• II Międzyszkolny Turniej Szachowy

13.05.2024

W dniu 9 maja 2024 r. uczniowie ze szkół na Ochocie mieli okazję zmierzyć się w wyjątkowych zawodach - II Międzyszkolnym Turnieju Szachowym, zorganizowanym w naszej szkole. Wśród szkół, które przystąpiły do rozgrywek były:

- Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 61 im. Juliana Przybosia

- Szkoła Podstawowa Nr 175 im. Heleny Marusarzówny

- Szkoła Podstawowa nr 152 im. Marii Dąbrowskiej

- Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 280 im. Tytusa Chałubińskiego

- Szkoła Podstawowa nr 264 im. Gabrieli Mistral

- Szkoła Podstawowa nr 10 im. Grzegorza Piramowicza

- Szkoła Podstawowa Nr 97 im. Polskich Noblistek w Warszawie

- III Ogród Jordanowski w Warszawie

Zgłosiło się 46 miłośników szachów z klas: I - VIII. Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i wziąć udział w turnieju.

Turniej przeprowadzony został według zasad systemu szwajcarskiego. Uczestnicy rozegrali 7 rund 10-minutowych.

Podczas turnieju wyłoniono dziesięciu najlepszych zawodników:

I miejsce – Anh Hao K.

II miejsce – Szymon Sz.

III miejsce – Mikołaj Ch.

IV miejsce - Filip S.

V miejsce - Szymon O.

VI miejsce - Jerzy S.

VII miejsce - Bartosz O.

VIII miejsce - Vu Phong T.

IX miejsce - Krystian T.

X miejsce - IIIia K.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami za udział w turnieju i drobnymi upominkami.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i nagrodzonym! Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy! Mamy nadzieję, że tegoroczne międzyszkolne zawody szachowe staną się dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników tej królewskiej gry.

• 5b - „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”

11.05.2024

10 maja uczniowie z klasy 5b zaprezentowali rodzicom przedstawienie pt. „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”. Scenariusz napisały dziewczynki na podstawie powieści C.S. Lewisa. W przygotowaniu pięknych dekoracji i ciekawych strojów pomogli rodzice. Młodzi aktorzy doskonale przygotowali się do odegrania swoich ról, wyćwiczyli mimikę i gesty. Spektakl wzbogacony został tańcem chłopców. Choreografią i muzyką zajęły się uczennice. Gra aktorska została doceniona wielkimi brawami.

• Międzyświetlicowy konkurs " Z Ochotą po Europie"

10.05.2024

W czwartek 9 maja w SP 264 odbył się Międzyświetlicowy konkurs " Z Ochotą po Europie"
            Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Zdunek z kl 2b, Damian Laszczyk i Abdelrahim Omar z kl 3a i wychowawca - Robert Przybycień.
            Uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach. Po zakończeniu konkursu wyłonił się zdecydowany faworyt- SP 97.
            Kolejne 3 drużyny miały taką samą ilośc punktów,  w tym nasza ekipa.Ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce. W konkursie uczestniczyło 8 drużyn.
            Gratulacje dla wszystkich uczestników.

• 5b - warsztaty teatralne

07.05.2024

Szóstego maja klasa 5b poszła na wycieczkę do Teatru Syrena na warsztaty, które były prowadzone przez Panią Beatrycze Łukaszewską, aktorkę teatralną. Najpierw prowadząca przedstawiła dzieciom historię teatru, a następnie opowiedziała o zawodach związanych z teatrem. W związku z tym, że uczniowie przygotowują szkolny spektakl pt. „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa.”, mogli odegrać jedną ze scen na scenie teatru. Po występie aktorka dała dzieciom cenne wskazówki, np. jak ustawiać się na scenie, w jaki sposób wypowiadać swoje kwestie. Uczniowie byli bardzo zadowoleni.