• OSTATNIE WYDARZENIA SZKOLNE

• Rozstrzygnięcie POJEDYNKU CZYTELNICZEGO 📚

• 1 października br. zakończyło się wyzwanie czytelnicze klas 3a i 3b. Wyzwanie trwało prawie miesiąc. Uczniowie mieli za zadanie przeczytać jak najwięcej książek, których tytuły podawali swoim wychowawcom. Celem wyzwania było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych naszych uczniów. Wydarzenie cieszyło się wielkim zainteresowaniem! Pojedynek klas można było obserwować na szkolnej gazetce na drugim piętrze naszej szkoły. Podczas przerw uczniowie z niecierpliwością patrzyli na wyniki, która wieża z książek była wyższa - ta klasa wygrywała pojedynek. Docierało do nas mnóstwo pozytywnych wiadomości od rodziców. Okazało się, że niektórzy uczniowie nawet podczas domowych obowiązków czytali książki i liczyli na wygraną ich klasy. Ostatecznie zwycięzcą wyzwania została klasa 3a. Gratulujemy! Wielkie zaangażowanie zostało dostrzeżone przez dyrekcję szkoły i nauczycieli. Dzięki radzie rodziców oraz dyrekcji wszyscy uczniowie klas 3a i 3b otrzymali nagrodę - pamiątkowym upominkiem były spersonalizowane zakładki do książek.

To były wielkie emocje!
                                                                   Nauczyciele klas 3a i 3b.

• "Świetlica na sportowo"

• Aby zachęcić uczniów do aktywnego spędzania czasu, w świetlicy organizowane są zajęcia sportowe. Ich celem jest wzmacnianie aktywności ruchowej, sprawności motorycznej dziecka, a także umacnianie wiary we własne siły oraz zapoznanie z zasadami gier i zabaw.Uczą współdziałania w grupie i panowania nad emocjami podczas wspólnej zabawy.

• 26.09 - EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

• Europejski Dzień Języków przypada na 26 września. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się występy uczniów z klas 4-8, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w języku polskim, angielskim, niemieckim, ukraińskim, francuskim, hiszpańskim, wietnamskim, greckim, niderlandzkim i arabskim. Następnie przedstawiciele wszystkich klas wzięli udział w quizie językowym. Zwyciężyła klasa 5c.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do nauki języków obcych!

• Klasa 3a w Muzeum Narodowym 🏛️

• 1 października br. klasa 3a była w Muzeum Narodowym. Była to pierwsza lekcja w muzeum.

Wszyscy byli bardzo zainteresowani i aktywnie uczestniczyli w lekcji. Wykazali się dużą wiedzą związaną z malarstwem 🎨 i nie tylko.  Brawo 3a.

• SP61 DLA POWODZIAN

• We wrześniu br. odbyła się w naszej szkole zbiórka wody, żywności długoterminowej i środków czystosci dla ludzi dotkniętych klęską powodzi. Zgromadzone dary trafiły już do powodzian.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom! Szkolne Koło Wolontariatu

• Wycieczka klasy 8a do Muzeum POLIN i klasowy Dzień Chłopaka

• 30.09 klasa 8a wybrała się do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Uczniowie uczestniczyli w lekcji „Podróż przez Polin” podczas której dowiedzieli się wiele ciekawostek na temat wspólnej historii Polaków i Żydów.  Uczniowie zaangażowali się w lekcję. Na zakończenie świętowaliśmy Dzień Chłopaka wyjściem na lody.30.09 klasa 8a wybrała się do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Uczniowie uczestniczyli w lekcji „Podróż przez Polin” podczas której dowiedzieli się wiele ciekawostek na temat wspólnej historii Polaków i Żydów.  Uczniowie zaangażowali się w lekcję. Na zakończenie świętowaliśmy Dzień Chłopaka wyjściem na lody.🍧

• Wyjazd integracyjny klas czwartych 😎️

• 23 września 2024 roku klasy czwarte wybrały się na integrację do Stajni Wilga oddalonej około 55 kilometrów od Warszawy. Uczniowie cały dzień spędzili na świeżym powietrzu bawiąc się, grając w gry i biorąc udział w wyznaczonych zadaniach. Była to okazja do lepszego poznania się, integracji i zdrowej rywalizacji. Uczniowie po pysznym obiedzie mieli czas na zakup pamiątek. To był dzień pełen wrażeń!

• Wycieczka integracyjna klasy 6b do Runowa 🚂

• 25 września 2024r. klasa 6b była na wycieczce integracyjnej. Z dworca Warszawa Zachodnia pociągiem  uczniowie wyruszyli do Piaseczna, skąd koleją wąskotorową pojechali do Runowa. Tam były zorganizowane zajęcia dla grupy. Najpierw dzieci jeździły drezyną, później grały w piłkę, następnie układały ogromne puzzle. Przy wszystkich tych zajęciach uczniowie musieli ze sobą współpracować. Dzieci wzięły również udział w lekcji „Kolej na miarę”. Dostały kartki z kilkoma zdjęciami torów i kół kolejowych, musiały zmierzyć szerokość toru oraz kół w kilku miejscach. Wyniki uczniowie notowali na kartce oraz wyciągali wnioski z zebranych miar. Po wszystkich atrakcjach dzieci piekły kiełbaski przy ognisku. Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni.

• Klasa 3a w Zamku Królewskim 🏰

• 26 września  byliśmy na lekcji " Legendy warszawskie - Bazyliszek" w Zamku Królewskim. Były to niezapomniane chwile pelne tajemniczość. Szukaliśmy skarbów i pokonywaliśmy swoje słabości. Po lekcji była chwila na lody i nie tylko.😉

• 🔌Z prądem nie ma żartów- warsztaty klasa 2c

• Te warsztaty były super. Podczas nich rozmawialiśmy  o rodzajach elektrowni, przepływie prądu i oczywiście zasadach bezpiecznego posługiwania się nim. Sami sprawdzaliśmy, co przewodzi prąd, a co nie. Pod koniec zajęć udało nam się nawet wyprodukować prąd z........jabłka. To było ekscytujące.

• Akcja "Sprzątanie Świata"

• W czwartek, 20 września, uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji „Sprzątanie Świata”. Wydarzenie to miało na celu zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania środowiska oraz potrzebę dbania o naszą planetę. Uczniowie porządkowali okolice szkoły, pobliskie podwórka. Zostali wyposażeni w rękawice ochronne i worki na śmieci.

Podczas sprzątania zebrano odpady do worków, wśród których najczęściej znajdują się butelki, puszki i opakowania po jedzeniu co wywołało refleksję nad potrzebą dbania o środowisko. Po zakończeniu pracy wszyscy uczniowie przyznali,że akcja była wartościowym doświadczeniem, a ich wpływ ma realny wpływ na otoczenie.