OSTATNIE WYDARZENIA SZKOLNE
Mikołajki w 4c
- 3
4a 4b - Mikołajki
2.12.2019r. klasa 4a i 4b, w ramach Mikołajek, uczestniczyły w spektaklu pt.: Pinokio oraz spotkaniu z Mikołajem, od którego każde dziecko otrzymało słodki upominek.Impreza odbyła się w Teatrze Capitol.
3a - warsztaty komputerowe 2.12
- 11
2 grudnia byliśmy na kolejnych warsztatach komputerowych w MDK Muranów. Uczniowie tworzyli proste historyjki animowane w Scratchu. Niektórym dzieciom wyszły bardzo zabawne opowiastki. Na koniec zajęć każdy prezentował swoją animację.
Podsumowanie projektu "Szkoła przyjazna prawom człowieka"
- 26
4 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczystość podsumowująca realizację pilotażowego projektu WCIES
" Szkoła przyjazna prawom człowieka. Jak przeciwdziałać wykluczeniu i przemocy w szkole?"
Uczniowie obejrzeli prezentację na temat podjętych przez całą społeczność szkolną działań, a także przedstawienie pt. "Przemocy mówimy nie" w wykonaniu uczniów klasy 6c.
Impreza została uświetniona występami chóru szkolnego pod kierownictwem p. Anny Zagdańskiej.
Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy utwór " We are the world".
Pomimo zakończenia projektu będziemy kontynuowali w naszej szkole działania mające na celu ograniczenie agresji i przemocy wśród uczniów, a także wzrost tolerancji i empatii.
Dziękuję serdecznie wszystkim Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom za pomoc w realizacji projektu!
Urszula Postek
Wróżby Andrzejkowe 2019
- 28
3a - Ogólnopolska Wymiana Pocztówkowa
- 14
Od września bierzemy w niej udział. Na początku Pani Olga szukała szkół w całej Polsce, które będą chętne do wysłania do nas pocztówek. Gdy mieliśmy już adresy mogliśmy napisać pozdrowienia z Warszawy dla innych uczniów ze szkół z Lubaczowa, Długich Starych, Pruszkowa, Młochowa, Włocławka, Zalesia, Lubina i Gorzowa Wielkopolskiego. Przy okazji powtórzyliśmy sobie kierunki świata na mapie oraz podział administracyjny Polski. Było nam bardzo miło, że inne dzieci z różnych stron naszego kraju wysłały do nas pocztówki. Kolejna „akcja pocztówkowa” przed świętami Bożego Narodzenia.
Tomasz Dolski - Symfonia na Skrzypce i Dj-a
- 9
Koncert odbył się w ramach projektu „Młodzi warszawiacy zmieniają swoje miasto”. Głównym wątkiem było zaprezentowanie muzyki klasycznej w nowoczesnym / współczesnym wydaniu, który rozbudza ciekawość młodych słuchaczy i zachęca do odkrywania muzyki poważnej. Łączy historię ze współczesnością, wykorzystując do tego muzykę pop, rock, house i dubstep.
Dzień Praw Dziecka - dla każdego dziecka
- 17
Od listopada 2019 nasza szkoła należy do Klubu Szkół UNICEF. 20 listopada w rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka odbyły się w naszej szkole prezentacje na temat praw dziecka oraz działalności organizacji UNICEF. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali sprzedaż ciast.
Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!
Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom za dobre serce i hojność, a wolontariuszom za wspaniale przeprowadzoną akcję charytatywną na rzecz Unicef Polska. Uzbieraliśmy 2120,00 złotych. Za podaną sumę zakupiłam tzw. prezenty bez pudła czyli dary humanitarne (mleko terapeutyczne, szczepionki, antybiotyki, apteczki pierwszej pomocy, tabletki uzdatniające wodę).Urszula Postek
Koordynator SKW
2
3a - warsztaty 20.09.2019
- 6
Za nami kolejne środowe zajęcia z Panią psycholog. Na warsztatach mówiliśmy o tym, że każdy jest inny ale i wyjątkowy. Każde dziecko ma w sobie coś wyjątkowego, niezwykłego…. Należy tylko to dostrzec. Na koniec zajęć dzieci rysowały, wycinały lub przyklejały coś od siebie. W ten sposób powstała wyjątkowa praca grupowa.
3a - lapbooki
- 28
Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Przeważnie jest to większa kartka z możliwością składania, w której w formie rysunków, wykresów, otwieranych okienek oraz ruchomych elementów przekazuje się wybrane treści. Ma tę przewagę nad klasycznym słowem pisanym, że wzbudza ciekawość i motywuje dziecko do odkrywania ukrytych ciekawostek, a także do ich gromadzenia. Lapbook pozwala na zbieranie informacji i nieskończone rozszerzanie jego zawartości. Lapbook może pomagać w nauce. Służy także do zabawy dla kreatywnych dzieci. Często stanowi także niezastąpioną pomoc dydaktyczną przy czytaniu lektur czy nauce nowych terminów. Dlatego klasa 3a wykonała lapbook o Polsce. W środku można znaleźć ciekawe informację o naszej ojczyźnie. Poznaliśmy sławnych Polaków, prezydentów III RP oraz królów Polski. Zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami i zdjęciami. Po wykonaniu lapbooków, uczniowie byli podzieleni na grupy i odpowiadali na pytania dotyczące Polski. Najlepsza drużyna otrzymała nagrody. Była to super zabawa na powtórzenie wiadomości.
