Nawigacja
OGŁOSZENIA
AKCJA "LATO W MIEŚCIE 2025"
Rekrutacja rozpocznie się w maju 2025 r.
KAMPANIA "ROWEROWY MAJ 2025"
Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność m.in. wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, ...
Tegoroczna kampania będzie trwała w dniach 5 - 30 maja 2025r.
Informacje dla rodziców- czytaj tu
Rodzicu, szukasz pomocy dla siebie lub dla dziecka?
Uczniu, coś Cię niepokoi, czujesz się samotny, zagubiony?
Nauczycielu doświadczasz trudności w relacji z uczniami?
Nie czekaj. Skorzystaj ze wsparcia. Weź udział w wykładach, warsztatach, webinarach, konsultacjach.
II Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego to kolejna edycja akcji promującej zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Od 4 do 12 kwietnia br. w Warszawie odbędą się otwarte wydarzenia, które będą dotyczyć najczęstszych problemów zdrowia psychicznego dzieci i młodzież. Akcja skierowana jest do rodziców i opiekunów, nauczycieli oraz do młodzieży.
Szczegółowe informacje i harmonogram wydarzeń dostępne na stronie:
KONKURSY PLASTYCZNE
- Konkurs Warszawska Ekologia IV
Organizatorem konkursu jest WCIES - działające w imieniu Prezydenta m.st. Warszawy.
Kwalifikacji podlegają prace artystyczne z elementami informacyjno-edukacyjnymi (np. infografika lub plakat informujące mieszkańców, jak właściwie postępować z tekstyliami i odzieżą oraz dlaczego to jest ważne).
Jest to praca zespołowa (do czterech osób w zespole).ZGŁOSZENIA przyjmuje Pani Izabela Grzeszczak do dn. 7 marca br.
REGULAMIN KONKURSU Informacja na stronie UM Warszawa
- "Wiosna i wszystko kwitnie"
Konkurs organizowany jest przez III Ogród Jordanowski.
Kwalifikacji do konkursu podlegają prace plastyczne: malarstwo, rysunek, kolaż prace przestrzenne do wymiaru A3 (płaskie) lub 50x50x50 (przestrzenne) zrealizowane technikami trwałymi. Termin składania prac do 27.03.2025
Każda praca powinna mieć trwale umocowaną metryczkę zawierającą dane(w kolejności): -wiek autora -imię i nazwisko -adres lub kontakt do autora -tytuł pracy -nazwa i adres placówki
Uwaga! Nie wolno rolować i składać. REGULANIN I INFORMACJEZapraszamy!
"Nie jesteś sam" - podcasty.
Projekt „Nie jesteś sam” – pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży, finansowany z funduszy Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach budżetu obywatelskiego. Projekt realizowany jest przez Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa”, przy Specjalistycznej Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży ul. Dwernickiego 22. Celem projektu jest wspieranie osób w trudnych momentach życia, poprzez edukację, wsparcie emocjonalne oraz informacje na temat dostępnych zasobów i metod pomocy.
Podcasty poruszają istotne kwestie związane z mentalnym dobrostanem dzieci i młodzieży, strategiami wsparcia emocjonalnego w środowisku szkolnym oraz rolą rodziców i nauczycieli w wychowywaniu i wspieraniu rozwoju dzieci. Są to materiały edukacyjne, które mogą okazać się niezwykle cenne w codziennej pracy pedagogicznej oraz wychowawczej, jak również w rodzinnych rozmowach na tematy związane z emocjami i trudnościami w funkcjonowaniu młodych osób oraz ich najbliższego otoczenia.
