• 2a - Czytuny

05.04.2023

6 marca klasa 2A wzięła udział w 12 dniowym wyzwaniu czytelniczym „Czytuny”. Do zebrania była czerwona kolekcja 12 kart z bohaterami z serii Czytuny. Za  każdy dzień czytania zdobywali karty z wybraną postacią. Zadaniem uczniów było: czytać na głos przez 15 min dziennie, któremuś z dorosłych domowników, wyciąć bilecik z wybranym Czytunem i poprosić osobę dorosłą o podpis, wymienić bilecik na kartę u nauczyciela.

22 marca nagrodzonych dyplomem uczniów było 10. Systematycznie brali oni udział w wyzwaniu. Reszta uczniów w kolejnych dniach mogła dozbierać brakujące karty. Wyzwanie to miało za zadanie wzbudzić w uczniach chęć do systematycznego czytania. Kolejne kolekcje planowane są w przyszłym roku szkolnym.

Uczniowie z klasy każdego dnia przez dwanaście dni, mieli za zadanie na głos czytać przez 15 min wybrany tekst osobie dorosłej. Jeśli wykonali zadanie następnego dnia przynosili podpisany bilecik z wybranym czytunem. W ten oto sposób mogli uzbierać pierwszą kolekcję Czytunów na kartonikach. 22 marca 10  osób z klasy miało uzbieranych 12 czytunów, więc otrzymali dyplomy za aktywne uczestniczenie w wyzwaniu.

• Przygotowania do Świąt

05.04.2023

W ostatnim tygodniu na zajeciach edukacyjno-wychowawczych w świetlicy uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowywali się do Świąt  - rozmawiali o zwyczajach, tradycjach Wielkanocnych i potrawach świątecznych. Wychowankowie wykonali Świąteczne stroiki, które ozdobią stół Wielkanocny w ich domach. Dzięki stroikom każdy poczuł zbliżające się wielkimi krokami Święta.

• Szkolny Konkurs Żonglerki

04.04.2023

Za nami Szkolny Konkurs Żonglerki. Najlepszym zawodnikiem został Jakub B. z wynikiem 134 zonglerek. Natomiast wśród dziewcząt bezkonkurencyjna była Renata M. z wynikiem 38 żonglerek. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy na następne sportowe wyzwania.

Pozdrawiam na sportowo - Trener Andrzej