• Ogłoszenie wyników Pierwszego Dnia Wiosny 21.03.2023r. w SP61

31.03.2023

Pierwszy Dzień Wiosny był też Światowym Dniem Zespołu Downa. Tak też w naszej szkole uczniowie włączyli się w akcję upamiętniającą, każdy pamiętał o założeniu na stopy skarpetek nie do pary. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs o tematyce wiosennej. Każda klasa mogła przygotować wiosenną ,,migawkę’’, w ten sposób, że zauważone zwiastuny wiosny uczniowie mogli zamienić na przygotowanie dekoracji klasy, stworzenie gazetki klasowej, wykonanie prezentacji czy też wyszukać fragment utworu literackiego w wierszu, książce, sztuce, muzyce opiewający wiosnę. Liczyła się estetyka, pomysłowość, kreatywność. Spośród klas, które przystąpiły do konkursu Samorząd Uczniowski postanowił wyróżnić prace zespołów z klasy 6b oraz 4c przyznając ex-aequo pierwsze miejsce. Drugim miejscem nagrodzono klasy 7a oraz 4a, zaś trzecie miejsce zajęły klasy 6c oraz 5b.

Poziom konkursowy był na poziomie standardowym niemniej jednak przy ograniczeniach czasowych mógł zadowolić. Najważniejsze, że wreszcie przyszła wiosna!

Najciekawsze wytwory pracy zespołowej według jury otrzymały nagrodę. Nagrodą dla klas za miejsca na podium jest możliwość przeniesienia sprawdzianu z wybranego przedmiotu na inny termin po wcześniejszym uzgodnieniu z nauczycielem. Jest to nagroda jednorazowa więc można skorzystać z tego przywileju w danym terminie tylko jeden raz.

Wytwory prac zespołowych z poszczególnych klas prezentujemy w galerii.

Pozdrawiam - Ireneusz Topoliński opiekun Samorządu Uczniowskiego

• Świetlica - Wielkanocne warsztaty dla Rodziców

31.03.2023

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, który jest wyczekiwany zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom.

Dnia 30.03.2023 r. w naszej świetlicy odbyły się warsztaty Wielkanocne, podczas których rodzice z dziećmi wykonywali ozdoby świąteczne na wielkanocny stół.

Powstało dużo pięknych dekoracji świątecznych.

Był to czas na spędzenie ze sobą kilku chwil i zacieśnienie relacji rodzinnych oraz wychowawczych.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas i przepiękne prace.