• Wizyta 8a i 8b w Sejmie

29.09.2022

Dzięki uprzejmości Pana Posła Jarosława Krajewskiego klasa 8a i 8e wraz z przedstawicielami Urzędu Dzielnicy miała możliwość zaznać żywej lekcji wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie zostali przywitani w Sejmie RP przez Pana Posła, który oprowadził klasy po części kompleksu budynków sejmowych opowiadając uczniom o historii sejmu oraz pracy Posłów. Uczniowie mieli okazję zasiąść w sejmowych ławach oraz zadawać pytania o specyfice pracy.

27.09.2022

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków, 26 wrześniaw poniedziałek, uczniowie naszej szkoły przygotowali stoiska prezentujące kulturę i obyczaje różnych krajów m.in. Wielkiej Brytanii, Austrii, Ukrainy, ...     Jedną z atrakcji była degustacja międzynarodowych potraw. Zaprosiliśmy również specjalnego gościa- wolontariuszkę z Gruzji, która zaprezentowała nam wiele informacji o swoim kraju m.in. pokazała pismo gruzińskie, które ma własny unikalny alfabet.Dzięki takiej uroczystości mogliśmy odbyć podróż przez różne kraje, nie tylko europejskie. Była to świetna lekcja na temat kultury i historii  mieszkańców danego państwa.  Staraliśmy się, by podczas takiej podróży zachować otwarty umysł i szacunek dla tego, co inne.

• 2a - spacer po Starym Mieście

22.09.2022

20 września 2022 roku wybraliśmy się na zwiedzanie Starego Miasta w Warszawie. Pomimo niesprzyjającej  pogody spacer z przewodnikiem był dla nas bardzo interesujący. Dowiedzieliśmy się jak powstała znana Kolumna Zygmunta III Wazy oraz wysłuchaliśmy  historii na temat  Zamku Królewskiego. Pani przewodnik urozmaicała nam zwiedzanie Starego Miasta tajemniczymi legendami, między innymi o Syrence Warszawskiej, Bazyliszku oraz niezwykłym dzwonie. Ta ostatnia szczególnie nas zainteresowała! Legenda mówi, że kto okrąży dzwon w podskokach temu spełni się jedno marzenie. Nie trzeba było długo czekać, całą klasą chcieliśmy jak najszybciej okrążyć ten ogromny dzwon. Zapraszamy do oglądania zdjęć z naszej klasowej wyprawy!