• Lato w Mieście 2021

      10.07.2021

      Pierwsza część akcji Lato w Mieście 2021r. już za nami. Z zachowaniem niezbędnych wymogów sanitarnych:

      - wzięliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez Policję i Straż Miejską;

      - odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich, Kino w CH Reduta, Modnisiowo;

      - korzystaliśmy z basenów przy ul. Usypiskowej 18 (Basen Szczęśliwice) i przy Rokosowskiej 10;

      - wzięliśmy udział w warsztatach, podczas których zrobiliśmy: mydełka, świeczki, ekotorby i slime.

      Akcję Lato w mieście będziemy kontynuowali w naszej szkole od połowy sierpnia. Zapraszamy!

     • 2a - Festiwal Nauki

      25.06.2021

      24 czerwca 2a uczestniczyła w Festiwalu Nauki w Liceum im. H. Kołłątaja. Uczniowie pokonywali tory przeszkód, oglądali doświadczenia chemiczne. Bawili się wyśmienicie. Na koniec wszyscy dostali medale oraz lody!!!

     • 1a - ostatni dzień w szkole

      24.06.2021

      Dzisiaj był ostatni dzień szkoły. Już tylko uroczyste zakończenie roku szkolnego i wakacje! Podczas zajęć wspólnie graliśmy w gry planszowe, robiliśmy wygibasy na twisterze, wspólnie spędzaliśmy ze sobą czas. Na koniec poszliśmy na lody. To był udany dzień :)

     • 7b - Stacja Grawitacja

      23.06.2021

      22 czerwca 2021 r. klasa 7b wybrała się do Parku Trampolin "STACJA GRAWIATCJA", gdzie uczniowie mieli okazję skorzystać m.in. z: trampolin, boiska do koszykówki z trampolinami, boiska do siatkówki z trampolinami, poduszki z wieżami do skoków, interaktywnych trampolin z grami komputerowymi, itp.

     • 4b - warsztaty w MDK

      21.06.2021

      06.10.2020 r. klasa 4b uczestniczyła w warsztatach na temat agresji i przemocy organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury. Celem zajęć było eliminowanie aktów agresji fizycznej i psychicznej wśród uczniów oraz uświadomienie zagrożeń wynikających ze stosowania przemocy. Program umożliwił dzieciom szersze zaznajomienie się z problemem agresji w szkole. Uczniowie poznali czym jest agresja, jakie są jej przejawy oraz czym różni się agresja fizyczna od psychicznej. Warsztaty miały na celu rozwijanie u dzieci postawy asertywności, umiejętności wyrażania swojego zdania. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, wspólnie poszukiwali przyczyn agresji i przemocy. Część zajęć stanowiły zabawy plastyczne, rozwijające kreatywność uczestników oraz utrwalające uzyskane wiadomości.

     • 4b - wycieczka do TEPfaktor

      21.06.2021

      18.06.2021 r. klasa 4b wybrała się na wycieczkę do parku rozrywkowo-sportowego TEPfaktor. Na uczniów czekały różne ruchome i elektronicznie sterowane przeszkody, gdzie mogli sprawdzić swoją siłę fizyczną, logiczne myślenie, cierpliwość i zręczność manualną. Była to niesamowita przygoda, pełna śmiechu, adrenaliny i wzajemnej współpracy. Gry i zabawy klasa kontynuowała w parku Szczęśliwickim. Uczniowie po zjedzeniu pizzy i lodów zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły. Wycieczka dostarczyła wielu niesamowitych wrażeń.

     • Akcja Labirynt

      18.06.2021

      Organizatorem Akcji Labirynt 2021 jest Fundacja Muzyka jest dla wszystkich. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Dziedzictwa i Kultury Narodowej oraz Miasta Stołecznego Warszawy. Partnerem projektu od 2010 roku jest Sinfonia Varsovia.

      Akcja w locie! Odwiedzamy się nawzajem! XI edycja Akcji Labirynt www.akcjalabirynt.pl Bezpłatne warsztaty artystyczne dla uczniów szkół podstawowych. W czerwcu i wrześniu 2021 Akcja Labirynt będzie mieć nowy kształt, dopasowany do potrzeb i możliwości, do sytuacji jaką wszyscy razem przeżywamy. Podczas warsztatów zachowywać będziemy środki ostrożności wynikające z pandemii. Akcja Labirynt ma w tym roku kolor zielony! Zależy nam na dobrej energii, zabawie i miłej współpracy, w której wszyscy bez wyjątku razem poczują się fajnie. Pojawią się słowa klucze, komfort świeżego powietrza i zieleni, głos puszczony wolno, rytm, ruch, improwizacja, rozmowa o byciu artystą i innych interesujących sprawach. Fundacja Muzyka jest dla wszystkich uruchamia zespół artystów i pedagogów teatru, którzy zrealizują Akcję Labirynt w locie! Zapraszamy do udziału w trzech 30-minutowych warsztatach.

      Warsztat I PORUSZENIE Fundacja Sztuka Ciała  - Zabawy przywracające do czucia i działania, sprawczości i mówienia swoim głosem.

      Warsztat II PRACOWNIA MAŁEGO TEATRU. Członkowie Stowarzyszenia Pedagogów Teatru udostępniają niezwykłe zasoby niewielkiego, ale nadzwyczajnego wozu teatralnego.

      Warsztat III  RYTM ZIEMI. Podsłuchiwanie i naśladowanie dźwiękami rytmów otoczenia - warsztat  z udziałem muzyków i animatorów Sinfonii Varsovii.Czas warsztatów to w sumie 90 minut. Każda klasa podczas każdego warsztatu współpracować będzie z dwójką artystów.

     • 2a - las w słoiku

      13.06.2021

      Klasa 2a uczestniczyła w warsztatach „Las w słoiku”. Wszyscy byli bardzo zaangażowani. Dobrze wiedzieli co potrzebne jest roślinom do tego by mogły rosnąć. To była wspaniała lekcja przyrody.

     • 3b - biegające dyktando

      11.06.2021

      W środę 9 czerwca klasa 3B miała zapowiedziane dyktando. Jednak było to dyktando inne niż zwykle. „Biegające dyktando” uczniowie pisali w grupach po 4 osoby. Kolorowe kartki z tekstem do przepisania rozwieszone były na korytarzu przed salą. Każda grupa miała swój kolor. Jeden uczeń z każdej grupy biegł do kartki ze swoim kolorem, zapamiętywał zdanie i wracał z powrotem do swojej grupy przekazując słownie zapamiętane zdanie. Zadaniem kolejnej osoby z grupy było zapisanie usłyszanego zdania. Wszyscy uczniowie w grupach mieli szansę zapamiętać część tekstu oraz móc zapisać go na kartce. Uczniowie klasy 3B świetnie bawili się przy tym zadaniu, mieli okazję: doskonalić współpracę, ćwiczyć pamięć oraz zasady ortograficzne. Na koniec ocenili sami siebie.

     • 1a - Dzień Dziecka

      03.06.2021

      Dzień Dziecka każdego roku obchodzimy 1 czerwca.  To długo wyczekiwane święto przez wszystkie dzieci. W tym dniu cała uwaga skupiona jest na nich. Otrzymują liczne prezenty i wysłuchują życzeń od swoich rodziców.

      Obchody Dnia Dziecka po raz pierwszy zorganizowano w 1950 r. W naszej klasie również obchodziliśmy ten ważny Dzień. Dzięki uprzejmości Oddziału Zabezpieczenia Garnizonu Stołecznego pierwszaki mogły dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat ratowania życia. Każdy mógł spróbować udzielić pierwszej pomocy, wejść do karetki, poczuć się jak kierowca – ratownik oraz „przejechać się” na noszach.

      Na koniec każde dziecko dostało dyplom i drobny upominek.

      To był wspaniały dzień! Szkoda, że Dzień Dziecka jest raz w roku….

     • 3b - lekcje metodą stacji

      07.05.2021

      6 maja klasa 3B omawiała lekturę "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego. Po napisaniu przez uczniów testu sprawdzającego wiadomości, klasa 3B przeszła do omawiania lektury. Były to niezwykłe lekcje prowadzone metodą stacji. Uczniowie podzieleni na 4 osobowe grupy, mieli rozwiązywać zadania w każdej stacji nawiązujące do przeczytanej lektury. W stacjach były zadania takie jak: uzupełnienie tekstu, krzyżówka, numerowanie planu wydarzeń, opis Włoch oraz mapa z miastami, do których podróżował pies Lampo - główny bohater lektury. Drużyna, która jak najszybciej rozwiązała wszystkie karty z zadaniami oraz miała najmniej błędów otrzymała nagrody dla wszystkich członków zespołu. Lekcja metodą stacji miała na celu uatrakcyjnić lekcję poprzez współpracę uczniów w małych grupach, wspólne rozwiązywanie zadań, które miały przeróżną formę. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w te lekcje i przydzielone im zadania. Podsumowaniem omówionej lektury były prace plastyczne wykonane przez klasę dowolną techniką - temat prac: "Rysujemy najciekawszy fragment z lektury "O psie, który jeździł koleją.

     • Przystań w sieci

      25.04.2021

      Jako placówka należąca do Klubu Szkół UNICEF POLSKA prowadzimy nie tylko działalność charytatywną, ale także edukacyjną.

      W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do realizacji projektu Przystań w sieci, związanego z upowszechnianiem wśród młodych ludzi wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Projekt ten powstał z inicjatywy Facebooka, NASK PIB oraz UNICEF POLSKA. Jest on objęty honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

      Uczniowie klas 7-8 należący do Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami odbyli sześć szkoleń e-learningowych:


      Cyberprzemoc w szkole – jak reagować i zapobiegać?


      Cyberzagrożenia


      Cyfrowe ślady i reputacja online


      Fake news, teorie spiskowe, manipulacje w sieci


      Nielegalne i szkodliwe treści w internecie


      Prywatność w cyfrowym świecie​​​​​​​


      Wykorzystując zdobytą wiedzę zorganizowali dla całej społeczności szkolnej Tydzień Świadomego Korzystania z Internetu.

      We wszystkich klasach odbyły się prezentacje dotyczące zagrożeń w sieci, a także quiz wiedzy dla słuchaczy.W akcji brali udział również najmłodsi uczniowie, dla których Szkolny Klub Wolontariatu przygotował  oddzielną  prezentację dostosowaną do wieku i możliwości dzieci.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w obchodach Tygodnia Świadomego Korzystania z Internetu. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości przyczynią się do zwiększenia Waszego bezpieczeństwa w sieci.


       Koordynator SKW- Urszula Postek wraz z wolontariuszami

     • 1b - Dzień Kapelusza

      21.03.2021

      To był bardzo ciekawy dzień w szkole. Najpierw przygotowania do Dnia kapelusza, potem pamiątkowe zdjęcie a potem do pracy! Wykonaliśmy samodzielnie z przygotowanych szablonów bociany. Bardzo chcielibyśmy, aby wiosna już nadeszła.  Podczas pracy oglądaliśmy film o bocianach, ich życiu, budowie gniazd, wędrówkach.  Bociany oczywiście zabraliśmy do domu. Te prawdziwe przylecą pod koniec marca. Wiosno! Czekamy na Ciebie!

