Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Jak co roku nasza klasa również wzięła udział w akcji sprzątania świata. Każde dziecko dostało jednorazowe rękawiczki i wspólnie posprzątaliśmy teren naszej szkoły. Niektórzy robili zawody kto znajdzie więcej śmieci. Wszystkie niepotrzebne znaleziska trafiały od razu do worka. Mamy cichą nadzieję, że z roku na rok będzie coraz mniej śmieci do sprzątania.
OSTATNIE WYDARZENIA SZKOLNE
3a - sprzątanie świata
- 25
3a - warsztaty w MDK
- 27
We wtorek 10.09. byliśmy na warsztatach "Kalejdoskop różności" w MDK. Celem zajęć było dostrzeżenie przez dzieci różnorodności i wyjątkowości cech swoich kolegów i koleżanek. Podczas zabaw uczniowie lepiej poznawali drugą osobę, jego potrzeby, uczucia i zainteresowania. Uczyli się aby zbyt pochopnie i stereotypowo nie oceniać innych. W trakcie zajęć dzieci zauważały, że inny znaczy ciekawy. Mottem przewodnim naszego spotkania było hasło: „Współpraca się opłaca!”
3a - wakacyjne wspomnienia
Niestety czas wakacji się już skończył. Czas wrócić do szkoły i nauki. Jednak chcemy jeszcze choć przez chwilę powspominać ten piękny czas, poczuć piasek pod nogami i wiatr we włosach. Na zajęciach dzieci opowiadały gdzie były, przyniosły wakacyjne pamiątki i narysowały swoje wakacyjne wspomnienia.
A teraz zabieramy się do nauki!
3a - Centrum Pieniądza NBP
- 42
W czwartek 05.09.2019 byliśmy na wycieczce w Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka. Jest to miejsce, które opowiada historię pieniądza, wyjaśnia rolę banków centralnych, znaczenie procesów ekonomicznych oraz zasady inwestowania. Mieliśmy przyjemność podnieść prawdziwą 12 kilogramową sztabkę złota, obejrzeć cenne polskie numizmaty i złote monety z całego świata. Poznaliśmy proces produkcji pieniędzy, a na koniec sprawdziliśmy swoją wytrwałość i skupienie w zbieraniu góry złota.
Rozpoczęcie roku szkolnego
- 9
Szkolne muzykowanie
Wykonanie różnych utworów uczniów kl. IV (cymbałki, flet). Brawa dla wszystkich „małych wielkich” wykonawców! Pośród nich są:
- Maks Pilśnik,
- Zuzia Zielińska,
- Michał Matczak,
- Antek Chojnacki,
- Antek Jabłoński,
- Maja Kłos,
- Zosia Rokicka,
- Tymek Krakowski,
- Antek Kujac,
- Emilka Dębowska.
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania wszystkich nagrań. Od września będziemy pracować nad nowym repertuarem.
Przyg. Anna Zagdańska
Lato w mieście
- 51
Dwa tygodnie akcji LATO W MIEŚCIE 2019 już za nami!!!
Był to czas pełen atrakcji. Byliśmy:
- na basenach w Parku Szczęśliwickim,
- w sali zabaw „ Airo”,
- w kinie Cinema 3 D Reduta na filmach: „Szczęśliwe życie zwierzaków domowych 2” oraz „Paskudy”.
- na Placu Zabaw w II Ogródku Jordanowskim,
- na lekcji muzealnej w Cytadeli,
- w Dziale Ruchu Drogowego,
- na Lekcji Europejskiej.
A to nie wszystko. Jeszcze dwa tygodnie przed nami
Przyg. Anna Zagdańska
Zakończenie roku szkolnego
- 51
Polonez klas 8
Bezpieczne wakacje
ALFABET Bezpiecznych Wakacji Rzecznika Praw Dziecka
Asertywność. Jeden z najwyższych aktów odwagi. To umiejętność odmawiania, szczególnie w sytuacjach ryzykownych lub wręcz głupich.
Bezpieczeństwo. Wyścigi rowerowe? Tak, ale wyłącznie w specjalnie wytyczonych miejscach. Skoki do wody? Tak, ale tylko pod okiem ratownika. Zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zabawy sprawi, że będzie trwać dłużej.
Ciekawość. Cecha, którą należy pielęgnować i doceniać, ponieważ rozwija i kształtuje. Koniecznie chcesz sprawdzić czy opuszczona studnia jest głęboka? To już nie ciekawość, a głupota.
Duma. Świadomość, że sprzeciwienie się kolegom, nie sprawi, iż zostanie się odtrąconym. Jeżeli mamy poczucie własnej wartości, na pewno tak się nie stanie.
