• Szkoła do hymnu

08.11.2019

Ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło się do udziału w akcji „Szkoła do hymnu” . Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły w piątek, o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.

• 3a - warsztaty

09.11.2019

W środę 06 listopada zaczęliśmy cykl warsztatów dotyczących koleżeństwa, podobieństw i różnic naszych kolegów oraz szacunku do innych. Na pierwszych zajęciach Pani psycholog poznawała dzieci przez zabawę „na bezludną wyspę zabiorę..”, następnie rozmawialiśmy co to są „ cechy charakteru”. Dzieci ustawiały się od najmniejszego do największego, następnie dzieliliśmy się na grupy, które mają blond, czarne lub szatynowe włosy a potem szukaliśmy osób, które mają piwne, zielone lub niebieskie oczy. Poprzez te zabawy dzieci miały okazję zobaczyć, że jesteśmy do siebie podobni. Na koniec stworzyliśmy pajęczą sieć, w której uczniowie mówili „Jesteśmy do siebie podobni bo….” oraz „różnimy się od siebie tym, że…..”. W środę kolejne warsztaty….