     • 1a - Światowy dzień Osób z Zespołem Downa.

      20.03.2021

      21 Marca obchodzimy dzień kolorowej skarpetki czyli Światowy dzień Osób z Zespołem Downa.

      Data ta oznacza parę chromosomów, w której pojawia się trzeci, nadprogramowy chromosom w DNA u osób z tą wadą genetyczną.

      Dlaczego zakładamy w tym dniu skarpetki nie do pary?

      Kolorowe skarpetki uważa się za wyjątkowe. Sprawiają, że właściciel wyróżnia się w tłumie. Tak samo na co dzień czują się osoby z zespołem Downa – odmienne na tle jednolitego tłumu. W ten sposób pokazujemy, że

      bycie "innym niż inni" nie oznacza bycia gorszym. Osoby z Zespołem Downa tak samo jak my czują i pragną być akceptowane w społeczeństwie.

      Podczas zajęć uczniowie klasy 1a poznali charakterystyczne cechy osób z Zespołem Downa, wysłuchali opowiadania „Mój młodszy brat”, nauczyli się jak postępować z takimi osobami a na koniec każdy zaprojektował swoje skarpetki nie do pary.

      W tym dniu bądźmy bardziej świadomi!

     • 1a - warsztaty plastyczne "Kolorowy worek"

      11.03.2021

      Dzięki uprzejmości Pani Beaty M. mogliśmy uczestniczyć w „workowych” warsztatach. Odwiedziły nas dwie miłe Panie, które rozdały każdemu uczniowi materiałowy worek, na którym dzieci flamastrem rysowały wcześniej wybrany wzór. Na koniec worki zostały pomalowane farbami a Panie je przeprasowały. Gotowy worek można wykorzystać na książki, strój na w-f lub kapcie do szkoły.

     • 1a - Dzień Kobiet

      09.03.2021

      Czy wiecie, że po raz pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku, ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. W 1977 r. ONZ zachęciła wszystkie kraje członkowskie, by ustanowiły 8 marca dniem praw kobiet i pokoju na świecie.Dawniej w Polsce Kobietom z tej okazji wręczano goździki i prezenty takie jak np. rajstopy. W późniejszym okresie goździki zaczęły być wypierane przez tulipany.Nadal świętujmy Dzień Kobiet zarówno w szkołach, biurach czy w fabrykach. Chłopcy z klasy 1a złożyli swoim koleżankom życzenia i wręczyli po tulipanie. Każdy kwiatek był spersonalizowany, natomiast chłopcy otrzymali „przypominajkę”. W tym dniu chłopcy byli bardzo uprzejmi i pomocni w stosunku do swoich koleżanek. Myślę, że każda dziewczynka czuła się dzisiaj wyjątkowo.

     • 1a - 6 marca – Europejski Dzień Logopedy

      06.03.2021

      W sobotę 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Dzień Logopedy. Rola logopedy jest szczególnie ważna na etapie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Według uczniów klasy 1a na zajęciach logopedycznych dzieci ćwiczą poprawnie mówić „r”, „sz”, uczą się ładnie czytać oraz próbują z języka robić miseczkę. Praca logopedy jest trudna ale i daje dużo satysfakcji.

      Pani Renata przygotowała nam karty pracy, które dzieci chętnie wykonały. Zadania polegały na usprawnieniu aparatu artykulacyjnego i oddechowego oraz na wykonaniu ćwiczeń z emisji głosu. Następnie każdy otrzymał słomkę i za jej pomocą przenosił kartoniki na obrazek. Na koniec dzieci namalowały naszych logopedów szkolnych.

      Wszystkim logopedom życzymy dużo cierpliwości i wytrwałości w pracy!

     • 26 luty – Dzień dinozaura

      27.02.2021

      Czy wiesz że: nazwa dinozaur wywodzi się z języka greckiego i oznacza „straszny jaszczur”, naukowiec który bada historię życia na ziemi to paleontolog, ogony i pióra dinozaurów zachowały się nie tylko w skamieniałościach, ale także w bursztynie?

      Te i wiele innych ciekawych informacji klasa 1a dowiedziała się od swojego kolegi Stasia, który zamienił się na jeden dzień w nauczyciela i przeprowadził ciekawą lekcję o dinozaurach. Opowiedział pokrótce o dinozaurach roślinożernych i mięsożernych, wytłumaczył kto to jest paleontolog oraz co to są koprolity. Przygotował dla dzieci zagadki, karty pracy - każdy uczeń wykonał szkielet swojego dinozaura. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.
      A wam, który dinozaur najbardziej się podoba?

     • Mała Olimpiada Matematyczna

      26.02.2021

      24 lutego w naszej szkole odbyła się Mała Olimpiada Matematyczna – etap szkolny. W Olimpiadzie brali udział uczniowie z klas trzecich, którzy przeszli etap klasowy.  Kolejny etap (dzielnicowy), który odbędzie się 23 marca będzie pisało 5 uczniów. Trzymamy kciuki i życzymy im powodzenia!

     • 1a - Światowy Dzień Kota 17.02

      18.02.2021

      Święto to powstało we Włoszech w 1990 roku. W Polsce obchodzone jest od 15 lat.
      Podobno kot to spełnienie ludzkich marzeń o udomowionym tygrysie. Chociaż jest mały, mruczący, dający się przytulać to cały czas zostaje trochę dziki i odosobniony jak jego przodek tygrys.
      Uczniowie z klasy 1a wiedzą, że koty tak jak ludzie, mają zęby mleczne i stałe. Sen stanowi większość kociego żywota, przeciętny kot przesypia 2/3 swojego życia. Na przednich łapach koty mają po pięć palców, zaś tylne łapy wyposażone są w cztery.
      Z okazji Dnia Kota przygotowaliśmy kocie maski, obejrzeliśmy ciekawy film o kotach, kolorowaliśmy kocie kolorowanki oraz śpiewaliśmy kocie piosenki.  Dzieci opowiadały o swoich ulubieńcach. Może ktoś z was też by chciał mieć takiego pupila w domu?

     • 1a - Najsłodszy dzień w roku???

      12.02.2021

      Tłusty czwartek to początek ostatnich dni karnawału. W tym dniu można się objadać słodkościami - tradycja nakazuje zjedzenie przynajmniej jednego pączka! Według tradycji był to dzień, w którym można było robić rzeczy, których nie wypadało robić w inne dni. Jadło się sporo tłustych rzeczy, pączków, faworków czy racuchów. Urządzano wtedy pochody, które  miały przynieść uczestnikom szczęście i pomyślność. Podczas takiego marszu ludzie bawili się przy głośnej muzyce, a na czele pochodu pojawiały się figury znane z obrzędów kolędniczych.W klasie 1a również obchodziliśmy tłusty czwartek. Na początku każdy uczeń wykonał według własnego pomysłu swojego pączka i udekorował go kolorowymi posypkami. Gdy nasze pączki „piekły się w piekarniku” zrobiliśmy zawody w jedzeniu pączka bez użycia rąk! Śmiechu i zabawy było co niemiara ?? najszybszy był Olek K. – gratulujemy! To był udany dzień! ??? Dziękujemy mamie Wiktora za pomoc i przygotowanie wszystkiego.

     • 1b - Magiczne drzewa

      08.02.2021

      Klas Ib wzięła udział w konkursie" Magiczne drzewa",  zorganizowanym przez III Ogród Jordanowski w Warszawie. Czekamy na wyniki konkursu. Jak podobają się Wam nasze magiczne drzewa? Wyobraźnia górą! 

     • 1a - zabawy na śniegu

      21.01.2021

      Nareszcie spadł śnieg i za oknem mamy prawdziwą zimę! Dlatego klasa 1a w pełni korzysta z uroków tej wspaniałej pory roku. Zabawy na śniegu to czas spędzania ze sobą wspólnych chwil. Można razem ulepić ogromnego bałwana, zrobić aniołki czy porzucać się śnieżkami. Śmiechu i zabawy nie było końca. Mamy nadzieję, że śnieg szybko nie zniknie i uda nam się jeszcze raz powtórzyć te figle na dworze ??

     • Szlachetna paczka

      14.12.2020

      Wszystkim rodzicom, uczniom oraz radzie rodziców bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji całej akcji.

      12.12.2020 odbył się finał akcji Szlachetna Paczka. W tym roku zbieraliśmy dary dla dwóch starszych osób z podwarszawskich miejscowości. Udało się zebrać dużo żywności, artykułów chemicznych oraz pieniędzy na dodatkowe potrzeby rodzin. Za zebrane pieniądze kupiliśmy 2 tony eko-groszku, kuchenkę gazową, toster oraz karty podarunkowe na odzież oraz obuwie.

     • 1a - Mikołajki

      10.12.2020

      6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki…. Na ten dzień z niecierpliwością czekają zarówno dzieci, jak i dorośli! Nierozłącznym elementem tego dnia jest oczywiście postać Świętego Mikołaja, którego zdecydowana większość z nas kojarzy głównie po charakterystycznym, czerwonym stroju i długiej, siwej brodzie. W niedzielę wspominaliśmy Świętego Mikołaja, biskupa Miry. Wywodził się on z zamożnej rodziny z Patary, położonej w zachodniej Lykii na terenie obecnej Turcji. Według zapisów historycznych, rodzice pozostawili Mikołajowi fortunę, którą rozdał ubogim. Prezenty Mikołaj zostawia pod poduszką, umieszcza w dużej czerwonej skarpecie lub w butach w nocy z 5 na 6 grudnia. Niektórzy nawet zostawiają mu w podziękowaniu pyszne pierniczki i mleko, które z chęcią wypija. U uczniów klasy 1a był Mikołaj, a u was?

     • 1a - Święto Niepodległości

      16.11.2020

      Co roku Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest bardzo uroczyście. W większych miastach odbywają się defilady, które prowadzone są przez główne ulice. Ponadto w święto organizowane są także koncerty, na których można usłyszeć patriotyczne piosenki czy inscenizacje historyczne.  W szkołach również jest uroczyście, dzieci i nauczyciele ubierają się na biało-czerwono, śpiewamy pieśni. Niestety w tym roku związku z panującą pandemią i zamknięciem szkół podstawowych klasa 1a obchodziła ten dzień w swoich domach z najbliższymi. Aby upamiętnić Święto Niepodległości uczniowie wykonali przepiękne rysunki patriotyczne i flagi. Olga wraz z rodzicami ulepiła z masy solnej godło i flagę.

     • 1a - Kto powiedział, że jesień jest bura i nudna?!

      03.11.2020

      Z kolorowych liści można zrobić wiele ciekawych rzeczy oraz się świetnie bawić!

      Podczas ostatnich zajęć na boisku chłopcy z klasy 1a postanowili usypać wielką górę z liści. Każdy miał inny pomysł jak najszybciej to zrobić.

      Podzielili się na grupy… Część zbierała rękami, część sypała na prostokątny materiał  i rzucali na górę liści a niektórzy zgarniali nogą. Wszyscy ze sobą zgodnie współpracowali.

      Zabawy i śmiechu nie było końca….

