• Rok Romantyzmu Polskiego

28.11.2022

24 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów romantycznych. Z okazji 200. rocznicy wydania Ballad i romansów i związanego z nią Roku Romantyzmu Polskiego nasza szkoła zorganizowała, aż 3 konkursy.
            W konkursie recytatorskim Poezja romantyków główne nagrody zdobyli:

W kategorii: IV-VI

1. Filip Pachel 5b
            2. Marek Jaszczuk 5c
            3. Józefina Lenik 5a

W kategorii: VII-VIII

1. Adam Kociubiński 7b
            2. Antoni Badurek 8b

W konkursie pisania wierszy pt. Wiersze romantyczne nagrodzeni zostali:

1. Yasmina Smoleńska 7b
            2. Agata Walczak i Igor Kowalczyk 4b
            3. Natalia Hankiewicz 4b

Za najlepszą charakteryzację na postać literacką z epoki romantyzmu zostali wyróżnieni:

1. Jakub Grodzki 8b i Adam Kociubiński 7b
            2. Emilia Szmoniewska 6a i Natalia Hankiewicz 4b
            3. Lidia Frączyk 7c i Wojciech Sawicki 4c

Na koniec laureaci konkursu zaprezentowali swoje talenty.Całość uświetniły występy uczennic z klasy 8b.

• Dzień Życzliwości i Pozdrowień

23.11.2022

W poniedziałek 21-go listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Z tej okazji wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali zajęcia dla klas 1-8.

Uczniowie obejrzeli prezentację promującą życzliwość i pozytywne relacje społeczne, uczestniczyli w zabawach integrujących grupę, zorganizowali także konkurs na najbardziej życzliwą osobę w każdej klasie.

Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymali od wolontariuszy uśmiechnięte buźki z papieru, które będą przypominały, że uprzejmym i życzliwym należy być nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień.