W grudniu 2022 klasa 3b i 3c uczestniczyła w spotkaniu z ilustratorką książek dla dzieci p. Darią Janiak-Nowak. Spotkanie miało miejsce w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Książki z ilustracjami p. Darii oraz inne autorstwa p. Toma Justyniarskiego są zakupione do naszej biblioteki.
OSTATNIE WYDARZENIA SZKOLNE
3b 3c - spotkanie autorskie z p. Darią Janiak-Nowak
- 9
Ozdoby świąteczne
- 18
Uczniowie klas szóstych w ramach lekcji techniki przygotowywali ozdoby świąteczne. Do wykonania prac używali m.in. wypalarek do drewna oraz długopisów 3D w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Efekty ich prac zostały umieszczone w gazetce szkolnej :)
Ochota na Święta
5 grudnia klasa 3a wzięła udział w wydarzeniu Ochota na Święta. Tematem przewodnim był łańcuch do nieba wykonany przez uczestników i podopiecznych ochockich placówek, który połączył wszystkich w symbolicznym korowodzie w Parku Pięciu Sióstr. Nie zabrakło występów wokalnych, animacji oraz niespodzianek dla dzieci.
Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza
- 4
5.12 przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Z tej okazji wolontariusze przygotowali i przedstawili w klasach prezentację na temat działalności Szkolnego Koła Wolontariatu.
Ogłosiliśmy także konkurs na logo naszego wolontariatu.
6.12 uczestniczyliśmy w III Warszawskim Festiwalu Wolontariatu Szkolnego organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej .
W tym roku hasłem przewodnim było ,, Dobro wraca". Nasi wolontariusze mieli do wykonania pięć zadań dotyczących pracy wolontariackiej. Sumiennie wywiązali się ze swojej pracy.
7.12 w Młodzieżowym Domu Kultury Ochota odbyła się uroczysta gala z okazji XIX Dzielnicowego Święta Wolontariusza podczas której nastąpiło wręczenie nagród najbardziej zasłużonym wolontariuszom.
Miło mi poinformować , że jeden z naszych wolontariuszy, Maks Dudziak, otrzymał Nagrodę Burmistrza.
Wolontariat_2.pdfUrszula Postek
koordynatorka SKW
3b - Bezpieczny pasażer
- 2
Dzisiaj klasa 3b uczestniczyła w warsztatach "Bezpieczny pasażer", dotyczących zasad bezpiecznego i kulturalnego zachowywania się w środkach transportu komunikacji miejskiej. Mieliśmy możliwość zwiedzania zajezdni autobusowej przy ulicy Woronicza, odwiedziliśmy miejsce gdzie odbywa się przegląd techniczny autobusów, wjechalismy także do myjni autobusowej. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwy kierowca siedząc za kierownicą miejskiego autobusu i policyjnego radiowozu. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe odblaskowe zawieszki z numerem alarmowym 112.
Bezpieczeństwo w ruchu drogowym
- 20
W naszej szkole w dniach 5 i 6 grudnia byli policjanci z Komendy Stołecznej Ruchu Drogowego.
Przeprowadzili w tych dniach zajęcia z uczniami klas I – VII na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówili zagadnienia związane z poruszaniem się dzieci na drodze oraz rowerzystów w ruchu drogowym. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci, które zapewniają między innymi elementy odblaskowe.
Być bezpiecznym na drodze to znaczy być widocznym. Uczniowie klas I – IV wykonali prace plastyczne.
Mikołajki w świetlicy
1a - Mikołajki
- 5
1c - Mikołajki
3b - Mikołajki
- 2
Uczniowie klasy 3b na prośbę nauczyciela malowali swoje portrety. Po co? To miała być niespodzianka. 6 grudnia w Mikołajki każdy dostał kubek z własnym portretem i portretami kolegów. Będzie pamiątka na lata.
Mikołajki w kl. 1- 4
- 5
6a - Mikołajki w Airo
- 9
5c - Warsztaty świąteczne na słodko:)
- 2
Podczas warsztatów świątecznych w Pijalni Czekolady uczniowie kl.5c dowiedzieli się skąd bierze się czekolada i poznali jej historię. Mieli również okazję spróbować gorącej czekolady z bitą śmietaną i lentilkami. Po dawce słodkiej wiedzy nastąpiła część praktyczna warsztatów: dekorowanie czekoladowych bombek! Na koniec każdy z cukierników otrzymał dyplom potwierdzający uczestnictwo w zajęciach. Uczniowie powrócili z niezapomnianymi wrażeniami i mnóstwem radości!