     • 1a - jesienne liście

      19.10.2020

      Ostatnio podczas lekcji uczniowie klasy 1a wykonywali jesienną pracę plastyczną. Były to kolorowe liście. Zadaniem dzieci było z kolorowych kartek papieru wycinać różne kształty, następnie przygotowane wzory przykleić na czarnym szablonie liści. Bardzo szybko ciemne listki zaczęły mienić się różnobarwnymi elementami. Uważamy, że dzieciaki fantastycznie wykonały swoje  prace!!!  

     • 1a - jesienne stworki

      10.10.2020

      Większości z nas kasztany kojarzą się z nieuchronnie nadchodzącą jesienią. Na zewnątrz zieleń liści znika niemal całkowicie, ustępując miejsca wspaniałej palecie barw i odcieni. Jesień to wspaniała kolorowa pora roku.

      Razem z Wiktorem i Stasiem z klasy 1a robiliśmy kasztanowe ludziki.

      Wyszły nam zabawne stworki.  Może macie pomysł jak je nazwać?

     • 1a - Dzień Chłopaka

      07.10.2020

      30 września obchodzimy Dzień Chłopaka.  W naszej klasie również świętowaliśmy ten dzień.  Dziewczynki wręczyły chłopcom przygotowane wcześniej medale „Super chłopaka”. Z okazji tego święta rodzice  jednego z  uczniów naszej klasy przygotowali dla dzieciaków upominki. Otrzymane prezenty sprawiły dzieciom ogromną radość.

     • 2a w piekarni Grzybki

      05.10.2020

      30 września klas 2a była na wycieczce w piekarni Grzybki.

      Dzieci poznały pracę piekarza i cukiernika. Dowiedziały się z czego robimy chleb.

      Same wykonały bułeczki drożdżowe, którym nadawały różne ciekawe kształty.

      Na koniec każdy miały możliwość wykonać pizzę z ulubionymi dodatkami. Wszystkim bardzo smakowały świeże pachnące bułeczki oraz pizza.

      To był dzień pełen wrażeń.

     • Barykada Września 1939 r.

      09.09.2020

      8 września o godz. 17.00 odbyła się uroczystość z okazji 81. rocznicy obrony Warszawy w 1939 r. przy pomniku Barykada Września 1939 r. Uczniowie naszej szkoły Ania i Filip, w imieniu całej społeczności szkolnej, uczestniczyli w uroczystości oraz złożyli wieniec w hołdzie pamięci Bohaterom Warszawy.

     • 3a - zwierzęta w Afryce

      07.06.2020

      Afryka to drugi pod względem wielkości kontynent świata otoczony wodami Morza Śródziemnego, Oceanu Atlantyckiego i Oceanu Indyjskiego. Zróżnicowana krajobrazowo i kulturowo, uznawana za region egzotyczny,„Czarny Ląd”. Tu znajduje się największa pustynia świata, Sahara, czy najdłuższa rzeka – Nil. Liczne parki narodowe i rezerwaty przyrody przyciągają miłośników fauny i flory, często poznających ją na safari.Tych i wiele innych ciekawych informacji uczniowie klasy 3a poznali podczas omawiania lektury „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. W Afryce żyje bardzo dużo różnorodnych i ciekawych zwierząt, a jakich? Przeczytajcie sami….

     • 3a - już niedługo wakacje

      03.06.2020

      Na pewno każdy chciałby gdzieś wyjechać, zwiedzić inne kraje… Może ktoś z Was wybierze się do jakiegoś kraju w Europie? Jeśli tak, to możecie skorzystać z informacji, które przygotowali dla Was uczniowie klasy 3a. Może kogoś z Was zainteresuje dany kraj i się tam wybierze. Udanej podróży.

     • 3a - propozycje wycieczek

      03.06.2020

      Na dworze robi się coraz cieplej. Możemy wychodzić na spacery oraz wyjeżdżać do innych miast. Co można zwiedzić w Warszawie? Jakie są tu atrakcje turystyczne? A może ktoś nie był w Otwocku i chciałby tam pojechać? Uczniowie klasy 3a zaplanowali wycieczkę po Warszawie i Otwocku. Może ktoś z was z nich skorzysta….

     • 3a - życie za 100 lat

      28.05.2020

      Każdy z nas zastanawia się jak będzie wyglądało życie na Ziemi za 100 lat. Czy coś się zmieni? Uczniowie klasy 3a narysowali pojazdy przyszłości. Kto wie, może niektóre z nich kiedyś tak będą wyglądały……

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      03.04.2020

      2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      Autyzm objawia się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba jest indywidualnością, nie ma dwóch takich samych osób z autyzmem. Towarzyszy on osobie przez całe życie, jednak dzięki odpowiedniej opiece i właściwie dobranej terapii można w znaczącym stopniu poprawić jej funkcjonowanie. Im wcześniejsza diagnoza i idąca za nią indywidualna terapia, tym większa szansa na poprawienie jakości życia osób z autyzmem i ich rodzin.

      Kolor niebieski daje osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję na lepsze życie. Niech w ten jeden dzień w roku będzie nam niebiesko, aby każdy kolejny stawał się dla nich łatwiejszy!

      Dużo wytrwałości a przede wszystkim zdrowia życzy klasa 3a.

      .

     • Konkurs matematyczny "Alfik"

      10.03.2020

      27 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Matematyczny ,,Alfik” organizowany przez Firmę Edukacyjną „Łowcy JERSZ” w ramach „Ogólnopolskiego Programu Łowimy Talenty”. Celem konkursu było motywowanie uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia oraz podejmowania intelektualnych wyzwań.  Zadania konkursowe  wymagały matematycznego sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów.  W matematycznej rozgrywce wzięło udział 72 uczniów z klas II – VIII.   

      Laureatem konkursu został Tomasz Jóźwiak z kl.5b

      Wyróżnienia i dyplomy uznania otrzymali: 

      Filip Pachel - kl.2b

      Paweł Wardzyński - kl.2b 

      Zofia Gołębiowska - kl.3b  

      Lena Gałażyn - kl.3b   

      Ksenia Osiczko - kl.4c

      Tymoteusz Matejowski kl.5b

      Stanisław Pszczółkowski kl.6a

       Gabriela Górny kl.7d

      Marta Bonder kl.8b

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach matematycznych!
       

     • Mała Olimpiada Matematyczna

      04.03.2020

      04 marca odbył się etap szkolny Małej Olimpiady Matematycznej. Do konkursu przystąpiło  13 uczniów z trzech klas trzecich. Do rozwiązania było 5 zadań i można było uzyskać 20 punktów. Do kolejnego etapu przeszło 9 uczniów z wynikiem powyżej 75%. Serdecznie gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

      Koordynator konkursu Olga Pazdyga

     • Zima w Mieście 10-14.02

      14.02.2020

      I tydzień akcji ZIMA W MIEŚCIE 2020 za nami.

      Za nami również moc atrakcji.

      Byliśmy:

      - w kinie na filmie: „Tajni i fajni”,

      - w Centrum Nauki Kopernik,

      - na basenie,

      - warsztatach sportowych i „Origami” w SP 264,

      - warsztatach florystycznych w III Ogródku Jordanowskim,

      - warsztatach plastycznych; Eko – torby”, „Slime”.

     • 3a - spotkanie

      15.02.2020

      W piątek 7 lutego mieliśmy przemiłą niespodziankę. Na pierwszej lekcji odwiedziła nas Pani Martyna z mężem i synkiem Antkiem. Na początku byliśmy trochę nieśmiali w stosunku do małego chłopca ale Antek szybko nas zauroczył. Siedział również już w ławce i przeglądał książki. Może kiedyś będzie chodził do naszej szkoły 😊 Chłopiec jest bardzo ciekawy wszystkiego i pod koniec czuł się jak u siebie. Pani Martyna jak zawsze wyglądała dobrze, myślimy że trochę za nami też się stęskniła😊 Czekamy z niecierpliwością na kolejną wizytę.

     • 6b 6c - bezpieczne ferie

      07.02.2020

      6 lutego kl. 6c uczestniczyła w warsztatach na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Warsztaty były prowadzone przez Policję i Straż Pożarną. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób uniknąć niebezpiecznych dla zdrowia i życia sytuacji aby bezpiecznie wypoczywać w czasie ferii.

     • 2b - Muzeum Cosmos

      24.01.2020

      Dzień 23 stycznia 2020 roku zostanie na długo w pamięci uczniów klasy 2b. Wybraliśmy się tego dnia na wycieczkę do Muzeum COSMOS. To muzeum złudzeń i sztuki cyfrowej. Jest interaktywne, fascynujące i nieprzewidywalne. Uczniowie mieli dużo zabawy i radości z pobytu w tym miejscu. Wrócili zmęczeni ale za to bardzo szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia. 

     • Dzień Babci i Dziadka w kl. 5a

      21.01.2020

      21 stycznia to dzień pod znakiem babcinej czułości i dziadkowego ciepła. Klasa 5 a przygotowała spotkanie z naszymi kochanymi dziadkami. Na początku naszych Gości przywitał wychowawca klasy pan Gerard Cieślak, który złożył piękne i wzruszające życzenia. Następnie wnuki i dziadkowie zmierzyli się w konkurencjach: Familiada, Jaka to melodia? oraz kalambury! Śmiechom nie było końca! Pomiędzy zabawami wspólnie śpiewaliśmy piosenki przy akompaniamencie naszej niezastąpionej pani Kamili. Spotkanie uświetnił poczęstunek przygotowany przez rodziców i dzieci. Na pożegnanie wnuki wręczyły Dziadkom własnoręcznie przygotowane prezenty.

      Tego dnia każdy był przeszczęśliwy i wdzięczny swoim dziadziom za ich nieskończoną i bezwarunkową miłość. 

      Pragniemy jeszcze raz złożyć najserdeczniejsze życzenia naszym Gościom, to był wielki zaszczyt, że mogliśmy ten dzień spędzić razem! 

      Wychowawcy Klasy 5a

      Gerard Cieślak

      Kamila Czaja-Maź

      Anna Tulej

     • 7b - warsztaty w Instytucie Lotnictwa

      07.01.2020

      W sobotnie południe 14 grudnia 2019, dzięki inicjatywie pani Haliny Charytonowicz, grupa odkrywców mogła uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach.
      Wykonywali modele szybowców do startu z ręki "Rzutek" i budowali elektromagnesy, ucząc się ich działania i właściwości.

      Była to rewelacyjna nauka przez zabawę.
       

     • 7b w Instytucie Lotnictwa

      02.01.2020

      Nauka reakcji chemicznych może być fascynująca, wciągajaca i pobudzająca wyobraźnię. Uczniowie przekonali sie o tym w sobotę 23 listopada 2019 uczestnicząc w dodatkowych zajęciach, podczas których mogli oni sami eksperymentować, doświadczać różnych procesów i zjawisk chemicznych. Towarzyszyła im pani Halina Charytonowicz.

     • 3a - wigilia klasowa

      22.12.2019

      W piątek 20 grudnia mieliśmy wigilię klasową. Dziękujemy rodzicom a w szczególności Pani Kindze i Pani Sylwii za przygotowania. Złożyliśmy sobie życzenia, odśpiewaliśmy kolędy, obejrzeliśmy jasełka i wspólnie spędziliśmy czas.

      Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
      składamy Wszystkim serdeczne życzenia
      wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery,
      ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr.
      Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia,
      poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia
      towarzyszą Wszystkim przez cały Nowy Rok.

      Życzy klasa 3a i wszystkie Panie

     • 3b - Jasełka Bożonarodzeniowe

      20.12.2019

      20 grudnia odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu kl. 3b. Klasa 3b swoim przedstawieniem chciała choć odrobinę wprowadzić wszystkich w niezwykłą atmosferę Świąt. Uczniowie zaśpiewali następujące kolędy: "Jest taki dzień", "Dzisiaj w Betlejem", "Wśród nocnej ciszy", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Świeć gwiazdeczko".

     • 2b - jasełka

      20.12.2019

      Okres świąt Bożego Narodzenia jest czasem bardzo ważnym dla wszystkich. Uczniowie klasy 2b również biorą udział w przygotowaniach do świąt. Dnia 16 grudnia 2019r. wystąpili przed swoimi rodzicami w jasełkach. Rodzice uczniów mogą być z nich bardzo dumni za ich chęci i starania. 

     • 5a - wigilia klasowa

      20.12.2019

      Klasa 5 a wraz z wychowawcami życzy wszystkim Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły oraz naszym Koleżankom i Kolegom zdrowych, rodzinnych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Wystrzałowego Sylwestra i Nowego Roku! 

     • 2b - świąteczne pierniki

      19.12.2019

      8 grudnia 2019r. w naszej szkole odbyły się warsztaty pieczenia pierników. Dzieci  z klasy 2b chętnie ugniatały ciasto i wycinały kształty. Na koniec każdy miał możliwość udekorować według własnego pomysłu swojego pierniczka. Wszystkim bardzo smakowały świeże pachnące ciasteczka. 

     • 2b - warsztaty w Mostówce

      19.12.2019

      18 grudnia 2019r. klasa 2b uczestniczyła w świątecznych warsztatach plastycznych. Dzieci malowały bombki i figurki gipsowe farbami, zdobiły je brokatem. Sprzyjająca pogoda zachęciła nas do zabaw na świeżym powietrzu. Warsztaty zakończyły się pokazem baniek mydlanych.

     • Koncert Bożonarodzeniowy

      16.12.2019

      16 grudnia odbył się wspaniały koncert przygotowany przez p. Annę Zagdańską i p. Barbarę Czarny. Kolędy i piosenki świąteczne wprowadziły wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt.

      Program koncertu:

      Lena i Zosia kl. 3b - "Świeć gwiazdeczko"

      Chór - "Mikołaj", "Pastorałka od serca do ucha", "Gloria"

      Gabrysia kl. 5c, Ksenia i Malwina kl. 4c, p. Ania - "Gdy śliczna Panna"

      Chór - wiązanka kolęd

      Dziewczynki z kl. 5d - układ taneczny do utworu "Santa tell me"

      Uczniowie kl. 4 - 5 - "Skrzypi wóz", "Aniołek najładniejszy"

      Uczniowie kl.6 - "Gwiazda na wietrze", "Dzisiaj w Betlejem"

      Uczniowie kl.7 - "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Przekażmy sobie znak pokoju"

      Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na dzisiejszy Świąteczny Koncert!!! W sposób szczególny WSPANIAŁYM WYKONAWCOM!!! Byliście rewelacyjni! Oby tak dalej pięknie!!! „Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem, śpiewajcie ustami, śpiewajcie swoim życiem”.


      Z pozdrowieniami,

      Barbara Czarny,Anna Zagdańska

     • 3a w Fabryce Bombek

      18.12.2019

      17 grudnia klasa 3a była na wycieczce w Fabryce Bombek „Fogiel”. Miejsce to powstało w roku 1948 na Warszawskim Grochowie przy ul. Kordeckiego 48, którą założył Jan Fogiel. Wszystkie ozdoby choinkowe są wykonywane tam ręcznie. Na początku, uczniowie zobaczyli jak za pomocą szklanej tuby i ognia można zrobić okrągłą bombkę. Następnie przeszli do pomieszczenia gdzie za pomocą „czarów” srebrzy się bombki od środka. Na koniec każde dziecko dostało swoją bombkę, którą pomalowało według własnego pomysłu i po wyschnięciu zabrało do domu, aby powiesić na swojej choince.

     • 3b - świąteczne pierniki

      16.12.2019

      11 grudnia uczniowie klasy 3b mieli ogromną przyjemność brać udział w warsztatach związanych ze świątecznymi pierniczkami.  W czasie zajęć dzieci wałkowały ciasto, wykrawały przy użyciu foremek różne kształty pierników. Następnie wypieczone ciasteczka dekorowały używając lukru, pisaków, koralików, perełek. Dzieciaki wykazały się ogromną kreatywnością. Zajęcia bardzo nam się podobały, a unoszący się w sali piękny zapach pierniczków cudownie wprowadził nas w świąteczny klimat.

     • 3b - Manufaktura Cukierków

      16.12.2019

      13 grudnia uczniowie klasy 3b wybrali się na wycieczkę. Miejscem naszej podróży była Manufaktura Cukierków. Zajęcia, w których braliśmy udział składały się z dwóch części. Pierwszy etap stanowił pokaz wyrabiania słodkości. Prowadzący zajęcia, ciekawie opowiadając i tłumacząc wszystko na oczach dzieci wyrabiali cukierki i lizaki. Dzieci przyglądały się wykonywanym czynnościom oraz uważnie słuchały instrukcji. Kolejną częścią zajęć była część praktyczna. Każde dziecko samodzielnie tworzyło własnego kolorowego i słodkiego lizaka. Na samym końcu odbył się quiz sprawdzający, co uczniowie zapamiętali z zajęć. Uczniowie udzielali wspaniałych odpowiedzi na pytania. W nagrodę klasa otrzymała pyszne, jeszcze ciepłe karmelowe cukierki. Wycieczka była bardzo udana.

     • 3a - świąteczne pierniki

      12.12.2019

      Święta Bożego Narodzenia już niebawem!!
      Kojarzą się nam one z wieloma obyczajami. Dla wielu przedświąteczną tradycją jest pieczenie ciasteczek czy pierników.Forma występowania pierników jest bardzo różna. Mogą być one małymi, czy też większymi ciasteczkami. Polewane są bardzo często z wierzchu czekoladą, bakaliami, a w środku przełożone marmoladą, masą orzechową lub marcepanem. Istnieją również większe formaty pierników, które wypiekane są jako duże bloki. Zwykle przekładane są one warstwami marmolad.W związku z tym, klasa 3a przygotowywała masę na pierniki, wycinała je i pięknie dekorowała. Zachęcamy więc już teraz do pieczenia pierniczków. Można je później zjeść ze smakiem, lub przygotować wersję do powieszenia na choinkę. Zapach pierniczków wraz z zapachem żywej choinki stworzą niesamowicie świąteczny nastrój. 

     • 4a 4b - Mikołajki

      09.12.2019

      2.12.2019r. klasa 4a i 4b, w ramach Mikołajek, uczestniczyły w spektaklu pt.: Pinokio oraz spotkaniu z Mikołajem, od którego każde dziecko otrzymało słodki upominek.Impreza odbyła się w Teatrze Capitol. 

     • Podsumowanie projektu "Szkoła przyjazna prawom człowieka"

      04.12.2019

      4 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczystość podsumowująca realizację pilotażowego projektu WCIES

      " Szkoła przyjazna prawom człowieka. Jak przeciwdziałać wykluczeniu i przemocy w szkole?"

      Uczniowie obejrzeli prezentację na temat podjętych przez całą społeczność szkolną działań, a także przedstawienie pt. "Przemocy mówimy nie" w wykonaniu uczniów klasy 6c.

      Impreza została uświetniona występami chóru szkolnego pod kierownictwem p. Anny Zagdańskiej.

      Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy utwór " We are the world".

      Pomimo zakończenia projektu będziemy kontynuowali w naszej szkole działania mające na celu ograniczenie agresji i przemocy wśród uczniów, a także wzrost tolerancji i empatii.

      Dziękuję serdecznie wszystkim Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom za pomoc w realizacji projektu!

      Urszula Postek

     • 3a - Ogólnopolska Wymiana Pocztówkowa

      28.11.2019

      Od września bierzemy w niej udział. Na początku Pani Olga szukała szkół w całej Polsce, które będą  chętne do wysłania do nas pocztówek. Gdy mieliśmy już adresy mogliśmy napisać pozdrowienia z Warszawy dla innych uczniów ze szkół z Lubaczowa, Długich Starych, Pruszkowa, Młochowa, Włocławka, Zalesia, Lubina i Gorzowa Wielkopolskiego. Przy okazji powtórzyliśmy sobie kierunki świata na mapie oraz podział administracyjny Polski. Było nam bardzo miło, że inne dzieci z różnych stron naszego kraju wysłały do nas pocztówki. Kolejna „akcja pocztówkowa” przed świętami Bożego Narodzenia.

     • Tomasz Dolski - Symfonia na Skrzypce i Dj-a

      22.11.2019

      Koncert odbył się w ramach projektu „Młodzi warszawiacy zmieniają swoje miasto”. Głównym wątkiem było zaprezentowanie muzyki klasycznej w nowoczesnym / współczesnym wydaniu, który rozbudza ciekawość młodych słuchaczy i zachęca do odkrywania muzyki poważnej. Łączy historię ze współczesnością, wykorzystując do tego muzykę pop, rock, house i dubstep.

     • Dzień Praw Dziecka - dla każdego dziecka

      21.11.2019

      Od listopada 2019 nasza szkoła należy do Klubu Szkół UNICEF. 20 listopada w rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka odbyły się w naszej szkole prezentacje na temat praw dziecka oraz działalności organizacji UNICEF. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali sprzedaż ciast.
      Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!
      Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom za dobre serce i hojność, a wolontariuszom za wspaniale przeprowadzoną akcję charytatywną na rzecz Unicef Polska. Uzbieraliśmy 2120,00 złotych. Za podaną sumę zakupiłam tzw. prezenty bez pudła czyli dary humanitarne (mleko terapeutyczne, szczepionki, antybiotyki, apteczki pierwszej pomocy, tabletki uzdatniające wodę).

      Urszula Postek

      Koordynator SKW

     • 3a - warsztaty 20.09.2019

      21.11.2019

      Za nami kolejne środowe zajęcia z Panią psycholog. Na warsztatach mówiliśmy o tym, że każdy jest inny ale i wyjątkowy. Każde dziecko ma w sobie coś wyjątkowego, niezwykłego…. Należy tylko to dostrzec. Na koniec zajęć dzieci rysowały, wycinały lub przyklejały coś od siebie. W ten sposób powstała wyjątkowa praca grupowa.