- Cykl dla nauczycieli:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLqF37g8mTjsrka5VShEvLDRJ5I8PDPieN
- Cykl dla rodziców:
https://youtube.com/playlist?list=PLqF37g8mTjspm8tN2Wl04wGPvqQh3tWc3&si=0obBSofjd5o6NUal
- Cykl dla nastolatków:
https://youtube.com/playlist?list=PLqF37g8mTjspKBipeIsI-HAY4xctNikkf&si=JFwwfUwUVZSAR-Pz
- Podcasty są także dostępne na platformie Spotify:
https://open.spotify.com/show/648GBIiUSV9EIJLnLstQ97
- oraz na portalu edukacyjnym: http://www.jakto.co/dn/podcasty/
Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa
Edukacyjna Sieć Antysmogowa zaprasza wszystkich uczniów klas 7–8 szkół podstawowych zainteresowanych tematyką ekologiczną do wzięcia udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej – Konkursu Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu!
Zadaniem uczestników w każdym z trzech etapów olimpiady będzie udzielenie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań testowych. Konkurs odbędzie się online na platformie konkursowej olimpiadaesa.nask.pl!
I etap — etap szkolny: 11 marca 2025 r., godz. 10 Wszystkie szczegóły znajdują się w regulaminie.
Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2025
8-9 marca 2025
⏰ Godziny otwarcia: 9:00–15:00
Wejście na część targową nie wymaga zapisów.
Wydarzenie odbywa się w Warszawie,
w EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14
Do zobaczenia na Salonie!
Szanowni Państwo,
W tym roku koncentrujemy się na kompetencjach przyszłości. Przygotowaliśmy bogaty program spotkań, wykładów i prezentacji, które pomogą młodym ludziom odnaleźć się w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, w której realnym konkurentem na rynku pracy staje się sztuczna inteligencja. Nie zabraknie jak co roku strefy liceów i techników gdzie zaprezentuje się 50 liceów, techników i instytucji edukacyjnych.
Uczniowie będą mogli również skorzystać z konsultacji doradców zawodowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy, którzy pomogą określić predyspozycje i zaplanować przyszłą ścieżkę edukacyjną i zawodową.
Sobota 8 marca – specjalny program dla rodzin
Zapraszamy rodziców i uczniów na:
✔ Spotkanie o egzaminie ósmoklasisty – przydatne nie tylko dla uczniów, ale i dla rodziców, którzy chcą dobrze przygotować swoje dzieci.
✔ Prezentację Kuratorium Oświaty w Warszawie – o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2025/2026. To wydarzenie pomoże lepiej zrozumieć proces rekrutacji i przejść przez niego spokojniej.
Rejestracja na warsztaty i prelekcje już otwarta: ZAREJESTRUJ SIĘ
ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE Z CZĘŚCIĄ WARSZTATOWĄ DLA RODZICÓW
TEMATYKA SZKOLENIA / WARSZTATÓW:
JAK STAWIAĆ GRANICE
INFORMACJE: Zaproszenie_na_bezplatne_warsztaty
ZGŁOSZENIA: drogą telefoniczną lub e-mailową do 5 marca 2025r.
START WARSZTATÓW: 6 marca 2025 r.
Bezpłatne konsultacje dla mieszańców Ochoty
Szanowni Państwo,
Informujemy, że Urząd Dzielnicy Ochota wznowił bezpłatne, indywidualne konsultacje dla mieszkańców Ochoty. Szczegóły na poniższych plakatach.Konsultacje odbywają się w siedzibie Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia przy ul. Białobrzeskiej 26.
Obowiązują zapisy telefoniczne lub przez SMS.DLA RODZICÓW ÓSMOKLASISTÓW
Jak wspierać dziecko w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty 2025?
Informatory dla rodziców przygotowane przez ekspertów z Nowej Ery:
język polski, matematyka, język angielski.
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
11 lutego 2025 r.
Celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci, zaznajamianie rodziców, nauczycieli z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.
Gala Dnia Bezpiecznego Internetu, odbyła się 11 lutego br. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. W uroczystej gali Dnia Bezpiecznego Internetu 2025 uczestnIczyła wiceminister edukacji Katarzyna Lubnauer.
KONKURS PLASTYCZNY - „Zbigniew Herbert - poeta i podróżnik”
Konkurs plastyczny „Zbigniew Herbert - poeta i podróżnik” zorganizowany jest przez MDK Ochota z okazji Światowego Roku Zbigniewa Herberta 2024 oraz 100 rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta.
