21.11.2021

19 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości.

Z tej okazji wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali prezentacje na temat przyjaznej postawy wobec innych ludzi, a także plakaty promujące serdeczność i życzliwość.

Wszyscy uczniowie z klas 1-8 oraz pracownicy szkoły otrzymali uśmiechnięte buźki symbolizujące radość i pogodę ducha.

Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.

Zachęcam do obejrzenia prezentacji przygotowanych przez wolontariuszy!

Pozdrawiam  serdecznie

Urszula Postek-koordynator SKW

• 2a - Czytam z Klasą

17.11.2021

Klasa 2a dołączyła do międzynarodowego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Twórcą tego projektu jest Pani Honorata Szanecka.

Projekt składa się z trzech modułów. Pierwszy to: „Podróże małe i duże” do którego została przeczytana książka „O psie, który jeździł koleją”. Na samym początku uczniowie poznali chmurkę Tosię, która towarzyszy nam podczas omawiania i wykonywania zadań. Każde dziecko wykonało swoją małą chmurkę. Następnie obejrzeliśmy krótki film, który zachęcał do wspólnego czytania książek. W trakcie omawiania lektury dzieci, wykonały zadania z lekturnika, wspólnie ułożyły plan wydarzeń, narysowały głównego bohatera oraz swoją ulubioną przygodę. Poznały zawód kolejarza podczas wizyty w Stacji Muzeum, nauczyły się pisać ogłoszenie oraz sami szukali zaginionego psa Lampo. Dzieci podzieliły się na grupy detektywistyczne:

Axoloty, Złote Lwy i Wielka Tajemnica. Do zadań detektywów było wykonanie plakatu, stworzenie rysopisu kolejarza, narysowanie jego atrybutów oraz wspólne ustalenie cech pracowników kolei. Zadanie nie było łatwe ale detektywi poradzili sobie wyśmienicie. Niektóre dzieci wykonały makiety stacji Marittima i pociągu, którym podróżował Lampo. Z niecierpliwością czekamy na kolejną przygodę.

Dziękuję Pani Kasi, Pani Asi i Panu Jakubowi za pomoc w projekcie.