Andrzejki w klasie 1b
- 3
30 listopada 2022 roku w klasie 1b odbyły się Andrzejki! Zorganizowano zabawy, tańce i przede wszystkim wróżby. Na początku każdy uczeń mógł poczęstować się słodką niespodzianką i wylosować miłą wiadomość. Następnie wychowawczyni czytała jakie śmieszne zawody możemy w przyszłości wykonywać. Te wiadomości wywołały lawinę śmiechu w naszej sali! Imię przyszłego męża lub przyszłej żony też jest już nam znane. Kolejna zabawa zdradziła, która dziewczynka jako pierwsza wyjdzie za mąż. Lejący się wosk nad kluczem utworzył ciekawe wzory, niektórzy musieli się bardzo natrudzić by coś z nich odczytać. Po zabawach odbyły się tańce! Andrzejki w naszej klasie były bardzo udane!
Andrzejki
- 13
2a - lekcja w muzeum
- 5
Grudzień w klasie 2a rozpoczął się wycieczką. Wybraliśmy się do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa znajdującego się na terenie Łazienek Królewskich. Tam czekała na nas pani, która poprowadziła niezwykle ciekawą lekcje na temat przygotowań zwierząt do zimowania. Opowieści i ciekawostki przytaczane przez panią przewodnik sprawiły, że lekcja przebiegła w idealnej ciszy. Eksponaty i wystawa muzealna wprowadziły nas w leśny klimat. Zachwycaliśmy się wielkością zwierząt, kolorem ich sierści oraz umiejętnościami. Ta lekcja nauczyła nas przede wszystkim jak odróżnić norę lisa od borsuka oraz jak przebiegłe kruki wykorzystują swoje zmysły do zdobycia pożywienia. Już wiemy co dzieje się z sarnami, które mają krzywe poroże i ile kilometrów jednej nocy potrafi zrobić wataha wilków. Zajęcia pomogły nam jeszcze lepiej poznać świat zwierząt. Lekcja w muzeum była niesamowitym przeżyciem!
1c - wycieczka do pracowni ceramiki Angoba
- 21
Akademia Nadwiślańska
Uczniowie Szkoły SP 61 odznaczyli się dodatkowymi działaniami i osiągnięciami biorąc udział w projekcie organizowanym przez PTTK oddział Mazowsze. Projekt pt., Akademia Nadwiślańska’’ miał na celu krzewienie zainteresowań przyrodniczych i kulturowych, propagowaniu zdrowego stylu życia w połączeniu ze zdobywaniem wiedzy o środowisku i historii regionu okolic nadwiślańskich Mazowsza. Uczniowie mierzyli się z zadaniami podczas sobotnich rajdów pieszych, często kilku a nawet kilkunastokilometrowych tras wiodących po ścieżkach i duktach leśnych. Tematyka rajdów była urozmaicona w harmonogramie projektu znalazł się m.in.: Rajd Las Bielański, sprzątanie doliny Wisły, Rajd ,,Wyspy Zawadowskie’’, Las Młociński i użytek ekologiczny przy Lesie Młocińskim, Ławice Kiełpińskie, Jesień nad Jeziorkiem Czerniakowskim oraz Konkurs plastyczny ,,Rezerwaty przyrody w Warszawie’’. W tym ostatnim konkursie czołowe miejsca zajęli Marcelina Kutera z klasy 5b, II miejsce oraz Mikołaj Kutera z klasy 6d I miejsce w wymienionym konkursie. Gratuluję udziału pozostałym uczestnikom rajdów tj.: Karolowi Witt z klasy 8d, Yasminie Smoleńskiej z klasy 7b. Do projektu zgłosili się również Jan Cichański z klasy 2b, Zofia Gawlikowska z klasy 5b Laura Nycz z klasy 7b, Natalia Garstka z klasy 8d, lecz z różnych przyczyn nie mogli oni wystąpić w czasie rajdów. Za tak aktywną postawę naszych uczniów Szkoła 61 została wyróżniona dyplomem pochwalnym.
3b - warsztaty na Wydziale Fizyki UW
- 8
28 listopada klasa 3b była na warsztatach na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Temat warsztatów: Długopisy 3D. Zabawa połączona z nauką, nowoczesną techniką bardzo się każdemu podobała. Szkoda tylko, że czas tak szybko płynął i trzeba było wracać na obiad do szkoły. Polecamy zdjęcia na Wydziale Fizyki innym klasom. Starszym też.
1b - zajęcia w ramach obchodów Dnia Życzliwości
Archiwum Wydarzeń
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie