• Informacji na temat elektronicznego dziennika Librus udziela administrator -
        p. Bożena Grzegorczyk mail bozena.grzegorczyk@adres.pl

• 23.10 - obowiązuje plan B

• Dzień Misia 2019

Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie piszą do Państwa w związku z Dniem Pluszowego Misia, który po raz kolejny organizujemy z myślą o dzieciach przebywających w warszawskich szpitalach. W ubiegłym roku dzięki Państwa zaangażowaniu uszczęśliwiliśmy wielu małych pacjentów. Czy w tym roku również chcieliby Państwo dołączyć do akcji i pomóc Nam przynieść radość i uśmiech dzieciom w te trudne, szare i ponure dla nich dni?

W tegorocznej akcji zbieramy nowe rzeczy - pluszowe misie lub jeśli mają Państwo życzenie przekazać zabawki czy artykuły szkolne np. kredki, kolorowanki, flamastry, to również przekażemy je do szpitali.

Jeśli któreś z dzieci ma chęć dołączyć do akcji, zapraszam. Dary serca proszę składać w sali 61 do  p.Beaty Majewskiej do 20 października.

Mały Samorząd Uczniowski

• portal POLinfo.eu

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 6-8 do udziału w zajęciach organizowanych przez Politechnikę Warszawską, których celem jest zainspirowanie młodzieży do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych. Od tego roku akademickiego zajęcia odbywają się w dwóch formułach:
        - PW Junior – stacjonarne ćwiczenia i wykłady prowadzone w pracowniach PW. W przystępny i praktyczny sposób młodzież poznaje wiele zagadnień związanych z naukami ścisłymi oraz wydziały PW. Szczegóły na stronie www.pwjunior.edu.pl
        - POLinfo.eu – opracowane na bazie podstawy programowej zajęcia z przedmiotów politechnicznych prowadzone przez Internet. Każdy Junior ma dostęp do zindywidualizowanego procesu pogłębiania wiedzy, dostosowanego do jego umiejętności i zaangażowania, może skorzystać z ogromnej biblioteki materiałów, jak również indywidualnie skonsultować się z prowadzącymi zajęcia. Szczegóły na stronie www.polinfo.eu
        Obecnie trwa rekrutacja uzupełniająca na rok akademicki 2019/20.

• Librus - nowości

LIBRUS_prezentacja.pdf

• Wejście do szkoły

• Z uwagi na poprawę bezpieczeństwa dzieci w szkole informujemy, że
            w godz. 8.00 - 15.00 drzwi od strony boiska będą zamknięte.
            Osoby korzystające z podjazdu proszone są o korzystanie z  dzwonka.
            W tym czasie będzie otwarte wejście od ul. Białobrzeskiej.

• OPŁATY ZA WYDANIE DUPLIKATU LEGITYMACJI SZKOLNEJ I ŚWIADECTWA SZKOLNEGO.

• Informujemy, że

1.  za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od poświadczenia własnoręczności podpisu tj. 9,00 zł.

Termin wykonania duplikatu do 7 dni.

2. za wydanie duplikatu świadectwa szkolnego pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od legalizacji dokumentu tj. 26,00 zł.

Termin wykonania duplikatu świadectwa do 14 dni.

Opłatę należy wpłacić na konto  –  03 1030 1508 0000 0005 5083 3042

Odbiorca – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 61,
               ul. Białobrzeska 27, 02-340 Warszawa

Tytułem – opłata za duplikat legitymacji/świadectwa, imię i nazwisko ucznia

Duplikat dokumentu zostanie wydany po okazaniu dowodu wpłaty.

Podstawa prawna:

– Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2010 roku w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz.U. z 2010 r., Nr 97, poz. 624 z późn. zm.)

– Ustawa z dnia 16 listopada 2006 roku o opłacie skarbowej (tekst jednolity: Dz.U. z 2012r., poz. 1282).

• Ważne telefony

•  800 060 800 - bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego,

116 111 - telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży,

800 100 100 - telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci,

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka,

112 - jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.

• Drodzy Państwo, Rodzice i Opiekunowie

Nasza Szkoła jest miejscem, gdzie Dzieci uczą się podstaw matematyki, gramatyki, informatyki, biologii … - bo jesteśmy szkołą podstawową.

Dzieci uczą się także bycia razem i współpracy w grupie, wzajemnego szacunku i dostosowania zachowania i wyglądu do miejsca, w którym się jest (szkoła – klasa, korytarz, stołówka, tramwaj, autobus, kino, teatr …). Staramy się, choć nie jest to objęte osobnym przedmiotem, zwracać dzieciom uwagę, by dbały o siebie (higiena osobista, estetyczny wygląd) i o swoje otoczenie (porządek na ławce, w klasie, w szkole).

Dlatego prosimy Państwa o zwracanie uwagi także na strój szkolny Dziecka. Strojem szkolnym nie może być dres. Luźne spodnie i bluza z kapturem to strój sportowy – sprawdza się na zajęciach WF. Codzienny strój szkolny to schludne ubranie, które dziecko ma na sobie na pozostałych lekcjach w klasie. Tak, jak nie wypada iść do pracy umysłowej w legginsach lub flanelowej koszuli, tak nie wypada przecież iść do szkoły w dresach.

Uczmy tego wspólnie – bo szacunek do innych, ale i miejsca, w którym się jest to także ważny dzisiaj składnik dobrego wychowania.

Nauczyciele i Pedagodzy

Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 61 im. Juliana Przybosia w Warszawie