Społeczność naszej szkoły
            serdecznie dziękuje Fundacji KPMG
            za pomoc dzieciom z Ukrainy
            w postaci pięknych plecaków z wyposażeniem.

Dyrekcja, Nauczyciele, Rodzice i Dzieci

• Ze Strażą Miejską Bezpiecznie

13.04.2022

7 kwietnia odbył się finał konkursu "Ze Strażą Miejską bezpiecznie"- 8 edycja organizowany przez Straż Miejską w  Warszawie.

Uczestnicy podczas konkursowych zmagań mieli do wykonywali zadania praktyczne z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawdzian umiejętności przepisowej jazdy na rowerze.

Celem rozgrywanego od 2014 r. konkursu jest nie tylko wyłonienie najlepszych, ale przede wszystkim przekazywanie wiedzy o bezpieczeństwie oraz docenienie młodych ludzi, którzy angażują się w jej propagowanie.

Naszą dzielnicę reprezentowali uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie SP10. W nagrodę uczestnicy i opiekunowie otrzymali upominki.

• Mistrzostwa Ochoty w szachach błyskawicznych

13.04.2022

„Mistrzostwa Ochoty w szachach błyskawicznych dla uczniów szkół podstawowych”
            12 kwietnia 2022 roku w LXIX Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944 dziewięcioro Uczniów Naszej Szkoły wzięło udział w turnieju szachowym – mistrzostwach Ochoty w szachach błyskawicznych.
            Nasi Uczniowie podzieleni byli na 3 zespoły. Każdy zespół miał szansę rozegrać partię z grupami przeciwnymi innych szkół ochockich. Szachy błyskawiczne mają ściśle określone ramy czasowe – każdemu graczowi przysługiwało 5 minut. Jedna rozgrywka trwała zaledwie 10 minut. O wygranej decydował „mat” lub ilość zdobytych punktów za wyeliminowanie poszczególnych figur.
            Każdy uczestnik otrzymał Dyplom i słowa pochwały. Mistrzostwa nie należały do najłatwiejszych, jednak Nasi Uczniowie podeszli do nich z niesamowitymi chęciami i ogromnym zaangażowaniem!
            Małgorzata Kuźnicka

• Matematyka w 4a

13.04.2022

Na dzisiejszej lekcji matematyki omawialiśmy temat: Porównywanie ułamków.

Pomocne były nam jajka, które dzieliliśmy na części. Potem oczywiście była "uczta"- każdy z nas mógł zjeść przyniesione jajka.

Było super.