• 3b - świąteczne pierniki

16.12.2019

• 3b - Manufaktura Cukierków

16.12.2019

13 grudnia uczniowie klasy 3b wybrali się na wycieczkę. Miejscem naszej podróży była Manufaktura Cukierków. Zajęcia, w których braliśmy udział składały się z dwóch części. Pierwszy etap stanowił pokaz wyrabiania słodkości. Prowadzący zajęcia, ciekawie opowiadając i tłumacząc wszystko na oczach dzieci wyrabiali cukierki i lizaki. Dzieci przyglądały się wykonywanym czynnościom oraz uważnie słuchały instrukcji. Kolejną częścią zajęć była część praktyczna. Każde dziecko samodzielnie tworzyło własnego kolorowego i słodkiego lizaka. Na samym końcu odbył się quiz sprawdzający, co uczniowie zapamiętali z zajęć. Uczniowie udzielali wspaniałych odpowiedzi na pytania. W nagrodę klasa otrzymała pyszne, jeszcze ciepłe karmelowe cukierki. Wycieczka była bardzo udana.

• 3a - świąteczne pierniki

Święta Bożego Narodzenia już niebawem!!
            Kojarzą się nam one z wieloma obyczajami. Dla wielu przedświąteczną tradycją jest pieczenie ciasteczek czy pierników.Forma występowania pierników jest bardzo różna. Mogą być one małymi, czy też większymi ciasteczkami. Polewane są bardzo często z wierzchu czekoladą, bakaliami, a w środku przełożone marmoladą, masą orzechową lub marcepanem. Istnieją również większe formaty pierników, które wypiekane są jako duże bloki. Zwykle przekładane są one warstwami marmolad.W związku z tym, klasa 3a przygotowywała masę na pierniki, wycinała je i pięknie dekorowała. Zachęcamy więc już teraz do pieczenia pierniczków. Można je później zjeść ze smakiem, lub przygotować wersję do powieszenia na choinkę. Zapach pierniczków wraz z zapachem żywej choinki stworzą niesamowicie świąteczny nastrój.