• 3a - warsztaty 20.09.2019

21.11.2019

Za nami kolejne środowe zajęcia z Panią psycholog. Na warsztatach mówiliśmy o tym, że każdy jest inny ale i wyjątkowy. Każde dziecko ma w sobie coś wyjątkowego, niezwykłego…. Należy tylko to dostrzec. Na koniec zajęć dzieci rysowały, wycinały lub przyklejały coś od siebie. W ten sposób powstała wyjątkowa praca grupowa.

• 3a - lapbooki

21.11.2019

Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Przeważnie jest to większa kartka z możliwością składania, w której w formie rysunków, wykresów, otwieranych okienek oraz ruchomych elementów przekazuje się wybrane treści. Ma tę przewagę nad klasycznym słowem pisanym, że wzbudza ciekawość i motywuje dziecko do odkrywania ukrytych ciekawostek, a także do ich gromadzenia. Lapbook pozwala na zbieranie informacji i nieskończone rozszerzanie jego zawartości. Lapbook może pomagać w nauce. Służy także do zabawy dla kreatywnych dzieci. Często stanowi także niezastąpioną pomoc dydaktyczną przy czytaniu lektur czy nauce nowych terminów. Dlatego klasa 3a wykonała lapbook o Polsce. W środku można znaleźć ciekawe informację o naszej ojczyźnie. Poznaliśmy sławnych Polaków, prezydentów III RP oraz królów Polski. Zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami i zdjęciami. Po wykonaniu lapbooków, uczniowie byli podzieleni na grupy i odpowiadali na pytania dotyczące Polski. Najlepsza drużyna otrzymała nagrody. Była to super zabawa na powtórzenie wiadomości.

• Akademia Integracji 19.11.2019

20.11.2019

19.11 w naszej szkole po raz kolejny gościliśmy członków Fundacji Akademia Integracji. Dowiedzieliśmy się, że niepełnosprawność nie wyklucza realizacji marzeń i nie musi być ograniczeniem. Na deser mogliśmy obejrzeć pojedynek szermierki na wózkach. Kibicowanie na dobre pochłonęło uczniów! Panowie na koniec podkreślili, że mimo niepełnosprawności można realizować swoje marzenia, ale warto dbać o swoje bezpieczeństwo aby uniknąć wypadków.

Pamiętajcie Kochani, noście kaski, odblaski i nie podejmujcie ryzykownych zabaw.

• Wieczór z matematyką inaczej

19.11.2019

W naszej szkole odbył się pierwszy "Wieczór z matematyką inaczej", podczas którego uczniowie mogli zobaczyć inne ciekawe formy nauki matematyki. Pomimo późnej pory wieczór cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, co można zauważyć na fotografiach. W siedmiu salach lekcyjnych było siedem różnych warsztatów takich jak : origami, układanki logiczne, malowanie obrazków logicznych, gry planszowy (Mathable, Rummikub, Connect), rozwiązywanie sudoku, podstawy gry w szachy, bryły ze słomek. Każdy z uczestników mógł wybrać 3 warsztaty. Każdy z nich trwał po  45 minut, w przerwie między warsztatami dzięki Radzie Rodziców był przygotowany słodki poczęstunek. Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w poszczególnych warsztatach i mówili o tym, że powtórzyliby takie warsztaty ponownie choćby jutro! Młodzieży bardzo podobały się wszystkie warsztaty, jednak które najbardziej? To przedstawia nam wykres kołowy:), Który został stworzony dzięki ankietom wypełnianym na koniec tego wspaniałego wieczoru. Dziękujemy bardzo organizatorom Pani Bożenie Grzegorczyk i Pani Annie Bekier oraz wszystkim zaangażowanym w ten miły jesienny wieczór!