W konkursie zaproponowane są 3 tematy prac:
- Pudełko zwane wyobraźnią - interpretacja plastyczna wiersza Zbigniewa Herberta
- Ilustracja do wybranego wiersza Zbigniewa Herberta
- Miejsca z podróży Zbigniewa Herberta
Terminy:
- zgłoszenia przyjmowane są do 31.01 br. na adres mailowy: konkursy@mdkochota.edu.pl
- dostarczenie prac do 31.01 br.
- wręczenie nagród odbędzie się w 24 lutego 2025r. w MDK OchotaMIĘDZYNARODOWY PROJEKT ''MAGICZNA MOC BAJEK''
że w bieżący roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w VI edycji międzynarodowego projektu czytelniczego "Magiczna moc bajek".
Głównym celem Projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci wobec osób z niepełnosprawnością.
Szkolny koordynator projektu: Magdalena Cieślik
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
"USTAWA KAMILKA"Informujemy, że w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 61 w Warszawie obowiązują procedury ochrony małoletnich przed krzywdzeniem.
PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W SP61 (kliknij tutaj)
Ustawa z dnia 28 lipca 2023 r. zmienia ustawę Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. pod poz. 1606).Wprowadza m.in. zmiany w ustawie z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom i ochronie małoletnich, tym samym zobowiązuje pracodawców do opracowania i wdrożenia Standardów ochrony małoletnich.
Standardy Ochrony Małoletnich to zestaw zasad, procedur i wytycznych mających na celu zminimalizowanie ryzyka wystąpienia wszelkich form przemocy, nadużyć czy innych zagrożeń, które mogą dotykać dzieci i młodzież w środowisku edukacyjnym. Nasza szkoła, dbając o dobro wszystkich uczniów, przystąpiła do tego ważnego procesu, aby lepiej chronić i wspierać naszą społeczność szkolną.
Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie Standardów Ochrony Małoletnich pozwoli nam jeszcze skuteczniej reagować na wszelkie sytuacje, które mogą zagrażać bezpieczeństwu i dobru naszych uczniów. To także ważny krok w kierunku budowania atmosfery szacunku, zrozumienia i wsparcia w naszej placówce.OBUWIE ZMIENNE
W naszej szkole obowiązuje zmiana obuwia !
* Obowiązuje obuwie na białej podeszwie.
PARKOWANIE ROWERÓW I HULAJNÓG
W porozumieniu z Radą Rodziców, mając na względzie zabezpieczenie uczniowskich rowerów i hulajnóg ustalono, że boks przy szkole przyznaczony do parkowania będzie zamykany na klucz.
Klucz do furtki można nabyć w sekretariacie szkoły - u pani kierownik administracyjnej.
SZKOLNI ADMINISTRATORZY ELEKTRONICZNEGO DZIENNIKA LIBRUS
Bożena Grzegorczyk, Anna Bekier
GODZINY OTWARCIA SEKRETARIATU W DNI ŚWIĄTECZNE
W OKRESIE FERII LETNICH I ZIMOWYCH ORAZ W DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH
- 08:00 - 14:00
W WIGILIĘ ORAZ WIELKI PIĄTEK
- 08.00 – 13.00
WAŻNE TELEFONY
800 060 800 - bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego,
116 111 - telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży,
800 100 100 - telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci,
800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka,
112 - jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.
TELEFONY ZAUFANIA I WSPARCIA
Telefon i czat internetowy http://czat.brpd.gov.pl. będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
TOWARZYSTO PRZYJACIÓŁ DZIECI
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Organizacja Pożytku Publicznego o ponad stuletniej historii pomagania dziecku i jego rodzinie, uruchomiło nową ogólnopolską linię wsparcia psychologicznego:
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży TPD
800 119 119
Telefon działa codziennie w godz. 14-22.
Połączenia są bezpłatne i anonimowe.
Na linii dyżurują psycholodzy i terapeuci.
