OSTATNIE WYDARZENIA SZKOLNE
III Mazowiecki Konkurs Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej
Matematyczna Noc Ósmoklasistów
TAK TO SIĘ ZACZĘŁO
1SESJA i
3ZASŁUŻONA PRZERWA
5SESJA ii
1I TO JUŻ KONIEC
Konkurs "Skarpeciaki"
- 5
W kwietniu uczniowie klas 2 wzięli udział w konkursie nawiązującym do przeczytanej przez nich lektury „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” J. Bednarek. Zadaniem uczniów było wykonanie pacynki ze skarpetki w technice dowolnej. Prace konkursowe były bardzo kreatywne i pomysłowe. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni za udział dyplomami i upominkami. Gratulujemy!
3c - w Muzeum Narodowym
4b - przedstawienie "Kopciuszek"
- 4
Uczniowie klasy IV b przygotowali przedstawienie pt. „Kopciuszek”, które zostało wystawione 10 maja 2023 r. Scenariusz został napisany przez dziewczynki na podstawie baśni Charlesa Perraulta. Oprawą muzyczną kierowała Pani Anna Tokarska. Natomiast dekoracje dzieci przygotowały na lekcjach plastyki pod kierunkiem Pani Barbary Czarny. W przedstawioną historię wpleciono wydarzenia i postacie z innych baśni, np. wystąpiły krasnoludki i Śnieżek z „Królewny Śnieżki”, a także Śpiąca Królewna. Dzieci zorganizowały przepiękne stroje, ubarwiające przedstawiane wydarzenia. Widzom spektakl przypadł do gustu i młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Klasa 3b na wspaniałej lekcji historii w Muzeum Narodowym
- 4
8c 8d - w Biurze Parlamentu Europejskiego w Warszawie
- 17
24 kwietnia 2023 r. uczniowie klas 8c i 8d pod opieką pani Agnieszki Grodzkiej i pani Beaty Dudziak-Tomaszek odwiedzili siedzibę Biura Parlamentu Europejskiego w Warszawie przy ulicy Jasnej 14/16A. Brali tam udział w grze na symulatorze Parlamentu Europejskiego. Uczniowie zostali podzieleni na frakcje polityczne: zieloni, konserwatyści, liberałowie i solidarni. Ich zadaniem były prace nad dwiema dyrektywami: o ochronie wód oraz wszczepiania chipów mieszkańcom Unii. A następnie ich uchwalenie lub odrzucenie. Każda z frakcji chciała przeforsować własny projekt ustawy. Uczniowie niezwykle zaangażowali się w prace, wspaniale przemawiali na forum parlamentu europejskiego uzasadniając stanowisko frakcji w danej sprawie. Emocje były olbrzymie. W tajnym głosowaniu udało się zaakceptować dyrektywę o ochronie zasobów wodnych Unii Europejskiej i odrzucić dyrektywę o chipowaniu. Oczywiście była to świetna zabawa, ale uświadomiła uczniom, czym na co dzień zajmują europarlamentarzyści, jak wygląda ich praca i jak ogromna odpowiedzialność na nich spoczywa. Gra bardzo się podobała uczestnikom i w imieniu wszystkich pięknie dziękujemy Pani Dorocie Jabłońskiej za zorganizowanie tego wyjścia.
Łączy nas pamięć
- 3
Pod hasłem "Łączy nas pamięć" - 19 kwietnia 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy 80 rocznicę wybuchu Powstania w getcie warszawskim. Wcześniej uczniowie klas siódmych i szóstych wspólnie z nauczycielami: panią Barbarą Czarny, panią Beatą Dudziak-Tomaszek i panem Ireneuszem Topolińskim wykonały dla całej społeczności szkolnej żonkile. Tego dnia każdy z nas miał przyczepiony żółty żonkil. To symbol powstania w getcie. Marek Edelman - jeden z dowódców powstania, co roku dostawał anonimowo bukiet żonkili. I składał te kwiaty na Pomniku Bohaterów Warszawskiego Getta.
Tego dnia rozmawialiśmy również o tragicznych wydarzeniach, które rozpoczęły się 19 kwietnia 1943 r., o bohaterstwie powstańców w getcie warszawskim. Wszyscy oglądaliśmy m. in. filmy: "Nie było żadnej nadziei" oraz "Zdążyć przed Panem Bogiem" przygotowane przez POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich. To był niezwykły, bardzo przejmujący dzień.
Archiwum Wydarzeń