W celu zwrócenia uwagi społeczeństwa na potrzeby i problemy osób dotkniętych autyzmem, kwiecień obchodzony jest jako światowy miesiąc wiedzy na temat tego zaburzenia. Klasa 6b wzięła udział w projekcie propagującym wiedzę o autyzmie. Uczniowie przygotowali plakaty nawiązujące do tematu, aby pomóc innym zrozumieć potrzeby osób ze spektrum. Zapraszamy do oglądania!
OSTATNIE WYDARZENIA SZKOLNE
6b - Kwiecień miesiącem wiedzy na temat autyzmu
- 3
Przystań w sieci
- 4
Jako placówka należąca do Klubu Szkół UNICEF POLSKA prowadzimy nie tylko działalność charytatywną, ale także edukacyjną.
W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do realizacji projektu Przystań w sieci, związanego z upowszechnianiem wśród młodych ludzi wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Projekt ten powstał z inicjatywy Facebooka, NASK PIB oraz UNICEF POLSKA. Jest on objęty honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Uczniowie klas 7-8 należący do Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami odbyli sześć szkoleń e-learningowych:
Cyberprzemoc w szkole – jak reagować i zapobiegać?
Cyfrowe ślady i reputacja online
Fake news, teorie spiskowe, manipulacje w sieci
Nielegalne i szkodliwe treści w internecie
Prywatność w cyfrowym świecie
Wykorzystując zdobytą wiedzę zorganizowali dla całej społeczności szkolnej Tydzień Świadomego Korzystania z Internetu.
We wszystkich klasach odbyły się prezentacje dotyczące zagrożeń w sieci, a także quiz wiedzy dla słuchaczy.W akcji brali udział również najmłodsi uczniowie, dla których Szkolny Klub Wolontariatu przygotował oddzielną prezentację dostosowaną do wieku i możliwości dzieci.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w obchodach Tygodnia Świadomego Korzystania z Internetu. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości przyczynią się do zwiększenia Waszego bezpieczeństwa w sieci.
Koordynator SKW- Urszula Postek wraz z wolontariuszami
3b - Układ słoneczny
- 5
1b - nasze prace
1b - Dzień Kapelusza
- 17
To był bardzo ciekawy dzień w szkole. Najpierw przygotowania do Dnia kapelusza, potem pamiątkowe zdjęcie a potem do pracy! Wykonaliśmy samodzielnie z przygotowanych szablonów bociany. Bardzo chcielibyśmy, aby wiosna już nadeszła. Podczas pracy oglądaliśmy film o bocianach, ich życiu, budowie gniazd, wędrówkach. Bociany oczywiście zabraliśmy do domu. Te prawdziwe przylecą pod koniec marca. Wiosno! Czekamy na Ciebie!
1a - Światowy dzień Osób z Zespołem Downa.
- 9
21 Marca obchodzimy dzień kolorowej skarpetki czyli Światowy dzień Osób z Zespołem Downa.
Data ta oznacza parę chromosomów, w której pojawia się trzeci, nadprogramowy chromosom w DNA u osób z tą wadą genetyczną.
Dlaczego zakładamy w tym dniu skarpetki nie do pary?
Kolorowe skarpetki uważa się za wyjątkowe. Sprawiają, że właściciel wyróżnia się w tłumie. Tak samo na co dzień czują się osoby z zespołem Downa – odmienne na tle jednolitego tłumu. W ten sposób pokazujemy, że
bycie "innym niż inni" nie oznacza bycia gorszym. Osoby z Zespołem Downa tak samo jak my czują i pragną być akceptowane w społeczeństwie.
Podczas zajęć uczniowie klasy 1a poznali charakterystyczne cechy osób z Zespołem Downa, wysłuchali opowiadania „Mój młodszy brat”, nauczyli się jak postępować z takimi osobami a na koniec każdy zaprojektował swoje skarpetki nie do pary.
W tym dniu bądźmy bardziej świadomi!
2a - warsztaty plastyczne "Kolorowy worek"
1a - warsztaty plastyczne "Kolorowy worek"
- 17
Dzięki uprzejmości Pani Beaty M. mogliśmy uczestniczyć w „workowych” warsztatach. Odwiedziły nas dwie miłe Panie, które rozdały każdemu uczniowi materiałowy worek, na którym dzieci flamastrem rysowały wcześniej wybrany wzór. Na koniec worki zostały pomalowane farbami a Panie je przeprasowały. Gotowy worek można wykorzystać na książki, strój na w-f lub kapcie do szkoły.
1a - Dzień Kobiet
- 3
Czy wiecie, że po raz pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku, ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. W 1977 r. ONZ zachęciła wszystkie kraje członkowskie, by ustanowiły 8 marca dniem praw kobiet i pokoju na świecie.Dawniej w Polsce Kobietom z tej okazji wręczano goździki i prezenty takie jak np. rajstopy. W późniejszym okresie goździki zaczęły być wypierane przez tulipany.Nadal świętujmy Dzień Kobiet zarówno w szkołach, biurach czy w fabrykach. Chłopcy z klasy 1a złożyli swoim koleżankom życzenia i wręczyli po tulipanie. Każdy kwiatek był spersonalizowany, natomiast chłopcy otrzymali „przypominajkę”. W tym dniu chłopcy byli bardzo uprzejmi i pomocni w stosunku do swoich koleżanek. Myślę, że każda dziewczynka czuła się dzisiaj wyjątkowo.
1a - 6 marca – Europejski Dzień Logopedy
- 30
W sobotę 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Dzień Logopedy. Rola logopedy jest szczególnie ważna na etapie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Według uczniów klasy 1a na zajęciach logopedycznych dzieci ćwiczą poprawnie mówić „r”, „sz”, uczą się ładnie czytać oraz próbują z języka robić miseczkę. Praca logopedy jest trudna ale i daje dużo satysfakcji.
Pani Renata przygotowała nam karty pracy, które dzieci chętnie wykonały. Zadania polegały na usprawnieniu aparatu artykulacyjnego i oddechowego oraz na wykonaniu ćwiczeń z emisji głosu. Następnie każdy otrzymał słomkę i za jej pomocą przenosił kartoniki na obrazek. Na koniec dzieci namalowały naszych logopedów szkolnych.
Wszystkim logopedom życzymy dużo cierpliwości i wytrwałości w pracy!
Archiwum Wydarzeń