• 3b - biegające dyktando

11.06.2021

W środę 9 czerwca klasa 3B miała zapowiedziane dyktando. Jednak było to dyktando inne niż zwykle. „Biegające dyktando” uczniowie pisali w grupach po 4 osoby. Kolorowe kartki z tekstem do przepisania rozwieszone były na korytarzu przed salą. Każda grupa miała swój kolor. Jeden uczeń z każdej grupy biegł do kartki ze swoim kolorem, zapamiętywał zdanie i wracał z powrotem do swojej grupy przekazując słownie zapamiętane zdanie. Zadaniem kolejnej osoby z grupy było zapisanie usłyszanego zdania. Wszyscy uczniowie w grupach mieli szansę zapamiętać część tekstu oraz móc zapisać go na kartce. Uczniowie klasy 3B świetnie bawili się przy tym zadaniu, mieli okazję: doskonalić współpracę, ćwiczyć pamięć oraz zasady ortograficzne. Na koniec ocenili sami siebie.

• 1a - Dzień Dziecka

03.06.2021

Dzień Dziecka każdego roku obchodzimy 1 czerwca.  To długo wyczekiwane święto przez wszystkie dzieci. W tym dniu cała uwaga skupiona jest na nich. Otrzymują liczne prezenty i wysłuchują życzeń od swoich rodziców.

Obchody Dnia Dziecka po raz pierwszy zorganizowano w 1950 r. W naszej klasie również obchodziliśmy ten ważny Dzień. Dzięki uprzejmości Oddziału Zabezpieczenia Garnizonu Stołecznego pierwszaki mogły dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat ratowania życia. Każdy mógł spróbować udzielić pierwszej pomocy, wejść do karetki, poczuć się jak kierowca – ratownik oraz „przejechać się” na noszach.

Na koniec każde dziecko dostało dyplom i drobny upominek.

To był wspaniały dzień! Szkoda, że Dzień Dziecka jest raz w roku….