Kontakt z psychologiem możliwy jest również poprzez
Czat zaufania TPD na stronie internetowej 800119119.plNIEBIESKA LINIA
NIEBIESKA KARTA
Film instruktażowy dotyczący wypełniania formularza Niebieskie Karty -A (rejestracja przypadków przemocy domowej):
ŚRODOWISKOWE CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
ŚRÓDMIEŚCIE OCHOTA URSUS
STOWARZYSZENIE "STREFA WSPARCIA"
WARSZAWSKI OŚRODEK ŚRODOWISKOWEJ OPIEKI PSUYCHOLOGICZNEJ I PSYCHOTERAPEUTYCZNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
BEZPŁATNA OFERTA WSPARCIA PSYCHIATRYCZNEGO DLA MIESZKAŃCÓW OCHOTY
Wydzial_Spraw_Spolecznych_i_Zdrowia_dla_Dzielnicy_Ochota.doc
WARSZAWSKI SYSTEM POWIADOMIEŃ
Drodzy Państwo, Rodzice i Opiekunowie
Nasza Szkoła jest miejscem, gdzie Dzieci uczą się podstaw matematyki, gramatyki, informatyki, biologii … - bo jesteśmy szkołą podstawową.
Dzieci uczą się także bycia razem i współpracy w grupie, wzajemnego szacunku i dostosowania zachowania i wyglądu do miejsca, w którym się jest (szkoła – klasa, korytarz, stołówka, tramwaj, autobus, kino, teatr …). Staramy się, choć nie jest to objęte osobnym przedmiotem, zwracać dzieciom uwagę, by dbały o siebie (higiena osobista, estetyczny wygląd) i o swoje otoczenie (porządek na ławce, w klasie, w szkole).
Dlatego prosimy Państwa o zwracanie uwagi także na strój szkolny Dziecka. Strojem szkolnym nie może być dres. Luźne spodnie i bluza z kapturem to strój sportowy – sprawdza się na zajęciach WF. Codzienny strój szkolny to schludne ubranie, które dziecko ma na sobie na pozostałych lekcjach w klasie. Tak, jak nie wypada iść do pracy umysłowej w legginsach lub flanelowej koszuli, tak nie wypada przecież iść do szkoły w dresach.
Uczmy tego wspólnie – bo szacunek do innych, ale i miejsca, w którym się jest to także ważny dzisiaj składnik dobrego wychowania.
Nauczyciele i Pedagodzy
Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 61
im. Juliana Przybosia w Warszawie
WEJŚCIE DO SZKOŁY
- Z uwagi na poprawę bezpieczeństwa dzieci w szkole informujemy, że w godz. 7.30 - 15.30 drzwi od strony boiska będą zamknięte.Osoby korzystające z podjazdu proszone są o korzystanie z dzwonka.W tym czasie będzie otwarte wejście od ul. Białobrzeskiej.
OPŁATY ZA WYDANIE DUPLIKATU LEGITYMACJI SZKOLNEJ I ŚWIADECTWA SZKOLNEGO.
Informujemy, że
1. za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od poświadczenia własnoręczności podpisu tj. 9,00 zł.
Termin wykonania duplikatu do 7 dni.
2. za wydanie duplikatu świadectwa szkolnego pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od legalizacji dokumentu tj. 26,00 zł.
Termin wykonania duplikatu świadectwa do 14 dni.
Opłatę należy wpłacić na konto – 03 1030 1508 0000 0005 5083 3042
Odbiorca – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 61,
ul. Białobrzeska 27, 02-340 WarszawaTytułem – opłata za duplikat legitymacji/świadectwa, imię i nazwisko ucznia
Duplikat dokumentu zostanie wydany po okazaniu dowodu wpłaty.
Podstawa prawna:
– Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2010 roku w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz.U. z 2010 r., Nr 97, poz. 624 z późn. zm.)
– Ustawa z dnia 16 listopada 2006 roku o opłacie skarbowej (tekst jednolity: Dz.U. z 2012r., poz. 1282).