• Matematyka w 4a

• Na dzisiejszej lekcji matematyki omawialiśmy temat: Porównywanie ułamków.

Pomocne były nam jajka, które dzieliliśmy na części. Potem oczywiście była "uczta"- każdy z nas mógł zjeść przyniesione jajka.

Było super.

• Szkolne Koło Wolontariatu - akcja charytatywna

• Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w dniach 04.04-08.04 akcję charytatywną na rzecz podopiecznych Fundacji McDonalda, która zajmuje się polskimi i ukraińskimi dziećmi z chorobą nowotworową.
            Dzięki wsparciu całej społeczności szkolnej udało nam się zebrać 241 paczek chusteczek nawilżanych dla małych pacjentów.
            Serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców!
            Urszula Postek-koordynator SKW

• 2a - poszukiwania wiosny

• W środę 13.04. klasa 2a zamieniła się w detektywów i szukała wiosny w Parku Szczęśliwickim. Uczniowie podzielili się na 3 grupy. Każda z nich miała za zadanie znaleźć jak najwięcej oznak wiosny i wpisać je do „Dziennika Poszukiwacza Wiosny”. Detektywi musieli być bardzo spostrzegawczy ponieważ nie było łatwo znaleźć mrówkę czy biedronkę.

Wszystkim grupom udało znaleźć się wiele oznak tej pięknej pory roku. Mamy nadzieję, że już niedługo Pani Wiosna pokaże swoje najładniejsze oblicze.

• 2a - kolorowe warsztaty

• W poniedziałek 11 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć Panią Asię G. mamę ucznia z naszej klasy. Pani Asia przeprowadziła warsztaty dotyczące kolorów, światła i tego jak widzą świat ludzie a jak zwierzęta.  Dzieci wykonały doświadczenie z płytą i latarką a następnie za pomocą trzech podstawowych kolorów wykonały przepiękne różnobarwne wacikowe pisanki.

Na koniec czekała ich praca w grupach. Ich zadaniem było za pomocą bibuły i wody pokolorować swoje wielkie pisanki. Prace można oglądać na korytarzu szkolnym. Dziękujemy Pani Asi za ciekawe warsztaty i po cichu liczymy na kolejne zajęcia :)

Klasa 2a wraz z nauczycielami życzy Wesołych Świąt Wielkanocnych!

• liczba odwiedzin: 1438868