• 2a - spacer po Starym Mieście

22.09.2022

20 września 2022 roku wybraliśmy się na zwiedzanie Starego Miasta w Warszawie. Pomimo niesprzyjającej  pogody spacer z przewodnikiem był dla nas bardzo interesujący. Dowiedzieliśmy się jak powstała znana Kolumna Zygmunta III Wazy oraz wysłuchaliśmy  historii na temat  Zamku Królewskiego. Pani przewodnik urozmaicała nam zwiedzanie Starego Miasta tajemniczymi legendami, między innymi o Syrence Warszawskiej, Bazyliszku oraz niezwykłym dzwonie. Ta ostatnia szczególnie nas zainteresowała! Legenda mówi, że kto okrąży dzwon w podskokach temu spełni się jedno marzenie. Nie trzeba było długo czekać, całą klasą chcieliśmy jak najszybciej okrążyć ten ogromny dzwon. Zapraszamy do oglądania zdjęć z naszej klasowej wyprawy!

• 2a - warsztaty "Wiem co jem"

22.09.2022

Klasa 2a brała udział w kampanii społecznej „Wiem, co jem”. Jest to cykl trzech warsztatów na temat edukacji żywieniowej. Podczas pierwszych zajęć, dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia i stylu życia. Dowiedziały się co i w jakich ilościach powinni jeść, aby być zdrowym oraz jakie cenne składniki zawarte są w warzywach, owocach i innych produktach spożywczych.

• 3a - zajęcia techniczno-plastyczne

16.09.2022

Podczas zajęć techniczno-plastycznych w klasie 3a wspólnie wykonywaliśmy makietę naszego wymyślonego miasta. Każdy uczeń miał konkretne zadanie do wykonania, wszyscy byli za coś odpowiedzialni. Praca w grupie,

prawidłowe przekazywanie sobie informacji, współpraca a przede wszystkim integracja dzieci to przepis na świetną zabawę połączoną z dobrze wykonaną pracą. Zapraszamy do oglądania makiety! :)