• INTEGRACJA SENSORYCZNA

Dla uczniów naszej szkoły prowadzone są zajęcia integracji sensorycznej.  Szkoła posiada salę wyposażoną w certyfikowany sprzęt do prowadzenia zajęć tą metodą.

Czym jest integracja sensoryczna?

Integracja sensoryczna, w  skrócie określana jako SI (z ang. „Sensory Integration"), jest procesem, podczas którego układ nerwowy człowieka odbiera, organizuje, interpretuje i integruje informacje z receptorów wszystkich zmysłów: wzroku, słuchu, węchu, smaku, dotyku (czucia powierzchniowego), propriocepcji (czucie głębokie) i przedsionka (zmysł równowagi). Prawidłowo zintegrowane zmysły mogą być wykorzystywane w celowym i efektywnym działaniu. Współdziałają ze sobą podczas wykonywania złożonych zadań. Proces przebiega nieustannie, bez udziału naszej świadomości.

Dla kogo terapia?

Objawy zaburzeń integracji sensorycznej najczęściej przejawiają się:

1. wzmożoną lub obniżoną wrażliwością na bodźce

2. niewłaściwym poziomem uwagi

3. obniżonym poziomem koordynacji ruchowej

4. opóźnionym rozwojem mowy

5. nieprawidłowym poziomem aktywności ruchowej

6. trudnościami w zachowaniu

Jeżeli obserwują Państwo u swojego dziecka objawy zaburzeń integracji sensorycznej można zgłosić się na konsultację do jednego z naszych terapeutów. W naszej szkole zajęcia prowadzą:

· Renata Dynak, pedagog specjalny, neurologopeda, terapeuta metody Integracji Sensorycznej, terapeuta treningu słuchowego metodą Tomatisa

· Agnieszka Parafiniuk, terapeuta metody Integracji Sensorycznej, pedagog specjalny, terapeuta ręki

· Małgorzata Pelowska, terapeuta metody Integracji Sensorycznej

· Monika Sędrowska, magister pedagogiki i wychowania fizycznego, trener pływania II stopnia, terapeuta metody Integracji Sensorycznej

Przekazujemy Państwu także kilka ćwiczeń z zakresu Integracji Sensorycznej możliwych do wykonania w domu. Są one dedykowane dla naszych podopiecznych biorących udział w zajęciach, ale także dla wszystkich dzieci wymagających wielozmysłowej stymulacji.

• Formularze