     • 3a - lapbooki

      21.11.2019

      Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Przeważnie jest to większa kartka z możliwością składania, w której w formie rysunków, wykresów, otwieranych okienek oraz ruchomych elementów przekazuje się wybrane treści. Ma tę przewagę nad klasycznym słowem pisanym, że wzbudza ciekawość i motywuje dziecko do odkrywania ukrytych ciekawostek, a także do ich gromadzenia. Lapbook pozwala na zbieranie informacji i nieskończone rozszerzanie jego zawartości. Lapbook może pomagać w nauce. Służy także do zabawy dla kreatywnych dzieci. Często stanowi także niezastąpioną pomoc dydaktyczną przy czytaniu lektur czy nauce nowych terminów. Dlatego klasa 3a wykonała lapbook o Polsce. W środku można znaleźć ciekawe informację o naszej ojczyźnie. Poznaliśmy sławnych Polaków, prezydentów III RP oraz królów Polski. Zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami i zdjęciami. Po wykonaniu lapbooków, uczniowie byli podzieleni na grupy i odpowiadali na pytania dotyczące Polski. Najlepsza drużyna otrzymała nagrody. Była to super zabawa na powtórzenie wiadomości.  

     • Akademia Integracji 19.11.2019

      20.11.2019

      19.11 w naszej szkole po raz kolejny gościliśmy członków Fundacji Akademia Integracji. Dowiedzieliśmy się, że niepełnosprawność nie wyklucza realizacji marzeń i nie musi być ograniczeniem. Na deser mogliśmy obejrzeć pojedynek szermierki na wózkach. Kibicowanie na dobre pochłonęło uczniów! Panowie na koniec podkreślili, że mimo niepełnosprawności można realizować swoje marzenia, ale warto dbać o swoje bezpieczeństwo aby uniknąć wypadków.

      Pamiętajcie Kochani, noście kaski, odblaski i nie podejmujcie ryzykownych zabaw.

      http://akademiaintegracji.pl/

     • Wieczór z matematyką inaczej

      19.11.2019

      W naszej szkole odbył się pierwszy "Wieczór z matematyką inaczej", podczas którego uczniowie mogli zobaczyć inne ciekawe formy nauki matematyki. Pomimo późnej pory wieczór cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, co można zauważyć na fotografiach. W siedmiu salach lekcyjnych było siedem różnych warsztatów takich jak : origami, układanki logiczne, malowanie obrazków logicznych, gry planszowy (Mathable, Rummikub, Connect), rozwiązywanie sudoku, podstawy gry w szachy, bryły ze słomek. Każdy z uczestników mógł wybrać 3 warsztaty. Każdy z nich trwał po  45 minut, w przerwie między warsztatami dzięki Radzie Rodziców był przygotowany słodki poczęstunek. Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w poszczególnych warsztatach i mówili o tym, że powtórzyliby takie warsztaty ponownie choćby jutro! Młodzieży bardzo podobały się wszystkie warsztaty, jednak które najbardziej? To przedstawia nam wykres kołowy:), Który został stworzony dzięki ankietom wypełnianym na koniec tego wspaniałego wieczoru. Dziękujemy bardzo organizatorom Pani Bożenie Grzegorczyk i Pani Annie Bekier oraz wszystkim zaangażowanym w ten miły jesienny wieczór! 

     • Warsztaty "Zagadki detektywistyczne Lassego i Mai"

      14.11.2019

      W środę (13.11.19)  z inicjatywy biblioteki szkolnej uczniowie klasy 1c, 2a i 3a uczestniczyli w warsztatach  "Zagadki detektywistyczne Lassego i Mai". Warsztaty były prowadzone przez panią Monikę Kłos, przedstawicielkę wydawnictwa Zakamarki, które od kilku lat poleca serię książek Martina Widmarka i Heleny Willis pt. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Każda książka (ostatnio wydana Tajemnica srebra – 25 w serii) opowiada o innej zagadce, którą Lasse i Maja rozwiązują. Ogromnym zainteresowaniem, ciekawością i zaangażowaniem w rozwiązywaniu zagadek wykazały się nasze dzieci. 

     • Szkoła do hymnu

      08.11.2019

      Ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło się do udziału w akcji „Szkoła do hymnu” . Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły w piątek, o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.

     • 3a - warsztaty

      09.11.2019

      W środę 06 listopada zaczęliśmy cykl warsztatów dotyczących koleżeństwa, podobieństw i różnic naszych kolegów oraz szacunku do innych. Na pierwszych zajęciach Pani psycholog poznawała dzieci przez zabawę „na bezludną wyspę zabiorę..”, następnie rozmawialiśmy co to są „ cechy charakteru”. Dzieci ustawiały się od najmniejszego do największego, następnie dzieliliśmy się na grupy, które mają blond, czarne lub szatynowe włosy a potem szukaliśmy osób, które mają piwne, zielone lub niebieskie oczy. Poprzez te zabawy dzieci miały okazję zobaczyć, że jesteśmy do siebie podobni. Na koniec stworzyliśmy pajęczą sieć, w której uczniowie mówili „Jesteśmy do siebie podobni bo….” oraz „różnimy się od siebie tym, że…..”. W środę kolejne warsztaty….

     • 3a - warsztaty komputerowe

      09.11.2019

      W poniedziałek 04.11.19 byliśmy na kolejnych warsztatach komputerowych w MDK na Muranowie. Uczniowie klasy 3a tworzyli w Scratchu ruszającą się prezentację własnego imienia. Zabawy i pomysłów było co niemiara. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty.

     • 3b - Pierwsza pomoc

      06.11.2019

      Klasa 3b wzięła udział w zajęciach dotyczących pierwszej pomocy. W trakcie warsztatów dzieci przypomniały sobie numery alarmowe, głównie numer pogotowia ratunkowego. Pani ratownik omawiała z uczniami sytuacje zagrażające życiu oraz sposoby reagowania w określonych przypadkach. Druga część warsztatów były to zajęcia praktyczne. Dzieci zostały zapoznane z tym, jak we właściwy sposób mogą udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mieli okazję na manekinach przećwiczyć przeprowadzanie resuscytacji krążeniowo- oddechowej.

     • Konkurs dyniowy

      31.10.2019

      W naszej szkole w październiku został zorganizowany konkurs na najładniejszą dynie techniką dowolną. Wzięło w nim udział bardzo wielu uczniów za co serdecznie dziękujemy! Wyniki konkursu już wkrótce. Dynia? Czym jest i z czym nam się kojarzy? Dynia jest wszechstronnym warzywem, które możemy różnorodnie wykorzystać, Możemy zrobić z niej lampion, ozdobę, zupę, sernik, kotlety i wiele innych rzeczy ?? Warzywo to niezmiennie kojarzy nam się z jesienią i wszechobecnym celebrowaniem dyni kolorowymi liśćmi  i wszystkim co barwne w tej nieprzewidywalnej porze roku.

      Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie dyniowym. Wszystkie prace były ciekawe i zaskakujące:) trudno nam było wybrać spośród tylu....miejsce I - Lena Cz. 1a, Tomek S. i Dominik P. 3amiejsce II - Maria K. 1b, Maja B. 3b, Blanka P. 3cmiejsce III - Helena K. 1b, Ksawery W. 1c, Artur G. 3bwyróżnienia - Kuba S. 2a, Kosma M. 2b.

       

     • 1a - koncert w III Ogrodzie Jordanowskim

      30.10.2019

      25.10.2019r. klasa Ia wybrała się do III Ogrodu Jordanowskiego na koncert. Była to bajka symfoniczna Sergiusza Prokofiewa, pt. "Piotruś i wilk". W koncercie udział wzięli: pianistka, klarnecista oraz pani narrator. Występ był bardzo ciekawy i wesoły. Muzyka była bardzo zróżnicowana, dynamiczna co bardzo podobało się naszym uczniom. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowiadania i towarzyszącej mu muzyce. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat instrumentów muzycznych, a na koniec nagrodzili artystów gromkimi brawami. Pierwszaki w czasie wolnym mogły skorzystać z placu zabaw znajdującego się na terenie ogrodu i spędzić czas na wspólnej zabawie.

       

     • Piękna nasza Polska cała

      30.10.2019

      Z przyjemnością informujemy, że w Szkolnym Konkursie Recytatorskim "Piękna nasza Polska cała" wzięło udział 20 uczniów z klas 1-3. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i dziękujemy za udział.
      Laureatami zostali:

      I miejsca

      Helena C. kl.1c

      Józefina L. kl.2a

      Lena G. kl.3b

      Blanka P. kl.3c

      II miejsca

      Małgorzata K. kl. 1a

      Adam K. kl. 2a

      Zofia P. kl. 3b

      III miejsca

      Helena K. kl. 1b

      Zuzanna G. kl. 2a

      Aleksander F. kl. 3a
       

     • 1b - Przystanek Książka

      29.10.2019

      29 października uczniowie kl. 1b byli na warsztatach "W zdrowym ciele, zdrowy duch" w bibliotece Przystanek Książka. Dzieci dowiedziały się o zdrowym odżywianiu, poznały nową piramidę żywieniową, obejrzaly książki o tej tematyce. Warsztaty były bardzo ciekawe.

     • Grzybobranie

      27.10.2019

      “Grzybobranie” -  w ramach lekcji biologii,  w celu lepszego poznania grzybów kapeluszowych. Uczniowie mieli okazję zebrać informacje o grzybach, wykazać się kreatywnością wykonując z różnych materiałów modele grzybów: jadalnych, trujących i podobnych do jadalnych. Prace są imponujące.

      Dziękuję Rodzicom za zmobilizowanie swoich pociech i pomoc. Gratulacje. 

      Zapraszamy na wystawę, która znajduje się na parterze.

      Halina Charytonowicz

     • 7b - majsterkowanie

      27.10.2019

      W ramach współpracy z Centrum Nauki Kopernik, Instytutem Lotnictwa oraz Towarzystwem Rozwoju Dzieci i Młodzieży “Szansa” odbyły się w sobotę 26.10.2019  warsztaty majsterkowania z elektrotechniki. Budowane były obwody prądu stałego w różnych konfiguracjach. Na koniec pracy wszyscy zasłużyli na poczęstunek. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie i wiele emocji.

     • 2b - warsztaty plastyczne

      20.10.2019

      W dniu 18 października 2019 r. uczniowie klasy 2b mieli okazję do wzięcia udziału w warsztatach, podczas których stworzyli zachwycające prace plastyczne. Zadaniem uczniów było nawlekanie nitki na drewnianego grzybka oraz „namalowanie” obrazka kolorowym piaskiem. Warsztaty pozwalają na rozwijanie kreatywności, wyobraźni, zdolności manualnych oraz uczą współpracy. Po warsztatach każdy uczeń mógł zabrać swoją pracę do domu.  

     • 5a - fabryka slime'ów

      18.10.2019

      Klasa 5 a na godzinach wychowawczych zajmowała się dość nietypowymi dla szkoły  zajęciami. W ramach nauki współpracy i ćwiczeń ręki na zajęciach 1 października przekształciliśmy klasę na fabrykę slime'ów. Ukryte w świetnej zabawie ćwiczenia motoryki małej pomogą nam jeszcze piękniej pisać i sprawnie posługiwać się naszymi dłońmi. W trakcie zabawy mogliśmy zgrać się jako grupa i trochę pośmiać. Po zajęciach każdy zabrał swojego slajma do domu :)

     • 5a - warsztaty kulinarne

      18.10.2019

      Na godzinie wychowawczej 15 października każdy z nas został MasterChef'em i w ramach warsztatów kulinarnych zrobiliśmy zdrową wersję słodyczy Rafaello. Postanowiliśmy zabrać poczęstunek do domów, aby rodzice i rodzeństwo mogło dowiedzieć się jakimi wspaniałymi cukiernikami jesteśmy! Po każdej takiej lekcji, klasa bardzo sprawnie porządkuje salę, uczy się samodzielności i empatii, co jest cenną nauką w praktyce.

