• Akademia Nadwiślańska

01.12.2022

Uczniowie Szkoły SP 61 odznaczyli się dodatkowymi działaniami i osiągnięciami biorąc udział w projekcie organizowanym przez PTTK oddział Mazowsze. Projekt pt., Akademia Nadwiślańska’’ miał na celu krzewienie zainteresowań przyrodniczych i kulturowych, propagowaniu zdrowego stylu życia w połączeniu ze zdobywaniem wiedzy o środowisku i historii regionu okolic nadwiślańskich Mazowsza. Uczniowie mierzyli się z zadaniami podczas sobotnich rajdów pieszych, często kilku a nawet kilkunastokilometrowych tras wiodących po ścieżkach i duktach leśnych. Tematyka rajdów była urozmaicona w harmonogramie projektu znalazł się m.in.: Rajd Las Bielański, sprzątanie doliny Wisły, Rajd ,,Wyspy Zawadowskie’’, Las Młociński i użytek ekologiczny przy Lesie Młocińskim, Ławice Kiełpińskie, Jesień nad Jeziorkiem Czerniakowskim oraz Konkurs plastyczny ,,Rezerwaty przyrody w Warszawie’’. W tym ostatnim konkursie czołowe miejsca zajęli Marcelina Kutera z klasy 5b, II miejsce oraz Mikołaj Kutera z klasy 6d I miejsce w wymienionym konkursie. Gratuluję udziału pozostałym uczestnikom rajdów tj.: Karolowi Witt z klasy 8d, Yasminie Smoleńskiej z klasy 7b. Do projektu zgłosili się również Jan Cichański z klasy 2b, Zofia Gawlikowska z klasy 5b Laura Nycz z klasy 7b, Natalia Garstka z klasy 8d, lecz z różnych przyczyn nie mogli oni wystąpić w czasie rajdów. Za tak aktywną postawę naszych uczniów Szkoła 61 została wyróżniona dyplomem pochwalnym.

• 3b - warsztaty na Wydziale Fizyki UW

29.11.2022

28 listopada klasa 3b była na  warsztatach na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Temat warsztatów: Długopisy 3D. Zabawa połączona z nauką, nowoczesną techniką bardzo się każdemu podobała. Szkoda tylko, że czas tak szybko płynął i trzeba było wracać na obiad do szkoły. Polecamy zdjęcia na Wydziale Fizyki innym klasom. Starszym też.