Emocje. Nie daj się im ponieść. Koledzy naciskają, żebyś zrobił coś niebezpiecznego, słyszysz śmiech i niemiłe komentarze? Wytrzymaj, powiedz, że tego nie zrobisz, zasugeruj innym, że również nie powinni ryzykować swojego zdrowia i życia.
Fakty. Każdego roku, podczas wakacji zdrowie lub życie traci tysiące młodych osób. Na kąpieliskach, podczas jazdy rowerem, w wyniku zażywania niebezpiecznych substancji. Można tego uniknąć.
Grupa. Trzyma się razem, wakacyjny czas spędza od rana do wieczora. Wychodzi razem i wraca razem. Bez kłopotów ze zdrowiem, w poczuciu pożytecznie spędzonego czasu.
Honor. To również bezinteresowna pomoc w nagłych wypadkach oraz pomoc słabszym. Nie bądź obojętny – reaguj!
Internet. Anonimowość w sieci sprzyja błędnemu rozumieniu odwagi. Nie hejtuj, a nie będziesz hejtowany!
Ja. Odważny ratownik. To brzmi dumnie!
Krytyka. Łatwiej krytykować, niż być poddanym krytyce, szczególnie tej niezasłużonej. W sytuacji ryzyka utraty zdrowia lub życia, warto ją jednak wytrzymać.
Lider. Jest w każdej grupie. Nie musi być największy i najsilniejszy. Dobrego lidera cechuje mądrość i odpowiedzialność za członków grupy.
Mądrość. Podstawa odwagi. Szybka analiza sytuacji, ocena wystąpienia możliwego ryzyka, przewidywanie skutków działania, umiejętność podjęcia trudnej decyzji. Bez mądrości – to niemożliwe.
Niezależność. Marzenie wielu młodych osób. Warto jednak pamiętać, że ratownik, policjant lub strażnik, pracują abyś Ty mógł beztrosko się bawić.
Odpowiedzialność. Jesteś odpowiedzialny za siebie, ale także za bliskich i osoby zupełnie przypadkowe. Reaguj na cudze nieszczęście i cierpienie. Jeżeli nie wiesz jak, zwróć się o pomoc do dorosłych.
Przewidywanie. Nie trzeba szklanej kuli, żeby wiedzieć, że skok na płytką wodę może skończyć się tragicznie, a palenie ogniska w lesie jest najczęstszą przyczyną pożarów.
Ratunek. Nie bój się ratować. Podejmuj odważne i odpowiedzialne decyzje. Od nich może zależeć czyjeś życie. Jeśli nie wiesz, jak możesz pomóc, dzwoń zawsze pod całodobowy, bezpłatny numer alarmowy 112. W trudnych chwilach pomogą Ci również eksperci Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.
Strach. „Strażnik” odwagi. Pamiętaj, że odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
Tchórz. Na dźwięk tego słowa nabieramy nadludzkich mocy i często robimy rzeczy, których potem żałujemy. Na pewno tego chcemy?
Unikanie ryzyka. Trudna sztuka w czasie dojrzewania. Warto pamiętać, że znaki informacyjne i uwagi dorosłych są po to, aby pomóc zidentyfikować zagrożenie i uniknąć nieszczęścia.
Wakacje. Wymarzony czas – bez szkoły, z mniejszą dyscypliną. Najlepsze wakacje, to takie kiedy po ich zakończeniu cała klasa – bez wyjątku, zdrowa i wypoczęta – spotyka się na rozpoczęciu szkoły.
Zabawa. Przywilej młodości. Najlepsza zabawa jest zawsze w gronie przyjaciół, na których zawsze możemy liczyć.
4a - ostatni dzień nauki
Klasa 4 a w ostatni dzień szkolnych zajęć wybrała się na pyszne lody i spacer. Ostatnim przystankiem był plac na Baśniowej, gdzie podsumowaliśmy naszą roczną pracę. Wspominaliśmy nasze miłe chwile w czwartej klasie i układaliśmy postanowienia na następny rok szkolny. Jutro z uśmiechem na twarzach odbierzmy świadectwa, jeszcze raz podziękujemy wychowawcom i nauczycielom za cały rok i zaczną się upragnione wakacje! Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku i ciepło ściskamy naszą kochaną panią Marzenę Czech!
5a i 5c na wycieczce w Giżycku
- 85
Rankiem 6 czerwca uczniowie klasy 5a i 5c wyruszyli na wycieczkę do Giżycka. Pierwszy dzień był pełen atrakcji. Po dotarciu na miejsce i krótkim odpoczynku udaliśmy się do wioski Indian, gdzie czekali na nas właściciele ubrani w indiańskie stroje. Opowiedzieli o życiu i kulturze plemion indiańskich. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądały prawdziwe narzędzia, jakimi posługiwali się Indianie i Indianki w życiu codziennym i w bojach. Zobaczyliśmy, jak wyglądały indiańskie wigwamy i dowiedzieliśmy się do czego służyły. Po skończonych zajęciach mieliśmy czas wolny w wiosce: strzelaliśmy z łuku, łapaliśmy „węże” itp. Wieczorem mieliśmy zorganizowaną grę terenową. Następnego dnia poszliśmy nad jezioro Kisajno pobawić się i odpocząć, a potem w Giżycku zwiedziliśmy twierdzę Boyen. W drodze powrotnej udaliśmy się na warsztaty ceramiczne.
