycieli chemii i fizyki stanowisk badawczych – przedstawianie eksperymentów

      • Zwiedzanie sali fizyczno-chemicznej w XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie

      • Quiz wiedzy o życiu Marii Skłodowskiej-Curie (Formsy) 

      • Oglądanie w klasach prezentacji, filmów o naszej noblistce.

     • Pierwsza pomoc przedmedyczna

     • Jak mówi jedno polskie przysłowie ,,licho nie śpi'', dlatego aby zapobiec negatywnym skutkom wydarzeń w naszej szkole, w ramach zajęć dydaktycznych został przeprowadzony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy 1a oraz 3b. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził wykwalifikowany Ratownik Medyczny Pan Jakub, na co dzień pracujący w pogotowiu medycznym. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Cześć teoretyczna obejmowała prezentację multimedialną na temat zachowania się w przypadku uczestnictwa w wypadku masowym, a także w sytuacjach z życia codziennego. Dzieci miały okazję do przypomnienia sobie ważnych numerów alarmowych oraz zastosowania ich w praktyce.  W części praktycznej zajęć każdy z uczniów miał za zadanie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową  na fantomach,  jak również przypomnieć sobie zachowanie w przypadku zasłabnięcia osoby starszej. Na koniec Pan ratownik medyczny zaprezentował nam na jednym z uczniów pozycję boczną ustaloną. Warto wiedzieć jak się zachować w takich przypadkach już od najmłodszych lat naszego życia, bo nigdy nie wiemy co może nas w życiu spotkać.

      GALERIA

       

     • Bractwo Rycerskie "Kerin"

     • 15 lutego 2018 r. do naszej szkoły po raz kolejny zawitali Rycerze z Bractwa Rycerskiego "Kerin". Przedstawili nam żywą lekcję historii "Na dworze króla Kazimierza Wielkiego". Uczniowie klas 4-7 mieli szansę przebrać się za rycerzy, dworzan, białogłowy z epoki. Przedstawiali sceny z życia codziennego dworu królewskiego na Wawelu. Spawdzali się w pojedynkach rycerskich, dzielnie walcząc bardzo ciężkimi mieczami.

      Spotkania z Rycerzami stają się tradycją w naszej szkole i wywołują ogromne zainteresowanie historią wśród uczniów.

      GALERIA