Akademia Integracji 19.11.2019
19.11 w naszej szkole po raz kolejny gościliśmy członków Fundacji Akademia Integracji. Dowiedzieliśmy się, że niepełnosprawność nie wyklucza realizacji marzeń i nie musi być ograniczeniem. Na deser mogliśmy obejrzeć pojedynek szermierki na wózkach. Kibicowanie na dobre pochłonęło uczniów! Panowie na koniec podkreślili, że mimo niepełnosprawności można realizować swoje marzenia, ale warto dbać o swoje bezpieczeństwo aby uniknąć wypadków.
Pamiętajcie Kochani, noście kaski, odblaski i nie podejmujcie ryzykownych zabaw.
http://akademiaintegracji.pl/
Wieczór z matematyką inaczej
- 73
W naszej szkole odbył się pierwszy "Wieczór z matematyką inaczej", podczas którego uczniowie mogli zobaczyć inne ciekawe formy nauki matematyki. Pomimo późnej pory wieczór cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, co można zauważyć na fotografiach. W siedmiu salach lekcyjnych było siedem różnych warsztatów takich jak : origami, układanki logiczne, malowanie obrazków logicznych, gry planszowy (Mathable, Rummikub, Connect), rozwiązywanie sudoku, podstawy gry w szachy, bryły ze słomek. Każdy z uczestników mógł wybrać 3 warsztaty. Każdy z nich trwał po 45 minut, w przerwie między warsztatami dzięki Radzie Rodziców był przygotowany słodki poczęstunek. Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w poszczególnych warsztatach i mówili o tym, że powtórzyliby takie warsztaty ponownie choćby jutro! Młodzieży bardzo podobały się wszystkie warsztaty, jednak które najbardziej? To przedstawia nam wykres kołowy:), Który został stworzony dzięki ankietom wypełnianym na koniec tego wspaniałego wieczoru. Dziękujemy bardzo organizatorom Pani Bożenie Grzegorczyk i Pani Annie Bekier oraz wszystkim zaangażowanym w ten miły jesienny wieczór!
Apel z okazji Święta Niepodległości
- 11
Warsztaty "Zagadki detektywistyczne Lassego i Mai"
- 25
W środę (13.11.19) z inicjatywy biblioteki szkolnej uczniowie klasy 1c, 2a i 3a uczestniczyli w warsztatach "Zagadki detektywistyczne Lassego i Mai". Warsztaty były prowadzone przez panią Monikę Kłos, przedstawicielkę wydawnictwa Zakamarki, które od kilku lat poleca serię książek Martina Widmarka i Heleny Willis pt. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Każda książka (ostatnio wydana Tajemnica srebra – 25 w serii) opowiada o innej zagadce, którą Lasse i Maja rozwiązują. Ogromnym zainteresowaniem, ciekawością i zaangażowaniem w rozwiązywaniu zagadek wykazały się nasze dzieci.
Bractwo Rycerskie Kerin - 13.11.2019
- 11
Kl. 7- 8 - Warsztaty "Niebezpieczeństwa XXI wieku"
- 4
Kl. 1-3 - uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości
- 17
Uczniowie zaśpiewali pieśni i piosenki patriotyczne:
1a, 1b, 1c - "Jesteśmy Polką i Polakiem"
2a - "Płynie Wisła, płynie"
2b - "O mój rozmarynie"
2c - "Wojenko, wojenko"
3a - "Przybyli ułani pod okienko"
3b - Pierwsza kadrowa"
3c - "Rozkwitały pęki białych róż"
Szkoła do hymnu
Ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło się do udziału w akcji „Szkoła do hymnu” . Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły w piątek, o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.
Konkurs plastyczny "Piękna nasza Polska cała"
W szkolnym konkursie plastycznym "Piękna nasza Polska cała" nagrodzeni zostali:Oliwia K. 3b, Józefina L. 2a, Marta K. 2c, Blanka P. 3c, Zosia M. 2c, Ania R. 2a, Wiktoria P. 1a, Małgosia K. 1a. Wyróżnienia otrzymali: Diana B. 2a, Ania G. 2c, Kuba S. 2a, Oliwia P. 2c, Ania P 1a. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w konkursie i gratulujemy laureatom.
3a - warsztaty
- 10
W środę 06 listopada zaczęliśmy cykl warsztatów dotyczących koleżeństwa, podobieństw i różnic naszych kolegów oraz szacunku do innych. Na pierwszych zajęciach Pani psycholog poznawała dzieci przez zabawę „na bezludną wyspę zabiorę..”, następnie rozmawialiśmy co to są „ cechy charakteru”. Dzieci ustawiały się od najmniejszego do największego, następnie dzieliliśmy się na grupy, które mają blond, czarne lub szatynowe włosy a potem szukaliśmy osób, które mają piwne, zielone lub niebieskie oczy. Poprzez te zabawy dzieci miały okazję zobaczyć, że jesteśmy do siebie podobni. Na koniec stworzyliśmy pajęczą sieć, w której uczniowie mówili „Jesteśmy do siebie podobni bo….” oraz „różnimy się od siebie tym, że…..”. W środę kolejne warsztaty….
Archiwum Wydarzeń
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie