• Aktywny powrót do szkoły

10.10.2021

W październiku w naszej szkole uczniowie realizują vouchery zdobyte za udział w akcji Aktywny powrót do szkoły. Najczęściej wybierane nagrody to: jedna lekcja na fotelu nauczyciela, zwolnienie z pracy domowej i sesja foto w gabinecie pani Dyrektor. Uzyskane przywileje sprawiają wiele radości i ułatwiają życie szkolne:)

• 4c w Ogrodzie Jordanowskim

10.10.2021

Korzystając z ładnej pogody, kl.4 c wybrała się na wycieczkę do III Ogrodu Jordanowskiego, gdzie  uczniowie mogli aktywnie spędzić czas. Zabawy integracyjne pozwoliły im lepiej się poznać, a ruch na świeżym powietrzu wprawił wszystkich w dobry nastrój. Na zakończenie tak miłego dnia klasa poszła na pizzę, a chłopcy otrzymali słodki poczęstunek z okazji Dnia Chłopaka.

• 2a w Parku Szczęśliwickim

08.10.2021

W środę 6 października klasa 2a wybrała się do Parku Szczęśliwickiego szukać znaków jesieni. Klasa podzieliła się na 3 grupy. Każdy zespół miał do wykonania 6 zadań. Musieliśmy znaleźć kasztany, żołędzie kolorowe liście. Obserwowaliśmy przez lornetkę zwierzęta i drzewa, wspólnie graliśmy w gry. Karmiliśmy kaczki. To był bardzo udany dzień. Dziękujemy rodzicom Wiktora za przygotowanie wszystkich atrakcji dla dzieci.

• 2a - Czytam z klasą - lekturki spod chmurki

06.10.2021

Klasa 2a bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym  wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów, „CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki”.  Celem innowacji jest rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody oraz integracja zespołu klasowego. Projektskłada się z trzech modułów. Pierwszy to „Podróże małe i duże”. Na podstawie książki „O psie, który jeździł koleją” będziemy omawiać zawód kolejarza.
            Dzisiaj dzieci poznały chmurkę Tosię, która będzie nam pomagać w wykonywaniu zadań, wysłuchały opowiadania oraz wykonały swoje chmurki. Na koniec każdy uczestnik tej niezwykłej podróży uzupełnił swój lekturnik, w którym będzie zapisywał informacje związane z przeczytaną lekturą.
            Jesteśmy bardzo ciekawi przygód jakie czekają psa Lampo.

PS. Bardzo dziękuję mamie Stasia za narysowanie chmurki Tosi.