• Biblioteka

     

    Godziny pracy biblioteki dla czytelników:

    pon. 8.30 - 13.00
           16.20 - 17.20

    wt. 8.30 - 11.30
         16.20 - 17.20

    śr. 8.30 - 11.30
        16.20 - 17.20

    czw.  12.30 - 15.30
              16.20 - 17.20

    pt  13.30 - 14.30
          16.20 - 17.20

     

        


     

    NOWOŚCI KSIĄŻKOWE

     

     

     


    Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie

    Badania udowodniły, że czytanie skutecznie niweluje stres: już 6 minut czytania obniża poziom stresu o 60%.  Czytajcie - sami, razem, dzieciom, dzieci Wam. Dla uspokojenia, dla rozwoju emocjonalnego oraz dla odbycia najwspanialszych podróży, pozostając we własnych czterech ścianach!

    Jak zdobyć książki bez wychodzenia z domu? Podpowiem, choć pewnie już wiecie: - warto_poczytac.pdf

    PIEC_KSIAZEK_DLA_DZIECI.docx

    Moja subiektywna lista książek, które polecam do przeczytania dzieciom młodszymksiazki_mlodsi.pdf

    i starszymksiazki_starsi.pdf

    Nowe_linki.docx

    Polecam_na_wakacje_i_nie_tylko.doc

    Cala_Polska_czyta_dzieciom.docx

    Lista_lektur_wg_podstawy_programowej.docx

    Z poważaniem i pozdrowieniami

    Maria Kunicka


    Czytelnia Multimedialna służy do poszukiwania informacji, pracy, nauki, utrwalania wiadomości, więc nie ma zapisów na „granie” na komputerach. Komputery są dostępne codziennie od 4 lekcji do końca pracy biblioteki szkolnej, z wyłączeniem godzin, gdy w bibliotece odbywają się planowe zajęcia edukacyjne (zapisy u nauczyciela bibliotekarza). Komputer dyżurny z dostępem do Internetu czynny jest cały dzień.

    DLA RODZICÓW PIERWSZOKLASISTÓW:

    Każdy uczeń jest czytelnikiem biblioteki szkolnej, nie trzeba się do niej zapisywać. Korzystanie z księgozbioru jest bezpłatne a za zgubienie/zniszczenie wypożyczonej książki obowiązuje zasada dostarczenia tego samego tytułu.
    Uczniowie klas pierwszych mogą odwiedzać bibliotekę, ale wypożyczenia zaczną się na przełomie I i II semestru, po zajęciach wprowadzających do biblioteki i uroczystym pasowaniu na czytelnika.  We wtorkowe poranki nauczyciel bibliotekarz zabiera grupkę chętnych świetliczaków na Czytanie na bibliotecznym dywanie,  czyli zajęcia czytelniczo – plastyczno – ogólnorozwojowe.

    REGULAMIN ŁACZNIKÓW:

    1.      Łącznicy systematycznie prowadzą zeszyt łączników na podstawie  kart czytelnika, rejestrując co miesiąc:

    - ilość przeczytanych książek

    - uczniów przetrzymujących książki

    2.      Łącznicy analizują czytelnictwo klasy za miniony miesiąc na początku kolejnego miesiąca, przed lekcjami, po lekcjach, za zgodą wychowawcy - na godz. wychowawczej, ale nigdy podczas przerwy!

    3.      Łącznicy proszeni są o wprowadzanie do biblioteki nowych uczniów przychodzących w ciągu roku a także przypominanie o zwrocie książek uczniom odchodzącym ze szkoły w ciągu roku.

    4.      Łącznicy informują klasę o nowościach książkowych w szkolnej bibliotece i wydarzeniach bibliotecznych (konkursach, imprezach itp.) a także podają bibliotekarzowi tytuły książek, których zakup proponują uczniowie.

    5.      Zeszyty łączników przechowywane są w bibliotece.