• Odkrywcy wiosny w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie

11.04.2018

W sobotę 7 kwietnia pani Halina Charytonowicz wraz z grupą uczniów uczestniczyli w drugiej części warsztatów ornitologicznych.

Pogoda była znakomita, a zajęcia bardzo różnorodne, obfitujące w moc wrażeń.

Co się działo:

-prezentacja o wędrówkach ptaków

-pokaz jak się łapie i obrączkuje ptaki

-wieszanie wcześniej wykonanych przez uczniów budek lęgowych

-oglądanie stałej wystawy

-mierzenie drzew

-cięcie piłą drewna

-obserwacja życia w stawie

-ognisko z pieczeniem kiełbasek

-relaks na placu zabaw

• Na łowy z rarogiem, arkebuzem i... lornetką.

07.04.2018

Raróg? Arkebuz? A co to takiego? Na te i wiele innych pytań dotyczącychłowiectwa otrzymali odpowiedź uczniowie klasy 7b podczas projekturealizowanego przez III Ogród Jordanowski w ramach II edycji programuPEgaz Pozaszkolna Edukacja w Warszawie pt. ,,Przywiązani do drzew – czyli wypoczynek
            w plenerze miejskim.’’Uczniowie wraz z opiekunami udali się do Muzeum Pałacu w Wilanowie, gdzie mieli okazję zwiedzić starą Pompownię. Wyprawa ta pozwoliła dowiedzieć się jak dawniej zwabiano w czasie polowania dziką zwierzynę np. kaczki i zające, oraz jaka zdobycz miała największą wartość dla myśliwych. Pani przewodnik opowiedziała o tym jak niegdyś myśliwi nęcili zwierzynę do upolowania dla samego króla. W czasie zwiedzania okolic Pompowni klasa mogła również zaobserwować roślinność, jaka się tam znajduje oraz zwierzęta, które tam przebywają. Młodzież została podzielona na małe 3-4 osobowe grupy, po czym każda z grup otrzymała lornetkę, dzięki której sama mogła zaobserwować żeremie bobrów, pływające kaczki i łabędzie oraz skaczące po drzewach wiewiórki. Dzięki lekcji na świeżym powietrzu uczniowie poznali odpowiedź na wiele nurtujących ich pytań, również na te, które są wstępem w tejże relacji. Jeżeli Ty jeszcze nie wiesz czym jest raróg i arkebuz, to w celu poznania tych pojęć zachęcamy Cię do udziału w tego rodzaju warsztatach, które tak bardzo podobały się uczniom z klasy 7b.

• 1a - warsztaty z kurczakami

05.04.2018

A TY opiekowałeś się kiedyś kurczakiem? Uczniowie klasy 1a tuż przed świętami mieli możliwość uczestnictwa w Warsztatach z kurczakami. Pani, która nas odwiedziła opowiedziała dzieciom najważniejsze informacje na temat piskląt. Między innymi opowiedziała o tym, jak one się wykluwają, czym należy je karmić, a także pozwoliła je pogłaskać i potrzymać na rękach. Powiedziała o ich naturalnym środowisku oraz o tym jak sama zajmuje się nimi w domu. Każdy kto się nie bał mógł potrzymać kurczątko w rękach i je pogłaskać. Dzieci bardzo ostrożnie i uważnie wyjmowały kurczaki oraz się nimi opiekowały.

• Konkurs aktorski

04.04.2018

Pierwszy Szkolny Konkurs Aktorski
            mini-sztuk w językach obcych

W Międzynarodowym Dniu Teatru, 27 marca 2018, w szkole odbył się niewielki, ale bardzo ciekawy konkurs. Uczniowie prezentowali scenki po niemiecku i angielsku. Jurorzy – nauczycielki  języków obcych oraz wolontariuszka Liv Harris, oceniali poprawność językową, ale również aktorstwo i opanowanie tekstu. W dwóch kategoriach – języka angielskiego i niemieckiego – przyznano miejsca na podium. Oto wyniki:

Język angielski:

1. Ex aequo:

N. Fryckowska, Z. Pacholska i A. Warzchocha ze scenką „In the ZOO”

K. Jabłońska, I. Kuligowska- „Love story”

2. M. Gesing grający trzy postacie w scence „Romeo and Julia”

3. A. Pacholski z monologiem „The Phone”

Język niemiecki:

1. M. Grzegorczyk, A. Kozieł, J. Krakowski w scence „Ein Geschenk”
            2. M. Banaś, D. Dębski i M. Skubis w tej samej scence „Ein Geschenk”
            3. A. Walentek, M. Zmaza w skeczu „Die Krankheit”

Wręczenie nagród i dyplomów planowane jest na apelu gromadzącym wszystkich uczniów z klas 4-7.