• ZBIÓRKA ZNICZY NA CMENTARZ W PALMIRACH

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
      Jak co roku, przyłączamy się do AKCJI ZBIERANIA ZNICZY NA CMENTARZ W PALMIRACH organizowanej przez Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1.

Znicze zbieramy do 18 października 2024r.

Koordynatorem zbiórki w naszej szkole jest p. Beata Leszczyńska

• ZAPROSZENIE DO UCZESTNICTWA W  XIX EDYCJI KONKURSU:

Przyszłość spełnionych marzeń.

Dyrekcja Młodzieżowego Domu Kultury Ochota p. Anna Szwed i Burmistrz Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy p. Piotr Krasnodębski wraz z Zarządem Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy mają przyjemność zaprosić na XIX edycję  konkursu: Przyszłość spełnionych marzeń.

Tematem konkursu są marzenia dzieci i młodzieży, ich interpretacja i ujęcie w jednej z kategorii.

W konkursie jest 5 kategorii: plastyczna, fotograficzna, literacka, wokalna i recytatorska.

Informacje, regulamin, zgody i terminy dostęne na stronie: MDKOchota - Przyszłość spełninych marzeń

• ZAPROSZENIE ZESPOŁU SPORTU I REKREACJI DZIELNICY DLA MIESZKAŃCÓW OCHOTY

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Dzielnicy Ochota w dniach: 18 października br., w godz. 18.00-20.00 oraz 20 października br., w godz. 16.00-18.00. na wydarzenie sportowo-rekreacyjne pn. „Luźne rzutki” do Złota Bila Centrum Bilardowe (CH Blue City – Al. Jerozolimskie 179).  Wejście bezpłatne. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Każdy uczestnik zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem ( Regulamin__rzutki.pdf ) i przestrzegania jego zapisów.

Zgłoszenia poprzez formularz  dostępny na stronie:  ochota.um.warszawa.pl  lub telefonicznie  535 730 761.

Zespół Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ochota

• ŚWIETLICOWY KONKURS RECYTATORSKI

Drodzy Uczniowie klas I - IV,

Zachęcamy Was do udziału w świetlicowym konkursie recytatorskim:  Kto ty jesteś?   - Polak mały!

•  Więcej informacji na plakatach i w świetlicy szkolnej.

Zapraszamy!

• PRZEKAŻ NAM TALENCIAKI !

Nasza szkoła uczestniczy w akcji "SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW".

Zachęcamy do skanowania kodów lub wrzucania talenciaków do skrzyneczki znajdującej się na szkolnym korytarzu.

Akcja trwa od 2.09.2024 r do wyczerpania zapasów, lecz nie dłużej niż do 31.10.2024r.        Informacje o akcji.

Im więcej talenciaków, tym lepsze nagrody!   Na ten moment mamy ok. 2010 talenciaków.

• MIĘDZYNARODOWY PROJEKT ''MAGICZNA MOC BAJEK''

Informujemy,

że w bieżący roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w VI edycji międzynarodowego projektu czytelniczego "Magiczna moc bajek".

Głównym celem Projektu  jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci  wobec osób z niepełnosprawnością.

Szkolny koordynator projektu:  Magdalena Cieślik

• 14.09.2024 - V Rajd do Pęcic

• W dniu 14 września br. już po raz kolejny uczniowie z SP61 brali udział w  V Rajdzie do Pęcic, mającym na celu uczczenie pamięci Powstańców z 1944 roku i ich historycznej trasy, jaką przeszła grupa żołnierzy IV Obwodu Armii Krajowej, pod wodzą płk „Grzymały”. Ważnym aspektem było również budowanie świadomości mieszkańców o losach Powstania na Ochocie. KotwicaByła to żywa lekcja historii upamiętniająca 80. Rocznicę Bitwy Pęcickiej. Podczas rajdu towarzyszył nam koordynator rajdu pieszego Maciej Sotomski. Pan Maciej jako zawodowy przewodnik historyk na całej trasie z zaciekawieniem opowiadał o dziejach Powstania na Ochocie. Ponadto na trasie przemarszu przy stacji Warszawskiej Kolei Dojazdowej (Salomea). Odbyło się spotkanie ze świadkiem i łącznikiem Powstania na Reducie Kaliskiej płk Bogdanem Bartnikowskim. Po spotkaniu udaliśmy się pociągiem WKD do stacji Reguły by iść dalej pod Mauzoleum. Po dotarciu do Pęcic skosztowaliśmy prawdziwej wojskowej grochówki, w otoczeniu parku wzięliśmy udział w grze terenowej opowiadającej o życiu Powstania Warszawskiego. Punktem kulminacyjnym był Apel Poległych, gdzie występowała asysta wojskowa wraz z pocztem sztandarowym nastąpiło również złożenie wieńców oraz przemowa władz lokalnych i samorządowych jak również kombatantów. Organizatorami V Rajdu do Pęcic było: Stowarzyszenie Scena 96 przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ochota i Szczepu 16 Warszawskich Drużyn Harcerzy i Gromad Zuchów im. Zawiszy Czarnego przy współudziale władz samorządowych i lokalnych.

• Pamiętamy! 85 rocznica obrony Warszawy

• W niedzielę 8 września br. przy Pomniku Barykady Września odbyła się uroczystość upamiętniająca bohaterską obronę Warszawy we wrześniu 1939 roku przez wojsko polskie oraz ludność cywilną stolicy.Gospodarzem imprezy był Burmistrz Dzielnicy Ochota pan Piotr Krasnodębski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się żołnierze Armii Krajowej, byli więźniowie obozu Auschwitz-Birkenau, harcerze, przedstawiciele różnych instytucji, a także uczniowie ochockich szkół i mieszkańcy dzielnicy.Naszą szkołę reprezentowały przedstawicielki Szkolnego Koła Wolontariatu. Uroczystość została uświetniona Apelem Poległych oraz występami orkiestry wojskowej.W imieniu całej społeczności szkolnej wolontariuszki złożyły wieniec w hołdzie poległym i wpisały naszą szkołę do księgi pamiątkowej.

• # SP61  SZANUJE, NIE HEJTUJE

• PARTNERZY