• Olimpiada z języka niemieckiego odbędzie się 20 maja o godz. 14.30 w sali 37.

Zapraszam
      Urszula Postek

• 3b 3c - spotkanie autorskie z p. Darią Janiak-Nowak

• W grudniu 2022 klasa 3b i 3c uczestniczyła w spotkaniu z ilustratorką książek dla dzieci p. Darią Janiak-Nowak. Spotkanie miało miejsce w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Książki z ilustracjami p. Darii oraz inne autorstwa p. Toma Justyniarskiego są zakupione do naszej biblioteki.

• Ozdoby świąteczne

• Uczniowie klas szóstych w ramach lekcji techniki przygotowywali ozdoby świąteczne.  Do wykonania prac używali m.in. wypalarek do drewna oraz długopisów 3D w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Efekty ich prac zostały umieszczone w gazetce szkolnej :)

• Ochota na Święta

• 5 grudnia klasa 3a wzięła udział w wydarzeniu Ochota na Święta. Tematem przewodnim był łańcuch do nieba wykonany przez uczestników i podopiecznych ochockich placówek, który połączył wszystkich w symbolicznym korowodzie w Parku Pięciu Sióstr. Nie zabrakło występów wokalnych, animacji oraz niespodzianek dla dzieci.

• Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

• 5.12 przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Z tej okazji  wolontariusze przygotowali i przedstawili w klasach prezentację na temat działalności Szkolnego Koła Wolontariatu.

Ogłosiliśmy także konkurs na logo naszego wolontariatu.

6.12 uczestniczyliśmy w III Warszawskim Festiwalu Wolontariatu Szkolnego organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej .

W tym roku hasłem przewodnim było ,, Dobro wraca". Nasi wolontariusze mieli do wykonania pięć zadań dotyczących pracy wolontariackiej. Sumiennie wywiązali się ze swojej pracy.

7.12 w Młodzieżowym Domu Kultury Ochota odbyła się uroczysta gala z okazji XIX Dzielnicowego Święta Wolontariusza podczas której nastąpiło wręczenie nagród najbardziej zasłużonym wolontariuszom.

Miło mi poinformować , że jeden z naszych wolontariuszy, Maks Dudziak,  otrzymał Nagrodę Burmistrza.

Wolontariat_2.pdf

Urszula Postek

koordynatorka SKW

• 3b - Bezpieczny pasażer

• Dzisiaj klasa 3b uczestniczyła w warsztatach "Bezpieczny pasażer", dotyczących zasad bezpiecznego i kulturalnego zachowywania się w środkach transportu komunikacji miejskiej. Mieliśmy możliwość zwiedzania zajezdni autobusowej przy ulicy Woronicza, odwiedziliśmy miejsce gdzie odbywa się przegląd techniczny autobusów, wjechalismy także do myjni autobusowej. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwy kierowca siedząc za kierownicą miejskiego autobusu i policyjnego radiowozu. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe odblaskowe zawieszki z numerem alarmowym 112.

• Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

• W naszej szkole w dniach 5 i 6 grudnia byli policjanci z Komendy Stołecznej Ruchu Drogowego.

Przeprowadzili w tych dniach zajęcia z uczniami klas I – VII na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówili zagadnienia związane z poruszaniem się dzieci na drodze oraz rowerzystów w ruchu drogowym. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci, które zapewniają między innymi elementy odblaskowe.
            Być bezpiecznym na drodze to znaczy być widocznym. Uczniowie klas I – IV wykonali prace plastyczne.

• Sobota 18.05.2024

• NASZA SZKOŁA