• 1a - warsztaty plastyczne "Kolorowy worek"

11.03.2021

Dzięki uprzejmości Pani Beaty M. mogliśmy uczestniczyć w „workowych” warsztatach. Odwiedziły nas dwie miłe Panie, które rozdały każdemu uczniowi materiałowy worek, na którym dzieci flamastrem rysowały wcześniej wybrany wzór. Na koniec worki zostały pomalowane farbami a Panie je przeprasowały. Gotowy worek można wykorzystać na książki, strój na w-f lub kapcie do szkoły.

• 1a - Dzień Kobiet

09.03.2021

Czy wiecie, że po raz pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku, ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. W 1977 r. ONZ zachęciła wszystkie kraje członkowskie, by ustanowiły 8 marca dniem praw kobiet i pokoju na świecie.Dawniej w Polsce Kobietom z tej okazji wręczano goździki i prezenty takie jak np. rajstopy. W późniejszym okresie goździki zaczęły być wypierane przez tulipany.Nadal świętujmy Dzień Kobiet zarówno w szkołach, biurach czy w fabrykach. Chłopcy z klasy 1a złożyli swoim koleżankom życzenia i wręczyli po tulipanie. Każdy kwiatek był spersonalizowany, natomiast chłopcy otrzymali „przypominajkę”. W tym dniu chłopcy byli bardzo uprzejmi i pomocni w stosunku do swoich koleżanek. Myślę, że każda dziewczynka czuła się dzisiaj wyjątkowo.

• 1a - 6 marca – Europejski Dzień Logopedy

06.03.2021

W sobotę 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Dzień Logopedy. Rola logopedy jest szczególnie ważna na etapie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Według uczniów klasy 1a na zajęciach logopedycznych dzieci ćwiczą poprawnie mówić „r”, „sz”, uczą się ładnie czytać oraz próbują z języka robić miseczkę. Praca logopedy jest trudna ale i daje dużo satysfakcji.

Pani Renata przygotowała nam karty pracy, które dzieci chętnie wykonały. Zadania polegały na usprawnieniu aparatu artykulacyjnego i oddechowego oraz na wykonaniu ćwiczeń z emisji głosu. Następnie każdy otrzymał słomkę i za jej pomocą przenosił kartoniki na obrazek. Na koniec dzieci namalowały naszych logopedów szkolnych.

Wszystkim logopedom życzymy dużo cierpliwości i wytrwałości w pracy!