• Roboty Photon

18.01.2023

W ramach przygotowania do lekcji informatyki uczniowie poprzez STEAM mogli sobie przypomnieć zasady programowania. Photon jest interaktywnym robotem edukacyjnym, który wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności z zakresu programowania i elektroniki. Pomaga w rozwoju kreatywności, zdolności logicznego myślenia, poznaniu podstaw programowania oraz zrozumieniu działania czujników, w które został wyposażony. Roboty Photon zostały wyposażone m.in. w czujniki ruchu i napotykanych przeszkód, możliwość wykrywania dźwięku i dotyku czy możliwość wykrywania dotyku.

• Wolontariat - kolędowanie

14.01.2023

Nasi wolontariusze uczestniczyli w polsko-ukraińskim kolędowaniu z seniorami w Ośrodku MAL SURMA przy ul. Białobrzeskiej.

Spotkanie odbyło się 11 stycznia 2023 roku. Wśród zaproszonych gości była  Burmistrz Dzielnicy Ochota p. Dorota Stegienka, zastępca p. Burmistrz- pan Sławomir Umiński oraz inni przedstawiciele władz lokalnych.

Projekt został zrealizowany w ramach wspólnej inicjatywy Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota, Szkoły Podstawowej Nr 61, Szkoły Podstawowej Nr 264 oraz Szkoły Podstawowej Nr 23.

Program imprezy:

*  Prezentacja multimedialna na temat polskich i ukraińskich zwyczajów świątecznych

*  Quiz na platformie Kahoot

*  Występ p. Anny Tokarskiej oraz dziewcząt z Ukrainy

*  Wspólne kolędowanie młodzieży, seniorów i zaproszonych gości przy akompaniamencie muzycznym

*  Poczęstunek

Dziękujemy serdecznie za wspólnie spędzony czas!

• 7b 7c - " Zdrowy styl życia"

13.01.2023

Na parterze znajduje się wystawa najciekawszych prac wykonanych w ramach lekcji biologii przez uczniów klas:7b i 7c pod hasłem " Zdrowy styl życia".Wyróżnieni uczniowie otrzymają upominki z programu "Zdrowy uczeń"od pani pielęgniarki.
            Gratulacje Halina Charytonowicz