• Mała Olimpiada Matematyczna - etap dzielnicowy

• 14 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie i rozdanie nagród w dzielnicowym etapie Małej Olimpiady Matematycznej dla uczniów klas trzecich. Uczestniczyły w nim panie Dyrektor i zaproszeni goście z dzielnicy, nauczyciele i uczniowie z ochockich szkół oraz nasi trzecioklasiści.

Z naszej szkoły do etapu stołecznego przeszły następujące osoby:

I miejsce Filip K. z klasy III B (20pkt.)

II miejsce Ryszard Z. z klasy III B (18pkt.)

III miejsca Diana P. z klasy III C (17pkt.)

Jakub J.k z klasy III C (17pkt.)

Maksymilian K. z klasy III B (17pkt.)

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do nauki matematyki, która jest Królową wszystkich nauk.

Krótki program artystyczny związany z matematyką przygotowała klasa III B.

• 2a - Wielkanocne śniadanie

• 5 kwietnia w klasie 2A odbyło się klasowe śniadanie Wielkanocne. Tego dnia najpierw omówiliśmy Święto Wielkanocne: zwyczaje tego dnia, co powinno znaleźć się w koszyczku wielkanocnym, różne sposoby barwienia jajek oraz jak napisać życzenia Wielkanocne.. Następnie przygotowaliśmy stół i wspólnie złożyliśmy sobie życzenia świąteczne. Uczniowie przynieśli same pyszności: kanapki z pastą jajeczną, babki i mazurki, jajka w majonezie i wiele słodkości. Oglądali bajkę Piotruś królik oraz wykonywali wydrapywane pisanki.

• 2a - Czytuny

• 6 marca klasa 2A wzięła udział w 12 dniowym wyzwaniu czytelniczym „Czytuny”. Do zebrania była czerwona kolekcja 12 kart z bohaterami z serii Czytuny. Za  każdy dzień czytania zdobywali karty z wybraną postacią. Zadaniem uczniów było: czytać na głos przez 15 min dziennie, któremuś z dorosłych domowników, wyciąć bilecik z wybranym Czytunem i poprosić osobę dorosłą o podpis, wymienić bilecik na kartę u nauczyciela.

22 marca nagrodzonych dyplomem uczniów było 10. Systematycznie brali oni udział w wyzwaniu. Reszta uczniów w kolejnych dniach mogła dozbierać brakujące karty. Wyzwanie to miało za zadanie wzbudzić w uczniach chęć do systematycznego czytania. Kolejne kolekcje planowane są w przyszłym roku szkolnym.

Uczniowie z klasy każdego dnia przez dwanaście dni, mieli za zadanie na głos czytać przez 15 min wybrany tekst osobie dorosłej. Jeśli wykonali zadanie następnego dnia przynosili podpisany bilecik z wybranym czytunem. W ten oto sposób mogli uzbierać pierwszą kolekcję Czytunów na kartonikach. 22 marca 10  osób z klasy miało uzbieranych 12 czytunów, więc otrzymali dyplomy za aktywne uczestniczenie w wyzwaniu.

• Przygotowania do Świąt

• W ostatnim tygodniu na zajeciach edukacyjno-wychowawczych w świetlicy uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowywali się do Świąt  - rozmawiali o zwyczajach, tradycjach Wielkanocnych i potrawach świątecznych. Wychowankowie wykonali Świąteczne stroiki, które ozdobią stół Wielkanocny w ich domach. Dzięki stroikom każdy poczuł zbliżające się wielkimi krokami Święta.

• Szkolny Konkurs Żonglerki

• Za nami Szkolny Konkurs Żonglerki. Najlepszym zawodnikiem został Jakub B. z wynikiem 134 zonglerek. Natomiast wśród dziewcząt bezkonkurencyjna była Renata M. z wynikiem 38 żonglerek. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy na następne sportowe wyzwania.

Pozdrawiam na sportowo - Trener Andrzej

• 7a - w Muzeum Geologicznym

• W poniedziałek 3 kwietnia byliśmy na wycieczce w Muzeum Geologicznym.

Podziwialiśmy bogate kolekcje skał, liczne okazy minerałów i skamieniałości.

Widzieliśmy także szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej, rekonstrukcję jaskini, wulkanu, model pustyni oraz wiele innych interesujących eksponatów.

Każdy z nas zrobił wiele ciekawych, pamiątkowych fotografii.

Wycieczka była bardzo udana.

• Ogłoszenie wyników Pierwszego Dnia Wiosny 21.03.2023r. w SP61

• Pierwszy Dzień Wiosny był też Światowym Dniem Zespołu Downa. Tak też w naszej szkole uczniowie włączyli się w akcję upamiętniającą, każdy pamiętał o założeniu na stopy skarpetek nie do pary. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs o tematyce wiosennej. Każda klasa mogła przygotować wiosenną ,,migawkę’’, w ten sposób, że zauważone zwiastuny wiosny uczniowie mogli zamienić na przygotowanie dekoracji klasy, stworzenie gazetki klasowej, wykonanie prezentacji czy też wyszukać fragment utworu literackiego w wierszu, książce, sztuce, muzyce opiewający wiosnę. Liczyła się estetyka, pomysłowość, kreatywność. Spośród klas, które przystąpiły do konkursu Samorząd Uczniowski postanowił wyróżnić prace zespołów z klasy 6b oraz 4c przyznając ex-aequo pierwsze miejsce. Drugim miejscem nagrodzono klasy 7a oraz 4a, zaś trzecie miejsce zajęły klasy 6c oraz 5b.

Poziom konkursowy był na poziomie standardowym niemniej jednak przy ograniczeniach czasowych mógł zadowolić. Najważniejsze, że wreszcie przyszła wiosna!

Najciekawsze wytwory pracy zespołowej według jury otrzymały nagrodę. Nagrodą dla klas za miejsca na podium jest możliwość przeniesienia sprawdzianu z wybranego przedmiotu na inny termin po wcześniejszym uzgodnieniu z nauczycielem. Jest to nagroda jednorazowa więc można skorzystać z tego przywileju w danym terminie tylko jeden raz.

Wytwory prac zespołowych z poszczególnych klas prezentujemy w galerii.

Pozdrawiam - Ireneusz Topoliński opiekun Samorządu Uczniowskiego

• NASZA SZKOŁA