• Wizyta 8a i 8b w Sejmie

29.09.2022

Dzięki uprzejmości Pana Posła Jarosława Krajewskiego klasa 8a i 8e wraz z przedstawicielami Urzędu Dzielnicy miała możliwość zaznać żywej lekcji wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie zostali przywitani w Sejmie RP przez Pana Posła, który oprowadził klasy po części kompleksu budynków sejmowych opowiadając uczniom o historii sejmu oraz pracy Posłów. Uczniowie mieli okazję zasiąść w sejmowych ławach oraz zadawać pytania o specyfice pracy.

27.09.2022

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków, 26 wrześniaw poniedziałek, uczniowie naszej szkoły przygotowali stoiska prezentujące kulturę i obyczaje różnych krajów m.in. Wielkiej Brytanii, Austrii, Ukrainy, ...     Jedną z atrakcji była degustacja międzynarodowych potraw. Zaprosiliśmy również specjalnego gościa- wolontariuszkę z Gruzji, która zaprezentowała nam wiele informacji o swoim kraju m.in. pokazała pismo gruzińskie, które ma własny unikalny alfabet.Dzięki takiej uroczystości mogliśmy odbyć podróż przez różne kraje, nie tylko europejskie. Była to świetna lekcja na temat kultury i historii  mieszkańców danego państwa.  Staraliśmy się, by podczas takiej podróży zachować otwarty umysł i szacunek dla tego, co inne.