• OSTATNIE WYDARZENIA SZKOLNE

• 14.09.2024 - V Rajd do Pęcic

• W dniu 14 września br. już po raz kolejny uczniowie z SP61 brali udział w  V Rajdzie do Pęcic, mającym na celu uczczenie pamięci Powstańców z 1944 roku i ich historycznej trasy, jaką przeszła grupa żołnierzy IV Obwodu Armii Krajowej, pod wodzą płk „Grzymały”. Ważnym aspektem było również budowanie świadomości mieszkańców o losach Powstania na Ochocie. KotwicaByła to żywa lekcja historii upamiętniająca 80. Rocznicę Bitwy Pęcickiej. Podczas rajdu towarzyszył nam koordynator rajdu pieszego Maciej Sotomski. Pan Maciej jako zawodowy przewodnik historyk na całej trasie z zaciekawieniem opowiadał o dziejach Powstania na Ochocie. Ponadto na trasie przemarszu przy stacji Warszawskiej Kolei Dojazdowej (Salomea). Odbyło się spotkanie ze świadkiem i łącznikiem Powstania na Reducie Kaliskiej płk Bogdanem Bartnikowskim. Po spotkaniu udaliśmy się pociągiem WKD do stacji Reguły by iść dalej pod Mauzoleum. Po dotarciu do Pęcic skosztowaliśmy prawdziwej wojskowej grochówki, w otoczeniu parku wzięliśmy udział w grze terenowej opowiadającej o życiu Powstania Warszawskiego. Punktem kulminacyjnym był Apel Poległych, gdzie występowała asysta wojskowa wraz z pocztem sztandarowym nastąpiło również złożenie wieńców oraz przemowa władz lokalnych i samorządowych jak również kombatantów. Organizatorami V Rajdu do Pęcic było: Stowarzyszenie Scena 96 przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ochota i Szczepu 16 Warszawskich Drużyn Harcerzy i Gromad Zuchów im. Zawiszy Czarnego przy współudziale władz samorządowych i lokalnych.

• Pamiętamy! 85 rocznica obrony Warszawy

• W niedzielę 8 września br. przy Pomniku Barykady Września odbyła się uroczystość upamiętniająca bohaterską obronę Warszawy we wrześniu 1939 roku przez wojsko polskie oraz ludność cywilną stolicy.Gospodarzem imprezy był Burmistrz Dzielnicy Ochota pan Piotr Krasnodębski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się żołnierze Armii Krajowej, byli więźniowie obozu Auschwitz-Birkenau, harcerze, przedstawiciele różnych instytucji, a także uczniowie ochockich szkół i mieszkańcy dzielnicy.Naszą szkołę reprezentowały przedstawicielki Szkolnego Koła Wolontariatu. Uroczystość została uświetniona Apelem Poległych oraz występami orkiestry wojskowej.W imieniu całej społeczności szkolnej wolontariuszki złożyły wieniec w hołdzie poległym i wpisały naszą szkołę do księgi pamiątkowej.

• WITAJCIE W NASZEJ BAJCE ... - 2 września 2024 r.

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025

* ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Na tegorocznym  rozpoczęciu roku szkolnego 2024/2025 w obecności Burmistrza Ochoty Pana Piotra Krasnodębskiego, Naczelnika Krzysztofa Grochowskiego i Radnej Dzielnicy Ochota Pani Barbary Laszczkowskiej oraz Naszego Grona Pedagogicznego na czele z Panią Dyrektor Renatą Wrotniak, Panią Wicedyrektor Bożeną Grzegorczyk i Panią Wicedyrektor Magdaleną Oprządek miało miejsce ślubowanie klas pierwszych.  Wszyscy są już pełnoprawnymi  uczniami naszej szkoły.

Życzymy  wszystkim uczniom powodzenia i dużo radości w zdobywaniu wiedzy!

• Rozdanie nagród - świetlica szkolna

• W ostatnim tygodniu nauki odbyło się wręczenie nagród za konkursy organizowane w świetlicy.  Konkursy odbywały się przez cały rok szkolny.

Wychowankowie zostali nagrodzeni za udział w poszczególnych konkursach:

- Świetlicowe mistrzostwa gry w chińczyka.

- Państwa-Miasta.

- Warcaby.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i reprezentowanie swoich klas.

Gratulujemy!

• Kl. 4b - wycieczka do Torunia

• Udana wycieczka do miasta Mikołaja Kopernika. Starówka w Toruniu jest bardzo ładna,  inna niż w Warszawie. A dom astronoma? Prawie niezmieniony od XVI wieku. Udało się też kupić pierniczki i drobne pamiątki.

• Nagroda Burmistrza Dzielnicy Ochota dla najlepszej uczennicy SP61

• 18 czerwca 2024 w MDK odbyło się wręczenie nagród dla wyróżniających się uczniów ochockich szkół.

Nasza uczennica Zuzanna Ohorok z kl. 8c otrzymała nagrodę z rąk Burmistrza Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy – Piotra Krasnodębskiego oraz Naczelnika Wydziału Oświaty Krzysztofa Grochowskiego.

Ewa Jakubik

• Talenty w klasie 2b

• 17 czerwca jedna z uczennic naszej klasy zaprezentowała swoje zdolności muzyczne dając koncert na wiolonczeli. Po zagraniu i wysłuchaniu kilku utworów uczniowie mieli czas na zadawanie pytań dotyczących nauki i gry na instrumencie.  Gratulujemy! Jesteśmy dumni, że takie talenty są i wciąż się rozwijają w naszej klasie.

• 3a - lekcja z ptasznikami

• Klasa 3a, dzięki uprzejmości jednej z mam ucznia, miała nietypową lekcję. Uczniowie na własne oczy mogli przyjrzeć się z bliska ptasznikom. Mieli okazję pokonać swoje lęki oraz zaspokoić ciekawość, biorąc na rękę wylinkę (porzuconą skórę) jednego z nich. Uczniowie zadawali wiele pytań, dzięki którym dowiedzieli się: jak długo żyją pająki, czym się żywią, jak się z nimi obchodzić, a także skąd pochodzą okazy, które oglądali (Meksyk, Nikaragua, Brazylia). W całej hodowli znalazł się także skorpion (Kambodża), który także zyskał wielkie zainteresowanie uczniów. Pytaniom nie było końca. Dzięki tej lekcji uczniowie zupełnie inaczej zaczęli postrzegać te niezwykłe zwierzęta.

• "Mały książę" w wykonaniu aktorów Szkolnego Koła Teatralnego "Maska"

• Szkolne Koło Teatralne MASKA pod kierunkiem p. Teresy Szali przygotowało przedstawienie na podstawie książki pt.: Mały Książę.

Spektakl został zaprezentowany społeczności szkolnej 13 czerwca 2024 r.

Udzial w nim wzięli przede wszystkim uczniowie klasy 8b, niektórzy nauczyciele i uczniowie innych klas.

Ewa Jakubik