     • 3a - wybory do Samorządu Klasowego

      16.10.2019

      Bycie gospodarzem klasy to wcale nie jest łatwa sprawa. Osoba ta musi być przede wszystkim odpowiedzialna, punktualna, uczciwa i koleżeńska. Przewodniczący powinien umieć sprawiedliwie rozstrzygać spory oraz walczyć o dobre imię klasy.

      We wtorek 15 października podczas tajnego głosowania wybraliśmy Samorząd Klasowy.

      Przewodniczący – Tomek S.

      I Zastępca – Olek F.

      II Zastępca – Lena W.

      Wybranemu Samorządowi gratulujemy i życzymy sukcesów i wytrwałości

     • 3a - zajęcia komputerowe w MDK

      10.10.2019

      Scratch to edukacyjny język obiektowy, stworzony jako środek do nauczania dzieci i młodzieży podstaw programowania oraz środowisko programistyczne służące do tworzenia i uruchamiania programów w tym języku. Scratch umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Programowanie odbywa się w sposób wizualny - elementy języka mają kształt puzzli a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku. W ten sposób tworzy się kod przypisany określonemu obiektowi. Tego wszystkiego uczyliśmy się na zajęciach komputerowych w MDK Muranów….

     • 1a - W zdrowym ciele, zdrowy duch

      26.09.2019

      12 września 2019 roku klasa 1a wybrała się do Młodzieżowego Domu Kultury "Ochota" by uczestniczyć w warsztatach pt. "W zdrowym ciele, zdrowy duch". Zajęcia miały na celu promocję zdrowego stylu życia. Panie prowadzące zadbały o przyjazną atmosferę i dobrą zabawę. Dzieci poznawały zasady prawidłowego odżywiania oraz sposoby spędzania wolnego czasu. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w zajęcia i chętnie pracowali w grupach. Pierwszaki wykazały się dużą wiedzą i świadomością na temat zdrowego stylu życia. Wszyscy świetnie się bawili i czekają na kolejne spotkania.

     • 2b - Pierwszy dzień jesieni

      24.09.2019

      W poniedziałek, dokładnie 23 września obchodziliśmy pierwszy dzień jesieni. Z tej okazji klasa 2b wybrała się do Ogródka Jordanowskiego, aby wysłuchać koncertu zatytułowanego „Z biegiem Wisły”, któremu towarzyszył dźwięk akordeonu. Następnie z okazji międzynarodowego dnia sprzątania świata wybraliśmy się do parku, aby z zaangażowaniem wziąć udział w akcji zwiększającej świadomość ekologiczną.  Uczniowie chętni brali udział w sprzątaniu otaczającego ich środowiska. Na koniec wspólnie wyrzuciliśmy worki do kontenerów mając nadzieję, że z roku na rok będzie ich co raz mniej.

     • 3a - sprzątanie świata

      24.09.2019

      Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Jak co roku nasza klasa również wzięła udział w akcji sprzątania świata. Każde dziecko dostało jednorazowe rękawiczki i wspólnie posprzątaliśmy teren naszej szkoły. Niektórzy robili zawody kto znajdzie więcej śmieci. Wszystkie niepotrzebne znaleziska trafiały od razu do worka. Mamy cichą nadzieję, że z roku na rok będzie coraz mniej śmieci do sprzątania. 

     • 3a - warsztaty w MDK

      16.09.2019

      We wtorek 10.09. byliśmy na warsztatach "Kalejdoskop różności" w MDK. Celem zajęć było dostrzeżenie przez dzieci różnorodności i wyjątkowości cech swoich kolegów i koleżanek. Podczas zabaw uczniowie lepiej poznawali drugą osobę, jego potrzeby, uczucia i zainteresowania. Uczyli się aby zbyt pochopnie i stereotypowo nie oceniać innych. W trakcie zajęć dzieci zauważały, że inny znaczy ciekawy. Mottem przewodnim naszego spotkania było hasło: „Współpraca się opłaca!” 

     • 3a - wakacyjne wspomnienia

      09.09.2019

      Niestety czas wakacji się już skończył. Czas wrócić do szkoły i nauki. Jednak chcemy jeszcze choć przez chwilę powspominać ten piękny czas, poczuć piasek pod nogami i wiatr we włosach. Na zajęciach dzieci opowiadały gdzie były, przyniosły wakacyjne pamiątki i narysowały swoje wakacyjne wspomnienia.

      A teraz zabieramy się do nauki!

     • 3a - Centrum Pieniądza NBP

      06.09.2019

      W czwartek 05.09.2019 byliśmy na wycieczce w Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka. Jest to miejsce, które opowiada historię pieniądza, wyjaśnia rolę banków centralnych, znaczenie procesów ekonomicznych oraz zasady inwestowania. Mieliśmy przyjemność podnieść prawdziwą 12 kilogramową sztabkę złota, obejrzeć cenne polskie numizmaty i złote monety z całego świata. Poznaliśmy proces produkcji pieniędzy, a na koniec sprawdziliśmy swoją wytrwałość i skupienie w zbieraniu góry złota.

     • Szkolne muzykowanie

      29.08.2019

      Wykonanie różnych utworów uczniów kl. IV (cymbałki, flet). Brawa dla wszystkich „małych wielkich” wykonawców! Pośród nich są:

      • Maks Pilśnik,
      • Zuzia Zielińska,
      • Michał Matczak,
      • Antek Chojnacki,
      • Antek Jabłoński,
      • Maja Kłos,
      • Zosia Rokicka,
      • Tymek Krakowski,
      • Antek Kujac,
      • Emilka Dębowska.

      Serdecznie zapraszamy do wysłuchania wszystkich nagrań. Od września będziemy pracować nad nowym repertuarem.

      Przyg. Anna Zagdańska

     • Lato w mieście

      06.07.2019

      Dwa tygodnie akcji LATO W MIEŚCIE 2019 już za nami!!!

      Był to czas pełen atrakcji. Byliśmy:

      - na basenach w Parku Szczęśliwickim,

      - w sali zabaw „ Airo”,

      - w kinie Cinema 3 D Reduta na filmach: „Szczęśliwe życie zwierzaków domowych 2” oraz „Paskudy”.

      - na Placu Zabaw w II Ogródku Jordanowskim,

      - na lekcji muzealnej w Cytadeli,

      - w Dziale Ruchu Drogowego,

      - na Lekcji Europejskiej.

      A to nie wszystko. Jeszcze dwa tygodnie przed nami

      Przyg. Anna Zagdańska

     • ALFABET Bezpiecznych Wakacji Rzecznika Praw Dziecka

      13.06.2019

      Asertywność. Jeden z najwyższych aktów odwagi. To umiejętność odmawiania, szczególnie w sytuacjach ryzykownych lub wręcz głupich.

      Bezpieczeństwo. Wyścigi rowerowe? Tak, ale wyłącznie w specjalnie wytyczonych miejscach. Skoki do wody? Tak, ale tylko pod okiem ratownika. Zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zabawy sprawi, że będzie trwać dłużej.

      Ciekawość. Cecha, którą należy pielęgnować i doceniać, ponieważ rozwija i kształtuje. Koniecznie chcesz sprawdzić czy opuszczona studnia jest głęboka? To już nie ciekawość, a głupota.

      Duma. Świadomość, że sprzeciwienie się kolegom, nie sprawi, iż zostanie się odtrąconym. Jeżeli mamy poczucie własnej wartości, na pewno tak się nie stanie.

      Emocje. Nie daj się im ponieść. Koledzy naciskają, żebyś zrobił coś niebezpiecznego, słyszysz śmiech i niemiłe komentarze? Wytrzymaj, powiedz, że tego nie zrobisz, zasugeruj innym, że również nie powinni ryzykować swojego zdrowia i życia.

      Fakty. Każdego roku, podczas wakacji zdrowie lub życie traci tysiące młodych osób. Na kąpieliskach, podczas jazdy rowerem, w wyniku zażywania niebezpiecznych substancji. Można tego uniknąć.

      Grupa. Trzyma się razem, wakacyjny czas spędza od rana do wieczora. Wychodzi razem i wraca razem. Bez kłopotów ze zdrowiem, w poczuciu pożytecznie spędzonego czasu.

      Honor. To również bezinteresowna pomoc w nagłych wypadkach oraz pomoc słabszym. Nie bądź obojętny – reaguj!

      Internet. Anonimowość w sieci sprzyja błędnemu rozumieniu odwagi. Nie hejtuj, a nie będziesz hejtowany!

      Ja. Odważny ratownik. To brzmi dumnie!

      Krytyka. Łatwiej krytykować, niż być poddanym krytyce, szczególnie tej niezasłużonej. W sytuacji ryzyka utraty zdrowia lub życia, warto ją jednak wytrzymać.

      Lider. Jest w każdej grupie. Nie musi być największy i najsilniejszy. Dobrego lidera cechuje mądrość i odpowiedzialność za członków grupy.

      Mądrość. Podstawa odwagi. Szybka analiza sytuacji, ocena wystąpienia możliwego ryzyka, przewidywanie skutków działania, umiejętność podjęcia trudnej decyzji. Bez mądrości – to niemożliwe.

      Niezależność. Marzenie wielu młodych osób. Warto jednak pamiętać, że ratownik, policjant lub strażnik, pracują abyś Ty mógł beztrosko się bawić.

      Odpowiedzialność. Jesteś odpowiedzialny za siebie, ale także za bliskich i osoby zupełnie przypadkowe. Reaguj na cudze nieszczęście i cierpienie. Jeżeli nie wiesz jak, zwróć się o pomoc do dorosłych.

      Przewidywanie. Nie trzeba szklanej kuli, żeby wiedzieć, że skok na płytką wodę może skończyć się tragicznie, a palenie ogniska w lesie jest najczęstszą przyczyną pożarów.

      Ratunek. Nie bój się ratować. Podejmuj odważne i odpowiedzialne decyzje. Od nich może zależeć czyjeś życie. Jeśli nie wiesz, jak możesz pomóc, dzwoń zawsze pod całodobowy, bezpłatny numer alarmowy 112. W trudnych chwilach pomogą Ci również eksperci Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.

      Strach. „Strażnik” odwagi. Pamiętaj, że odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.

      Tchórz. Na dźwięk tego słowa nabieramy nadludzkich mocy i często robimy rzeczy, których potem żałujemy. Na pewno tego chcemy?

      Unikanie ryzyka. Trudna sztuka w czasie dojrzewania. Warto pamiętać, że znaki informacyjne i uwagi dorosłych są po to, aby pomóc zidentyfikować zagrożenie i uniknąć nieszczęścia.

      Wakacje. Wymarzony czas – bez szkoły, z mniejszą dyscypliną. Najlepsze wakacje, to takie kiedy po ich zakończeniu cała klasa – bez wyjątku, zdrowa i wypoczęta – spotyka się na rozpoczęciu szkoły.

      Zabawa. Przywilej młodości. Najlepsza zabawa jest zawsze w gronie przyjaciół, na których zawsze możemy liczyć.