Akademia Odkrywcy
- 13
W sobotę 15 czerwca wysoka temperatura nie przeszkodziła w zorganizowaniu i uczestnictwie uczniów w eksperymentach przyrodniczych. Radość z odkrywania zachodzących zjawisk tradycyjnie była nie do opisania. To trzeba przeżyć.
Równocześnie pamiętamy o segregacji odpadów.
Dziękuję prowadzącym zajęcia i uczestnikom.
współorganizator Akademii Odkrywcy
Halina Charytonowicz
Rajd "Poznajemy postaci ochockiej alei sław"
2a - Warsztaty ,,Bezpieczny Dom'' w Wyższej Szkole Służby Pożarniczej
- 18
Podczas czerwcowej wycieczki klasa 2a miała możliwość uczestniczenia w warsztatach ,,Bezpieczny Dom’’ zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Służby Pożarniczej w Warszawie.
Podczas warsztatów Panie prowadzące z pasją opowiadały dzieciom o tym co należy zrobić podczas pożaru, wypadku bądź innego zdarzenia. Dzieci z zaciekawieniem słuchały przekazywanych im informacji i z chęcią odpowiadały na pytania. Panie opowiadały uczniom jak krok po kroku zachować się w przypadku pożaru, gdzie zadzwonić, jak wyjść z pomieszczenia itp. Ważnym punktem wycieczki była możliwość wejścia do prowizorycznie dymiącego się pomieszczenie. Dzieci były pytane jak się zachować w takiej sytuacji i z zaangażowanie udzielały odpowiedzi na pytania prowadzących.
Pod koniec warsztatów każde dziecko mogło trzymać w ręku wąż strażacki, jak również ugasić prowizoryczny pożar, którym były pachołki 😉
Na koniec Panowie Strażacy rozwinęli zasłonę wodą i każdy uczeń miał możliwość pobiec przez taką fontannę.
"Szkoła przyjazna prawom człowieka. Jak przeciwdziałać wykluczeniu i przemocy w szkole?"
- 29
7 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie, na którym zaprezentowano działania realizowane w ramach pilotażowego projektu edukacyjnego dla szkół podstawowych dzielnicy Ochota „Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka. Jak przeciwdziałać wykluczeniu i przemocy w szkole?”
Naszymi gośćmi byli:
Prezydent m.st. Warszawy Pan Rafał Trzaskowski,
Zastępca Prezydenta Pani Renata Kaznowska,
Przedstawiciele i Przedstawicielki Rady Miasta, Komisji Edukacji i Komisji Dialogu Społecznego,
Burmistrzowie dzielnic Urzędu m.st. Warszawy i Naczelnicy Wydziałów Oświaty w dzielnicach,
Przedstawiciele i Przedstawicielki Rady Dzielnicy Ochota,
Przedstawiciele Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy,
Dyrektorki szkół podstawowych w dzielnicy Ochota,
Dyrektorki i Dyrektorzy ze szkół podstawowych w dzielnicach, w których projekt będzie realizowany w roku szkolnym 2019/2020 (Wawer, Wola, Wilanów)
Przedstawiciele i Przedstawicielki kadry pedagogicznej i administracyjnej, rodziców oraz uczniów
i uczennic z SP nr 61,Dziennikarze,
Zielona szkoła 5bd 7b - zdjęcia
- 60
5b 5d 7b - Zielona Szkoła
- 35
W dniach 3-7 czerwca 2019 r. klasy 5b, 5d i 7b były na Zielonej Szkole w Rabce-Zdroju. W programie Zielonej Szkoły było:
- zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce;
- zwiedzanie Muzeum Górali i Zbójników w Rabce-Zdroju+ warsztaty artystyczne;- spacer w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju + tężnia;
- wycieczka do Zakopanego (spacer Doliną Chocholowską, spacer po Krupówkach);
- zwiedzanie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce;
- zabawa w Parku Rozrywki "Rabkoland";
- spacer po Ojcowskim Parku Narodowym i zwiedzenie Zamku na Pieskowej Skale, zobaczenie Maczugi Herkulesa, Groty Łokietka, Bramy Krakowskiej.
Pogoda i humory dopisały.
Turniej Warcaby 2019
Archiwum Wydarzeń
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie