• Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

W naszej szkole działa SKW czyli Szkolne Koło Wolontariatu. Ideą wolontariatu jest bezinteresowna praca na rzecz innych i pomoc osobom potrzebującym. Działamy w lokalnej społeczności, współpracujemy z różnymi instytucjami.
        Obowiązkiem wolontariuszy jest systematyczny udział w spotkaniach.
        Urszula Postek - koordynator SKW

Jako placówka należąca do Klubu Szkół UNICEF POLSKA prowadzimy nie tylko działalność charytatywną, ale także edukacyjną.

W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do realizacji projektu Przystań w sieci, związanego z upowszechnianiem wśród młodych ludzi wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Projekt ten powstał z inicjatywy Facebooka, NASK PIB oraz UNICEF POLSKA. Jest on objęty honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Uczniowie klas 7-8 należący do Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami odbyli sześć szkoleń e-learningowych:

Cyberprzemoc w szkole – jak reagować i zapobiegać?

Cyberzagrożenia

Cyfrowe ślady i reputacja online

Fake news, teorie spiskowe, manipulacje w sieci

Nielegalne i szkodliwe treści w internecie

Prywatność w cyfrowym świecie

Internet.pptx

Wykorzystując zdobytą wiedzę zorganizowali dla całej społeczności szkolnej Tydzień Świadomego Korzystania z Internetu.

We wszystkich klasach odbyły się prezentacje dotyczące zagrożeń w sieci, a także quiz wiedzy dla słuchaczy.W akcji brali udział również najmłodsi uczniowie, dla których Szkolny Klub Wolontariatu przygotował  oddzielną  prezentację dostosowaną do wieku i możliwości dzieci.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w obchodach Tygodnia Świadomego Korzystania z Internetu. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości przyczynią się do zwiększenia Waszego bezpieczeństwa w sieci.

Koordynator SKW- Urszula Postek wraz z wolontariuszami

Drodzy Uczniowie,

przed Wami pierwszy poważny egzamin, na pewno chcecie się do niego jak najlepiej przygotować. Zachęcam Was do skorzystania z pomocy w utrwaleniu poznanych wiadomości i umiejętności.
        W imieniu wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu zapraszam  do wspólnej nauki w oparciu o wskazówki nauczycieli przedmiotów.

Zajęcia odbywają się na platformie Teams w następujące dni:

*j.polski - w poniedziałki godz.18.00 ( prowadząca Vlada M.)

*matematyka - we wtorki godz.17.30 ( prowadząca Ania Ż.)

*j. angielski - w czwartki godz.17.30 ( prowadząca Gabrysia B.)
        Startujemy od

Zapraszam
        Urszula Postek - koordynator SKW

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie klas 7-8!
        Szkolne Koło Wolontariatu organizuje za pośrednictwem platformy Teams pomoc w nauce dla uczniów z klas 7-8. Jeśli chcecie utrwalić materiał lub macie problemy z odrobieniem zadań domowych zgłoście się do mnie w celu zapisu na wybrane zajęcia.
        Oto harmonogram naszej pracy:
        język polski - czwartki godz.17.30 - kl.7,8
        - Basia J.z kl.8a
        matematyka - wtorki godz. 17.30 - kl.8
        - Marysia P. z kl. 8c
        środy- godz. 17.30 - klasy 7
        - Karol G. z kl.7c
        chemia - środy godz.17.00- klasy 8
        - Basia J. z kl.8a
        piątki godz 17.00- kl.7
        - Stanisław P. z kl.7a
        język angielski - poniedziałki - godz. 17.00- kl.7,8
        - Maria P. z kl.8c
        czwartki godz. 17.00 - kl.7,8
        - Gabrysia B. z kl. 8c
        język niemiecki - środy godz. 17.00 - kl.7
        - Nadia N. z kl. 7d
        Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy!
        Urszula Postek - koordynator SKW

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!
        Od 14 grudnia rozpoczyna swoją działalność
        TEAMSOWA ŚWIETLICA prowadzona przez wolontariuszy z klas 7-8. Oferujemy pomoc dzieciom z klas 1-3 w nauce czytania głośnego, czytania ze zrozumieniem i liczenia. Serdecznie zapraszamy naszych młodszych kolegów do skorzystania z możliwości wspólnej nauki.
        Harmonogram:
        Język polski dla klas I - środa godz.16.00.
        Zajęcia prowadzi wolontariusz Adam M. z kl.7b
        Matematyka dla klas I- poniedziałek godz.16.00. Zajęcia prowadzi wolontariusz Krzysztof N. z kl.7b
        Język polski dla klas II - wtorek godz.16.00
        Zajęcia prowadzi wolontariuszka Nadia N. z kl.7d
        Matematyka dla klas II - wtorek godz.17.00
        Zajęcia prowadzi wolontariuszka Vlada M. z kl.8a
        Język polski dla klas III - poniedziałek godz.17.30

Zajęcia prowadzi wolontariuszka Barbara J. z kl.8a
        Matematyka kl.III - środa godz.17.00
         Zajęcia prowadzi wolontariuszka Vlada M z kl.8a
        Zajęcia są wpisane w zespołach na platformie Teams.
        Zapraszamy!
        Urszula Postek- Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu

Nasza szkoła należy do Klubu Szkół UNICEF

Jako wolontariusze prowadzimy działalność edukacyjną, społeczną i charytatywną na rzecz  potrzebujących dzieci z krajów trzeciego świata. W naszych działaniach wspiera nas finansowo Szkolna Rada Rodziców. W grudniu zakupiliśmy prezenty bez pudła, czyli dary humanitarne w postaci leków, szczepionek i mleka dla dzieci. Za dar serca otrzymaliśmy podziękowania na ręce opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu.

Serdecznie dziękuję  rodzicom oraz wolontariuszom za szlachetną postawę i bezinteresowną pomoc.

Razem możemy więcej!

Urszula Postek

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

W październiku wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzili akcję charytatywną na rzecz schroniska dla zwierząt pod hasłem " Pomóżmy zwierzakom przetrwać zimę".

Dzięki hojności naszej społeczności szkolnej wsparliśmy podopiecznych schroniska w Skierniewicach.

Serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom za bezinteresowną pracę  oraz darczyńcom za dobre serce.

Pozdrawiam i dziękuję za współpracę!

Urszula Postek- koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu

Dzień Praw Dziecka - dla każdego dziecka