     • 4a - ostatni dzień nauki

      18.06.2019

      Klasa 4 a w ostatni dzień szkolnych zajęć wybrała się na pyszne lody i spacer. Ostatnim przystankiem był plac na Baśniowej, gdzie podsumowaliśmy naszą roczną pracę. Wspominaliśmy nasze miłe chwile w czwartej klasie i układaliśmy postanowienia na następny rok szkolny. Jutro z uśmiechem na twarzach odbierzmy świadectwa, jeszcze raz podziękujemy wychowawcom i nauczycielom za cały rok i zaczną się upragnione wakacje! Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku i ciepło ściskamy naszą kochaną panią Marzenę Czech! 

     • 5a i 5c na wycieczce w Giżycku

      18.06.2019

      Rankiem 6 czerwca uczniowie klasy 5a i 5c wyruszyli na wycieczkę do Giżycka. Pierwszy dzień był pełen atrakcji. Po dotarciu na miejsce i krótkim odpoczynku udaliśmy się do wioski Indian, gdzie czekali na nas właściciele ubrani w indiańskie stroje. Opowiedzieli o życiu i kulturze plemion indiańskich. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądały prawdziwe narzędzia, jakimi posługiwali się Indianie i Indianki w życiu codziennym i w bojach. Zobaczyliśmy, jak wyglądały indiańskie wigwamy i dowiedzieliśmy się do czego służyły. Po skończonych zajęciach mieliśmy czas wolny w wiosce: strzelaliśmy z łuku, łapaliśmy „węże” itp. Wieczorem mieliśmy zorganizowaną grę terenową. Następnego dnia poszliśmy nad jezioro Kisajno pobawić się i odpocząć, a potem w Giżycku zwiedziliśmy twierdzę Boyen. W drodze powrotnej udaliśmy się na warsztaty ceramiczne.

     • Akademia Odkrywcy

      17.06.2019

      W sobotę 15 czerwca wysoka temperatura nie przeszkodziła w zorganizowaniu i uczestnictwie uczniów w eksperymentach przyrodniczych. Radość z odkrywania zachodzących zjawisk tradycyjnie była nie do opisania. To trzeba przeżyć.

      Równocześnie pamiętamy o segregacji odpadów.

      Dziękuję prowadzącym zajęcia i uczestnikom.

      współorganizator Akademii Odkrywcy

      Halina Charytonowicz

     • 2a - Warsztaty ,,Bezpieczny Dom'' w Wyższej Szkole Służby Pożarniczej

      12.06.2019

      Podczas czerwcowej wycieczki klasa 2a miała możliwość uczestniczenia w warsztatach ,,Bezpieczny Dom’’ zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Służby Pożarniczej w Warszawie.

      Podczas warsztatów Panie prowadzące z pasją opowiadały dzieciom o tym co należy zrobić podczas pożaru, wypadku bądź innego zdarzenia. Dzieci z zaciekawieniem słuchały przekazywanych im informacji i z chęcią odpowiadały na pytania. Panie opowiadały uczniom jak krok po kroku zachować się w przypadku pożaru, gdzie zadzwonić, jak wyjść z pomieszczenia itp. Ważnym punktem wycieczki była możliwość wejścia do prowizorycznie dymiącego się pomieszczenie. Dzieci były pytane jak się zachować w takiej sytuacji i z zaangażowanie udzielały odpowiedzi na pytania prowadzących.

      Pod koniec warsztatów każde dziecko mogło trzymać w ręku wąż strażacki, jak również ugasić prowizoryczny pożar, którym były pachołki 😉

      Na koniec Panowie Strażacy rozwinęli zasłonę wodą i  każdy uczeń miał możliwość  pobiec przez taką fontannę.

     • "Szkoła przyjazna prawom człowieka. Jak przeciwdziałać wykluczeniu i przemocy w szkole?"

      07.06.2019

      7 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie, na którym zaprezentowano działania realizowane w ramach pilotażowego projektu edukacyjnego dla szkół podstawowych dzielnicy Ochota „Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka. Jak przeciwdziałać wykluczeniu i przemocy w szkole?”

      Naszymi gośćmi byli:

      Prezydent m.st. Warszawy Pan Rafał Trzaskowski,

      Zastępca Prezydenta Pani Renata Kaznowska,

      Przedstawiciele i Przedstawicielki Rady Miasta, Komisji Edukacji i Komisji Dialogu Społecznego,

      Burmistrzowie dzielnic Urzędu m.st. Warszawy i Naczelnicy Wydziałów Oświaty w dzielnicach,

      Przedstawiciele i Przedstawicielki Rady Dzielnicy Ochota,

      Przedstawiciele Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy,

      Dyrektorki szkół podstawowych w dzielnicy  Ochota,

      Dyrektorki i Dyrektorzy ze szkół podstawowych w dzielnicach, w których projekt będzie realizowany w roku szkolnym 2019/2020 (Wawer, Wola, Wilanów)

      Przedstawiciele i Przedstawicielki kadry pedagogicznej i administracyjnej, rodziców oraz uczniów
      i uczennic z SP nr 61,

      Dziennikarze,

     • 5b 5d 7b - Zielona Szkoła

      10.06.2019

      W dniach 3-7 czerwca 2019 r. klasy 5b, 5d i 7b były na Zielonej Szkole w Rabce-Zdroju. W programie Zielonej Szkoły było:

      - zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce;

      - zwiedzanie Muzeum Górali i Zbójników w Rabce-Zdroju+ warsztaty artystyczne;

      - spacer w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju + tężnia;

      - wycieczka do Zakopanego (spacer Doliną Chocholowską, spacer po Krupówkach);

      - zwiedzanie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce;

      - zabawa w Parku Rozrywki "Rabkoland";

      - spacer po Ojcowskim Parku Narodowym i zwiedzenie Zamku na Pieskowej Skale, zobaczenie Maczugi Herkulesa, Groty Łokietka, Bramy Krakowskiej.

      Pogoda i humory dopisały.

     • 3b - "Jak uratować las?"

      10.06.2019

      W ramach projektu Wie Kulturalnie w harmonii z naturą odbyło się przedstawienie o tematyce ekologicznej "Jak uratować las?" w wykonaniu uczniów kl. 3b. Rozmawialiśmy o eko-zachowaniach oraz o bezpieczeństwie w szkole i poza nią podczas zbliżających się wakacji.

     • 2a - Dzień Dziecka

      03.06.2019

      W Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 w dniu 1 czerwca. Z tej okazji 31 maja klasa 2a wybrała się do III  Ogródka Jordanowskiego, który obchodził również swoje 90 urodziny. Każde dziecko otrzymało kawałek tortu i sałatkę owocową. Dzieci mogły poskakać na dmuchańcach, pograć w mini golfa czy w piłkę nożną. Malowały obrazy, lepiły z gliny a także chodziły po ścieżce sensorycznej. Zabawom nie było końca.

     • Mała Olimpiada Matematyczna

      04.04.2019

      4.04.2019r. o godz. 12:00  w naszej szkole odbyło się podsumowanie i rozdanie nagród Małej Olimpiady Matematycznej klas III etap dzielnicowy. W konkursie matematycznym wzięło udział 34 uczniów z ochockich szkół. Aż 16 z nich przeszło do finału organizowanego przez SP 65. Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w MOM. Uczniom i rodzicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych. Rozdanie nagród uświetnił występ przygotowany przez uczniów kl. 3c. Bardzo dziękujemy.

     • 3a - warsztaty chemiczne

      03.04.2019

      W dniu 28 marca 2019 roku w naszej klasie odbyły się warsztaty chemiczne. Na tych warsztatach poznaliśmy technikę  robienia kul kąpielowych. Główne składniki kul kąpielowych to:  soda oczyszczona, kwas cytrynowy sól, barwniki i olejki zapachowe. Najpierw w misce mieszamy suche składniki to znaczy sodę oczyszczoną , kwasek cytrynowy oraz sól . Potem musimy dodać olejki zapachowe. Przekładamy z miski naszą masę do odpowiednich pudełeczek i odstawiamy na parę dni. Cała klasa 3 A świetnie się bawiła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     • 3a - każdy z nas jest wyjątkowy

      03.04.2019

      Różnimy się wyglądem, pochodzeniem czy sposobem mowy. Każdy z nas ma inny charakter. Jedni są spokojni i grzeczni, a inni nerwowi i wybuchowi.  Dzięki temu, że każdy jest wyjątkowy to inaczej myślimy, inaczej reagujemy na zdarzenia i mamy inne spojrzenie na świat. Każdy z nas jest potrzebny i swoją obecnością wnosi w życie innych dużo dobra i ciepła. Dzisiejszy dzień minął nam pod hasłem „Każdy jest wyjątkowy”. Każde dziecko ma w sobie „to coś” i próbowaliśmy to znaleźć. Po przeczytaniu bajki „Podaj łapkę misiu” dzieci wymieniały „wyjątkowe cechy” głównego bohatera oraz jego atuty. Następnie każdy uczeń napisał na kartce w czym jest dobry, a co sprawia mu trudność. Szukaliśmy podobnych cech w sobie. Uczniowie obejrzeli krótki film o wyjątkowych uczniach pewnej szkoły a na koniec z pomalowanych wcześniej liter ułożyły hasło dnia „Każdy jest wyjątkowy!!”

     • 2b - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      03.04.2019

      1 kwietnia w klasie 2b odbyły się warsztaty dotyczące świadomości autyzmu. W czasie zajęć rozmawiałyśmy z dziećmi o tym, czym jest niepełnosprawność. Dzieci obejrzały film oraz prezentację multimedialną, których bohaterką była dziewczynka z autyzmem. Uczniowie dowiedzieli się z jakimi problemami mogą borykać się osoby z autyzmem, oraz jakie super moce mogą posiadać. Dzieciaki wykonały kilka ćwiczeń: pokazywały wskazane emocje, określały, co lubią robić, a z czym mają problem.

      Po zajęciach doszliśmy do wniosku, że KAŻDY Z NAS JEST INNY, KAŻDY Z NAS JEST WYJĄTKOWY!!!

     • Pierwszy Dzień Wiosny z planszówkami

      02.04.2019

      Podczas pierwszego Dnia Wiosny w klasie 2a było wyjątkowo. Każde dziecko mogło przynieść z domu swoją ulubioną grę planszową. Uczniowie podzieleni na zespoły grali w przeróżne gry planszowe. Zabawie nie było końca. Pomimo tego, że gry to swego rodzaju rywalizacja to tutaj towarzyszyła jej wspaniała zabawa :)

     • Mały wielki gość

      02.04.2019

       Jakiś czas temu klasę 2a odwiedził pewien mały - wielki gość. Cała klasa była bardzo mile zaskoczona wizytą niezapowiedzianych gości ;) Jednym z tych gości była poprzednia wychowawczyni klasy pani Martyna. Jednak przybyła ona do klasy wraz ze swoim synem Antonim, który był dla klasy małym - wielkim  gościem. Dzieci bardzo ucieszyły się na widok pani Martyny! Mogły zadawać jej pytania na temat maluszka a ona chętnie na nie odpowiadała.

     • 3a w Zamku Królewskim

      26.03.2019

      W Zamku Królewskim mieliśmy lekcję pt. „Portret Króla Jegomości”.

