• Lekcja dbania o zdrowy uśmiech w klasie 2a

29.03.2023

28 marca w klasie 2a odbyła się lekcja dbania o zęby. Na początku nauczyciel przedstawił budowę jamy ustnej, omówił czym jest próchnica, jak prawidłowo szczotkować zęby, a także wspomniał o chorobach dziąseł i zębów. Dzięki uprzejmości jednej z mam, która jest protetykiem uczniowie mogli na żywo przyjrzeć się budowie poszczególnych zębów. Mogli również zobaczyć jak wygląda proteza zębów, a także zapoznać się z niektórymi narzędziami używanymi przez dentystów. Każdy uczeń miał możliwość sprawdzenia koloru swojego uzębienia z próbnikiem.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały nauczyciela,  zadawały pytania, dzięki czemu zdobyły wiele cennych informacji,  które wykorzystają w życiu codziennym.

• Wiosenny Edu Festiwal

27.03.2023

Sobotnie popołudnie mijającego weekendu spędzaliśmy z wolontariuszami naszej szkoły na Wiosennym EDU Festiwalu. Był to festyn  witający wiosnę, a skierowany do młodzieży ochockiej. Super integrował dzieciaki, w różnym wieku, które wspólnie malowały, robiły bukiety z żywych kwiatów, same robiły zdrowe potrawy i ozdabiały naleśniki, które później z ochotą zjadały. Można było pograć w gry umysłowe, dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących świata i przyrody, porozwiazywać  zagadki popularnonaukowe  i językowe. Festyn zorganizowany został przez Towarzystwo Rozwijania Kreatywności Dzieci Szansa .Fajna alternatywa spędzenia weekendowego czasu, za co dziękujemy. My bawiliśmy się świetnie.

• Świetlica - "Relacja z obchodów Narodowego Dnia Polaków Ratujących Żydów"

24.03.2023

W piątek 24.03.2023 roku, delegacja z naszej szkoły- świetlica na czele z p. kierownik R. Turek i uczniowie z kl. 3b z wychowawczynią p.B. Suchetą i p. K. Benzą, wzięła udział w uroczystym złożeniu kwiatów pod tablicą upamiętniającą opiekunów i lokatorów bunkra Krysia- przy ul. Grójeckiej 77.

W bunkrze tym, rodzina Wolskich ukrywała ok. 40 uciekinierów z warszawskiego getta. Na skutek donosu, kryjówka została wykryta przez Niemców,a jej mieszkańcy i opiekunowie na czele z Mieczysławem Wolskim i Januszem Wysokim- zamordowani.

Uroczystość odbyła się w ramach obchodów Narodowego Dnia Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

W uroczystościach uczestniczyły władze Ochoty z p. Burmistrz Dorotą Stegienką i zastępcą p. Sławomirem Umińskim, przedstawiciele  Instytutu Pileckiego, delegacje z ochockich szkół. Obok delegacji ze szkół średnich, byliśmy jedyną reprezentującą szkoły podstawowe, za co Pani Burmistrz szczególnie dziękowała.

Szczególnymi gośćmi biorącymi udział w uroczystości, byli potomkowie rodziny Wolskich, z siostrzenicą  Mieczysława Wolskiego. To była naprawdę żywa lekcja historii.

Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć.

Pani Roma- kierownik świetlicy oprowadziła nas po najbliższej okolicy. Zobaczyliśmy Skwer Rodziny Wolskich oraz drzewo, pamiętające tamte dramatyczne wydarzenia.