• Dzień Życzliwości

19 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości.

Z tej okazji wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali prezentacje na temat przyjaznej postawy wobec innych ludzi, a także plakaty promujące serdeczność i życzliwość.

Wszyscy uczniowie z klas 1-8 oraz pracownicy szkoły otrzymali uśmiechnięte buźki symbolizujące radość i pogodę ducha.

Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.

Zachęcam do obejrzenia prezentacji przygotowanych przez wolontariuszy!

Pozdrawiam  serdecznie

Urszula Postek-koordynator SKW

W dniach 19.10-20.10 odbyła się w naszej szkole już druga akcja charytatywna w bieżącym roku szkolnym. Tym razem wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali loterię fantową.

W przedsięwzięciu  uczestniczyła cała społeczność szkolna.

Dochód z loterii przeznaczyliśmy na zakup tzw. ''Prezentów bez pudła", czyli darów humanitarnych dla dzieci z Afryki.

Zostaną one przekazane potrzebującym za pośrednictwem organizacji UNICEF POLSKA.

Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom za okazane serce , a naszym wolontariuszom za bezinteresowną pracę na rzecz innych!

Wielkie podziękowanie za wsparcie dla Rady Rodziców- zawsze możemy liczyć na Państwa pomoc!

Pozdrawiam serdecznie

Urszula Postek-koordynatorka SKW

W niedzielę 10 października, w ramach współpracy między szkołami, wzięliśmy udział w akcji charytatywnej na rzecz Julki ze Szkoły Podstawowej Nr 264. Delegacja uczniów z klas 7c, 7e, 8a, 8c i 8d uczestniczyła w festynie zorganizowanym na terenie zaprzyjaźnionej szkoły. Prowadziliśmy sprzedaż upieczonych przez nas ciast. W ten sposób dołożyliśmy cegiełkę do realizacji szczytnego celu, jakim jest pomoc drugiemu człowiekowi w potrzebie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i ich rodzicom za empatię, bezinteresowną pomoc oraz wspólnie spędzony czas!

Zachęcamy Państwa do wsparcia tej szlachetnej akcji!

Więcej informacji można znaleźć klikając w link https://www.siepomaga.pl/zycie-julci

Szkolne Koło Wolontariatu

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

W naszej szkole działa SKW czyli Szkolne Koło Wolontariatu. Ideą wolontariatu jest bezinteresowna praca na rzecz innych i pomoc osobom potrzebującym. Działamy w lokalnej społeczności, współpracujemy z różnymi instytucjami.
        Obowiązkiem wolontariuszy jest systematyczny udział w spotkaniach.
        Urszula Postek - koordynator SKW

Jako placówka należąca do Klubu Szkół UNICEF POLSKA prowadzimy nie tylko działalność charytatywną, ale także edukacyjną.

W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do realizacji projektu Przystań w sieci, związanego z upowszechnianiem wśród młodych ludzi wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Projekt ten powstał z inicjatywy Facebooka, NASK PIB oraz UNICEF POLSKA. Jest on objęty honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Uczniowie klas 7-8 należący do Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami odbyli sześć szkoleń e-learningowych:

Cyberprzemoc w szkole – jak reagować i zapobiegać?

Cyberzagrożenia

Cyfrowe ślady i reputacja online

Fake news, teorie spiskowe, manipulacje w sieci

Nielegalne i szkodliwe treści w internecie

Prywatność w cyfrowym świecie

Internet.pptx

Wykorzystując zdobytą wiedzę zorganizowali dla całej społeczności szkolnej Tydzień Świadomego Korzystania z Internetu.

We wszystkich klasach odbyły się prezentacje dotyczące zagrożeń w sieci, a także quiz wiedzy dla słuchaczy.W akcji brali udział również najmłodsi uczniowie, dla których Szkolny Klub Wolontariatu przygotował  oddzielną  prezentację dostosowaną do wieku i możliwości dzieci.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w obchodach Tygodnia Świadomego Korzystania z Internetu. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości przyczynią się do zwiększenia Waszego bezpieczeństwa w sieci.

Koordynator SKW- Urszula Postek wraz z wolontariuszami

Nasza szkoła należy do Klubu Szkół UNICEF

Jako wolontariusze prowadzimy działalność edukacyjną, społeczną i charytatywną na rzecz  potrzebujących dzieci z krajów trzeciego świata. W naszych działaniach wspiera nas finansowo Szkolna Rada Rodziców. W grudniu zakupiliśmy prezenty bez pudła, czyli dary humanitarne w postaci leków, szczepionek i mleka dla dzieci. Za dar serca otrzymaliśmy podziękowania na ręce opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu.

Serdecznie dziękuję  rodzicom oraz wolontariuszom za szlachetną postawę i bezinteresowną pomoc.

Razem możemy więcej!

Urszula Postek

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

W październiku wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzili akcję charytatywną na rzecz schroniska dla zwierząt pod hasłem " Pomóżmy zwierzakom przetrwać zimę".

Dzięki hojności naszej społeczności szkolnej wsparliśmy podopiecznych schroniska w Skierniewicach.

Serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom za bezinteresowną pracę  oraz darczyńcom za dobre serce.

Pozdrawiam i dziękuję za współpracę!

Urszula Postek- koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu

Dzień Praw Dziecka - dla każdego dziecka