• Akademia Nadwiślańska

     • Uczniowie Szkoły SP 61 odznaczyli się dodatkowymi działaniami i osiągnięciami biorąc udział w projekcie organizowanym przez PTTK oddział Mazowsze. Projekt pt., Akademia Nadwiślańska’’ miał na celu krzewienie zainteresowań przyrodniczych i kulturowych, propagowaniu zdrowego stylu życia w połączeniu ze zdobywaniem wiedzy o środowisku i historii regionu okolic nadwiślańskich Mazowsza. Uczniowie mierzyli się z zadaniami podczas sobotnich rajdów pieszych, często kilku a nawet kilkunastokilometrowych tras wiodących po ścieżkach i duktach leśnych. Tematyka rajdów była urozmaicona w harmonogramie projektu znalazł się m.in.: Rajd Las Bielański, sprzątanie doliny Wisły, Rajd ,,Wyspy Zawadowskie’’, Las Młociński i użytek ekologiczny przy Lesie Młocińskim, Ławice Kiełpińskie, Jesień nad Jeziorkiem Czerniakowskim oraz Konkurs plastyczny ,,Rezerwaty przyrody w Warszawie’’. W tym ostatnim konkursie czołowe miejsca zajęli Marcelina Kutera z klasy 5b, II miejsce oraz Mikołaj Kutera z klasy 6d I miejsce w wymienionym konkursie. Gratuluję udziału pozostałym uczestnikom rajdów tj.: Karolowi Witt z klasy 8d, Yasminie Smoleńskiej z klasy 7b. Do projektu zgłosili się również Jan Cichański z klasy 2b, Zofia Gawlikowska z klasy 5b Laura Nycz z klasy 7b, Natalia Garstka z klasy 8d, lecz z różnych przyczyn nie mogli oni wystąpić w czasie rajdów. Za tak aktywną postawę naszych uczniów Szkoła 61 została wyróżniona dyplomem pochwalnym.

     • 3b - warsztaty na Wydziale Fizyki UW

     • 28 listopada klasa 3b była na  warsztatach na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Temat warsztatów: Długopisy 3D. Zabawa połączona z nauką, nowoczesną techniką bardzo się każdemu podobała. Szkoda tylko, że czas tak szybko płynął i trzeba było wracać na obiad do szkoły. Polecamy zdjęcia na Wydziale Fizyki innym klasom. Starszym też.

     • Rok Romantyzmu Polskiego

     • 24 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów romantycznych. Z okazji 200. rocznicy wydania Ballad i romansów i związanego z nią Roku Romantyzmu Polskiego nasza szkoła zorganizowała, aż 3 konkursy.
      W konkursie recytatorskim Poezja romantyków główne nagrody zdobyli:

      W kategorii: IV-VI

      1. Filip Pachel 5b
      2. Marek Jaszczuk 5c
      3. Józefina Lenik 5a

      W kategorii: VII-VIII

      1. Adam Kociubiński 7b
      2. Antoni Badurek 8b
       

      W konkursie pisania wierszy pt. Wiersze romantyczne nagrodzeni zostali:

      1. Yasmina Smoleńska 7b
      2. Agata Walczak i Igor Kowalczyk 4b
      3. Natalia Hankiewicz 4b

      Za najlepszą charakteryzację na postać literacką z epoki romantyzmu zostali wyróżnieni:

      1. Jakub Grodzki 8b i Adam Kociubiński 7b
      2. Emilia Szmoniewska 6a i Natalia Hankiewicz 4b
      3. Lidia Frączyk 7c i Wojciech Sawicki 4c

      Na koniec laureaci konkursu zaprezentowali swoje talenty.Całość uświetniły występy uczennic z klasy 8b.

       

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Piątek 02.12.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • liczba odwiedzin: 1603655