      Najpierw wyjaśniono nam jakie zasady obowiązują podczas zwiedzania Zamku Królewskiego. Nasza przewodniczka opowiadała nam o sztuce malarstwa: płótnach na których się maluje, pędzlach, ramach, farbach. Omawiała też różne formy malarskie, takie jak pejzaż czy portret. Na portrecie Stanisława Augusta szukaliśmy insygniów władzy królewskiej. Potem podziwialiśmy wspaniałą Salę Marmurową. Na koniec krótki spacer po pięknych wnętrzach Zamku Królewskiego. W pracowni plastycznej sami ozdabialiśmy portret Króla.

     • Jestem Europejczykiem

      21.03.2019

      Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole obchodziliśmy bawiąc się na Dniu Europejskim. Klasy 4-8 przygotowały stoiska o wybranym przez klasę państwie należącym do Unii Europejskiej. Uczniowie wykonali kolorowe plakaty, przynieśli regionalne potrawy. Mogliśmy spróbować czeburaków litewskich (kl. 4b),  zupy łotewskiej (kl. 4c), wursta niemieckiego (kl. 8b), posłuchać piosenek włoskich (kl. 8a). Klasa 5a częstowała sernikiem wiedeńskim, kl. 8c chlebem ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Furorę zrobiła kl. 5b serwując frytki belgijskie i gofry z bitą śmietaną. Wszystkim później zachciało się pić i skorzystali z oferty kl. 7c - herbatki brytyjskiej. Mogliśmy także obejrzeć prezentację o Estonii opracowaną przez kl. 5c, popróbować serów francuskich (6c), chałwy greckiej (kl. 7b) oraz papryki prosto z Węgier (kl. 5d). klasa 6b na swoim stoliku miała dużo ciekawych pamiątek hiszpańskich, a kl. 6a zaprezentowała czeskie pomyłki. Dzięki kl. 4e podziwialiśmy portugalskich piłkarzy,  a kl.4a zaprezentowała piękną wystawę o Szwecji. To był niezwykle radosny dzień, pełen zabawy i pysznego jedzenia. Poznaliśmy kraje Unii Europejskiej i wielka szkoda, że Wielka Brytania nas opuszcza. Pamiętajmy! 26 maja wybory Parlamentu Europejskiego. "Masz głos, decyduj, nie rezygnuj".

     • Mam talent 2019

      21.03.2019

      Uczestnikami Mam Talent 2019 były następujące osoby:

      1. Malwina Gocławska, 3c

      2. Józefina Lenik, 1a,

      Emila Dębowska, 4e

      3. Lena Gałażyn, 2b

      4. Antonina Wrębiak, 4b

      5. Natalia Płatek, 4b

      Chórek:

      Wiktoria Świńczak, 4b

      Marta Zborowska, 4b

      Antonina Wrębiak, 4b

      6. Karol Witt, 4d

      Gabrysia Osica, 4b

      7. Gabrysia Osica, 4d

      Marysia Rudakowska, 4d

      Natalia Garstka, 4d
      8. Ada Poślednik, 6d

      9. Iza Czyżowska, 5d

      Karolina Gesing, 5d

      10. Zosia Galera, 5d

      11. Kamila Grzegorczyk, 8a

      Marysia Grzegorczyk, 8c

      12. Krzysztof Skórzyński, 6d

      Wszystkim wykonawcom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Przyg. Anna Zagdańska

     • 1b - Topienie marzann

      21.03.2019

      Pierwszego Dnia Wiosny, czyli 21 marca uczniowie klasy Ib wybrali się na spacer do Parku Szczęśliwickiego, aby tam wrzucić 5 laureatek konkursu do jeziorka.  Uczniowie poznali tradycję topienia marzanny. Mieli również okazję udzielić krótkiego wywiadu dla Pana z Radia Dla Ciebie. Następnie wybrali się na spacer po parku oraz miło spędzili czas na placu zabaw.

     • Konkurs na najpiękniejszą Marzannę Ochoty

      18.03.2019

      W poniedziałek, 18 marca, o  godz.10 przed urzędem dzielnicy Ochota stanęło 28 marzann zgłoszonych na konkurs na najpiękniejszą ochocką EKO Marzannę. W konkursie wzięły udział przedszkola, szkoły, placówki edukacyjno-wychowawcze i kulturalne naszej dzielnicy.

      A oto 5 równorzędnych laureatek, które będą miały zaszczyt wykąpać się jutro o godz. 9.30 w jeziorku Szczęśliwickim, by ostatecznie przegonić zimę.

      Kandydatka Nr 3 - MAL Grójecka 109

      Kandydatka Nr 4 - Klub Osiedlowy Surma

      Kandydatka Nr 9 - Szkoła Podstawowa Nr 23

      Kandydatka Nr 11 - Przedszkole Nr 176

      Kandydatka Nr 12 - Przedszkole Nr 241

      Brawo, serdecznie gratulujemy! Jednocześnie ogromnie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, wielki szacunek dla Was za pomysłowość, kreację i kunszt wykonania marzann. Z dumą prezentowaliśmy je przed ratuszem i wiemy, że bardzo się podobały, ba, były sensacją ostatnich dni zimy 2019!

     • Rekolekcje 2019

      19.03.2019

      W dniach: 11, 12, 13 marca 2019r.  rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły, poprowadził o. Joachim Kusz.Tegorocznym motywem przewodnim była droga.

     • 2b - zajęcia w Klubie Surma

      18.03.2019

      15 marca uczniowie klasy 2b odwiedzili Osiedlowy Klub Surma. Dzieci wzięły udział w twórczych warsztatach dotyczących wykonania Marzanny. Dziewczynki z wielkim zapałem plotły warkocze dla Marzanny, chłopcy natomiast wykonywali rurki z papieru na spódnicę. Powstało mnóstwo pięknych dodatków dla zimowej kukły, m.in.: bransoletki, łańcuszki, torebki, broszki. Chętne osoby mogły wykonać kolczyki dla swoich mam. Wyobraźnia dzieci nie miała granic 

      Zajęcia bardzo nam się podobały. Bardzo dziękujemy pani Ani i pani Alicji (mamie jednego z naszych klasowych uczniów) za przeprowadzone zajęcia.

     • Dzień Dobrego Słowa

      12.03.2019

      13.dnia każdego miesiąca świętujemy w naszej szkole Dzień Dobrego Słowa. Jest to inicjatywa, która ma pomóc czynić nasz świat szczęśliwszym przez wspólną pracę nad dobrym słowem, a przez to nad właściwym stosunkiem do drugiego człowieka. Na I piętrze ustawiono tablicę z przypiętymi motylkami z papieru.  Do udziału w projekcie zaprosiliśmy wszystkich, którzy chcieli za pośrednictwem dobrego słowa zapisanego na motylku przekazać coś miłego innym.

      Nasza akcja spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony uczniów.

      Dziękujemy za przyłączenie się do tworzenia pozytywnej energii!  Pokazaliście, że świat może być lepszy dzięki Wam , a dobre słowo wywołuje uśmiech na wielu twarzach.

      Zespół do Spraw Wykluczenia i Przemocy w Szkole

     • Koncert – dudy szkockie

      12.03.2019

      8 marca w naszej szkole pojawił się wspaniały gość. Odwiedził nas pan Jan – znajomy jednej z mam z klasy 2b. Pan Jan na co dzień mieszka w Anglii i jest dudziarzem. Gra na dudach szkockich. Podczas spotkania nasz gość opowiedział o dudach, zaprezentowalił i opowiedział o poszczególnych elementach tego instrumentu. Mieliśmy możliwość posłuchania gry na dudach. Pan Jan chętnie odpowiedział również na pytania dzieci uczestniczących w zajęciach. Spotkanie było bardzo ciekawe. Dziękujemy panu Janowi za wizytę i poświęcony czas.

     • 4d - noc w szkole

      04.03.2019

      W piątek 1 marca od godz.18.00 do 10.00 następnego dnia nasza klasa nocowała w szkole. Pod opieką wychowawczyni i Państwa Sędrowskich dzieci spędziły noc w szkole. Przygoda zaczęła się od kolacji przygotowanej przez dzieci. Potem odbyły się nocne podchody po naszej dzielnicy, pidżama party, seans filmowy z popcornem, bajki na dobranoc, nocne rozmowy do 3.00 nad ranem, śniadanie, gry karciane i jajecznica z 40 jajek, sprzątanie sali 13, gdzie nocowaliśmy, zabawy w sali gimnastycznej i pożegnanie. Dzieci spisały się świetnie. Jestem z nich dumna.

     • 2a - Tłusty Czwartek

      01.03.2019

      Czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W tradycji katolickiej w ten dzień objadanie się jest dozwolone. Na żadnym stole nie zabraknie pączków czy faworków. Można przebierać w różnorodnych nadzieniach i polewach, ale najwięcej amatorów nadal mają tradycyjne pączki z marmoladą czy okraszone lukrem. Na tłusty czwartek przypada też wiele różnych przesądów. Mówią one o tym, że dziś objadać się nie tylko można, ale nawet trzeba. Kto nie zje dzisiaj kilku pączków, nie będzie miał powodzenia w życiu. Dlatego klasa 2a podtrzymała tradycje Tłustego Czwartku i wszyscy rano zjedli pyszne pączki! Dziękujemy rodzicom trójki klasowej za pyszną niespodziankę ??

     • 2a - Muzyka zegarów

      27.02.2019

      26 lutego klasa 2a uczestniczyła w Koncercie Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego „Muzyka zegarów” w III Ogródku Jordanowskim. Dzieci miały okazję poznać instrument o nazwie fagot oraz posłuchać jego przepięknych dźwięków. Uczniowie wysłuchali śpiewanej opowieści o zegarach przygrywanej na pianinie. Koncert wszystkim się podobał

     • Błękitna sztafeta dziewcząt

      26.02.2019

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Błękitna sztafeta dziewcząt.

      21.01.2019 na lodowisku OSiRu przy naszej szkole odbyły się zawody sportowe Mistrzostwa Dzielnicy w zawodach łyżwiarskich dziewcząt ,,Błękitna Sztafeta". Z naszej szkoły zawodniczki startowały w 6 zespołach. Łącznie w zawodach wzięło udział ponad 40 zawodniczek. Zdobywając Mistrzostwo Dzielnicy Ochota, dziewczęta wywalczyły sobie prawo do reprezentowania naszej dzielnicy w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się pod koniec marca na warszawskim Torwarze. Serdecznie gratulujemy zawodniczkom i nauczycielom wf.

       

     • Ferie zimowe 2019

      06.02.2019

      Pierwszy tydzień akcji Zima w mieście 2019 już za nami. W tym czasie:

      - odwiedziliśmy salę zabaw Kolorado,

      - byliśmy na warsztatach w III Ogródku Jordanowskim robiąc organizery,

      - wybraliśmy się do kina,

      - a potem na zajęcia o bezpieczeństwie na feriach do Komendy Policji na Ochocie,

      - braliśmy także udział w warsztatach z balonami i chrupkami,

      - sami robiliśmy watę cukrową,

      - chodziliśmy na basen i jeździliśmy na łyżwach. 

      Był to bardzo ciekawy i aktywny czas.


      Anna Zagdańska