• PEDAGOG

13.30 - 17.00 Sylwia Gadomska

Konsultacje dla rodziców

Szanowni Państwo,

W bieżącym roku szkolnym, uchwałą Rady m.st Warszawy, nastąpiła zmiana dotycząca przyjmowania wniosków, wydawania decyzji oraz rozliczania stypendiów i zasiłków szkolnych. Instytucją, która będzie się tym zajmowała jest Ośrodek Pomocy Społecznej właściwy ze względu na miejsce zamieszkania ucznia.

Nastąpiła również modyfikacja katalogu wydatków możliwych do finansowania w ramach stypendiów szkolnych. W ramach tego świadczenia możliwe będzie finansowanie tylko:

a) zakupu podręczników, które nie są udostępniane nieodpłatnie przez szkołę, lektur, encyklopedii, innych książek pomocnych w realizacji procesu dydaktycznego,

b) zakupu komputerów stacjonarnych, laptopów lub tabletów,

c) zakupu biletów miesięcznych lub kwartalnych uprawniających do korzystania z komunikacji miejskiej,

d) całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych, wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole w ramach planu nauczania, a także w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą.

Wzory wniosków o udzielenie w/w świadczeń dostępne są na stronie Biura Edukacji (w zakładce dla ucznia i rodzica - Pomoc socjalna dla uczniów).

Wypełnione wnioski należy składać lub przesyłać bezpośrednio do OPS w dzielnicy właściwej ze względu na miejsce zamieszkania ucznia, przy czym wniosek dotyczący stypendium szkolnego musi zostać złożony/wysłany w ustawowym terminie do 15 września 2020 roku. Zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym wnioskodawcą jest rodzic/prawny opiekun dziecka.

Adres Ośrodka Pomocy Społecznej dla Dzielnicy Ochota:ul. Przemyska 11, 02-361 Warszawa

• Rozpoznaje warunki życia i nauki uczniów z trudnościami dydaktycznymi. Współpracuje z wychowawcami klas.
        • Organizuje opiekę i pomoc materialną dla uczniów potrzebujących pomocy.
        • Kontroluje realizację obowiązku szkolnego.
        • W uzasadnionych przypadkach współpracuje z kuratorem sądowym
        • Współpracuje z instytucjami wspierającymi uczniów.
        • Udziela pomocy uczniom w eliminowaniu napięć psychicznych na tle niepowodzeń szkolnych.
        • Pomaga Rodzicom w rozwiązywaniu trudności wychowawczych.
        • Koordynuje prace z zakresu profilaktyki wychowawczej i zdrowotnej uczniów.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Środowiskowe Ogniska Wychowawcze Zarząd Oddziału Warszawa - Ochota
        ul. Częstochowska 11/15, 02-344 Warszawa
        e-mail: tpd@buziaczek.pl