• 3a - Kampania Bohaterów Załogi FAST

04.03.2024

W styczniu i lutym klasa 3A brała udział w Kampanii Bohaterów Załogi FAST trwającej 5 tygodni. Kampania ma na celu edukację ludzi na całym świecie w temacie objawów udaru mózgu oraz tego, że mogą uratować komuś życie, dzwoniąc pod 112. Uczniowie utrwalili ten numer alarmowy jako klucz, aby zapamiętać najczęstsze objawy udaru:

1 strona BUZI, która nagle OPADA

1 RĘKA, która nagle słabnie

2 WARGI, które składają się w niezrozumiałą MOWĘ.

Przez 5 tygodni uczniowie po kolei poznawali Bohaterów Załogi oraz symptomy udaru mózgu, dowiedzieli się czym jest ZŁY SKRZEP oraz jak reagować w nagłej sytuacji.

Dzięki uprzejmości ambasadorów kampanii w Polsce klasa 3a miała możliwość pracować na drukowanych ćwiczeniach, które przesłano na adres szkoły na prośbę wychowawcy.

• Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni

29.02.2024

29.02.2024r. uczniowie klas ósmych, kolejny raz, wzięli udział w ogólnopolskiej lekcji online.Tym razem dotyczyła ona bezpiecznych płatności online: jak uniknąć pułapek w sieci.Podczas zajęć p. Anna Koral-Zagórska zapoznała nas, między innymi z następującymi zagadnieniami:

1. zagrożenie podczas zakupów w internecie

2. jak chronić się w sieci i rozpoznawać podejrzane sygnały?

3. Co zrobić, gdy damy się złapać w sieci?

• 2a w Zamku Królewskim

26.02.2024

W piątek 23 lutego byliśmy w Zamku Królewskim na lekcji "Legendy warszawskie". Braliśmy aktywny udział w przedstawieniu "Syrenka". Podążając za syreną szukaliśmy obrazów, rzeźb, przedstawiajacych Syrenkę. Bawiłyśmy się super. Po lekcji poszliśmy na spacer po Starówce. Wracając postanowiliśmy jeszcze raz powrócić w to piękne miejsce.