• Dzień Ziemi - kl. 1-3

25.04.2022

Pierwszy Dzień Ziemi obchodzony był w Stanach Zjednoczonych Ameryki w 1970. Dzień Ziemi to czas na zatrzymanie się i przemyślenie, czy to, co do tej pory robiliśmy dla naszej planety jej pomaga. Podczas tego dnia możemy dowiedzieć się, co ludzie z całego świata mogą zrobić dla Ziemi, by lepiej się nią zaopiekować.

W tym roku motywem przewodnim jest inwestowanie w naszą planetę. Powinniśmy opiekować się naszą planetą na co dzień, a nie tylko od święta. Zwykłe czyności takie jak: zbieranie śmieci, sadzenie roślin, segregowanie odpadów, wyłączanie światła, używanie produktów ekologicznych czy zużywanie mniejszej ilości wody to tylko niektóre pomysły na to aby nasza planeta była zielona.

W piątek 22 kwietnia cała nasza szkoła obchodzila Dzień Ziemi. Klasy 1-3 ubrały się na zielono-niebiesko, śpiewały piosenki, mówiły wiersze, obejrzały prezentacje i wykonały plakaty. Natomiat klasy 4-8  przygotowały wystawę o tematyce ekologicznej na I piętrze,  stoiska o tematyce ekologicznej na dziedzińcu szkoły oraz wzięły udział w akcji sadzenia kwiatów i sprzątania świata wokół szkoły.

• 8 ab - SIĘGNIJ  PO WIĘCEJ - warsztaty zawodowe

25.04.2022

22.04.2022r. uczniowie klas 8a i 8b  wzięli udział w warsztatach  zawodowych zorganizowanych w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w  Warszawie, a  przeprowadzanych przez Biuro Edukacji Urzędu m.st.  Warszawy w Partnerstwie z Uniwersytetem Warszawskim w ramach realizacji  projektu „Sięgnij po więcej”.

Uczniowie odwiedzili pracownie:
            - cukierniczą, w której  sporządzili ciasto na mufinki, wypiekli je  oraz udekorowali samodzielnie przyrządzonym kremem mascarpone, a na  koniec ozdobili je posypkami cukrowymi;
            - krawiecką, w której przygotowali wykrój z tkaniny  i uszyli dla siebie  worko-plecak;
            - budowlaną, w której przygotowali i zmontowali własne mozaiki z płytek  ceramicznych;
            - stolarską, w której przygotowali do obróbki drewienka z których  wykonali podstawki na biurko pod własny telefon komórkowy;
            oraz odbyli indywidualne konsultacje z doradcami zawodowymi, na których  otrzymali Indywidualny Planer Kariery (IPK).

22.04.2022

22 kwietnia przypada  Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne, którego celem jest promowanie idei troski o naszą planetę. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem: ,,Zainwestuj w naszą planetę".

Z tej okazji Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało prezentacje multimedialne oraz wystawę prac na temat ochrony środowiska. Naszym celem było uświadomienie dzieciom, że wszyscy ponosimy odpowiedzialność za  naszą Ziemię. Każdy z nas może przyczynić się do poprawy stanu naszej planety.

W ramach promocji postaw proekologicznych zasadziliśmy kwiaty na terenie naszej szkoły. Zorganizowaliśmy także akcję sprzątania świata.

Z okazji święta naszej planety przygotowaliśmy również konkurs pod hasłem ,, Dobre rady na złe odpady- podaruj rzeczom nowe życie!". Na zwycięzców czekają nagrody.

Pamiętajmy, by dbać o naszą Ziemię nie tylko od święta!