„Szukamy oznak Jesieni” – pod tym hasłem, klasa 1a wyruszyła na spacer wokół szkoły. Najpierw uczniowie poznawali nazwy drzew rosnących w pobliżu szkoły, następnie zbierali kolorowe liście by na koniec uzbierać całą torbę kasztanów. Podczas tego krótkiego spaceru uczniowie dowiedzieli się także, jak nazywają się ulice biegnące wzdłuż oraz obok szkoły. Z uzbieranych kolorowych liści powstały piękne prace plastyczne pt.: „Pani Jesień”.
1a - Dzień Kropki
24.09.20211115 września klasa 1a obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. To wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.
Tego dnia klasa 1a obejrzała krótki filmik, na podstawie książki Petera H. Reynolds’a „Kropka”. Bohaterką filmiku była mała dziewczynka o imieniu Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Następnie każdy z uczniów wybrał z magicznego worka własną, kolorową, mięciutką kropkę. Przy ich użyciu ćwiczyli: podrzucanie kropek do góry, odbijanie na zmianę lewą i prawą ręką oraz liczenie odbić. Kolejnym punktem Dnia Kropki było pokolorowanie kropki na kartce według własnego pomysłu. Wszystkie prace z kolorowymi kropkami zostały zawieszone w Galerii prac klasy. Na zakończenie tego dnia uczniowie wraz z rekwizytami w kropki mogli wziąć udział w sesji zdjęciowej.
Sprzątanie Świata - Polska 2021
19.09.202114Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. W akcji wzięli też udział Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele z naszej szkoły.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom.
Organizatorzy akcjiHalina Charytonowicz i Ireneusz Topoliński
7a na żaglach
10.09.202116AHOJ!
10.09.2021 r. w piękny słoneczny dzień klasa 7 "A" wybrała się na długo wyczekiwaną wycieczkę na żagle. Była ona wyróżnieniem w konkursie plastycznym, w którym wzięliśmy udział w marcu 2020. Konkurs "Dlaczego jacht płynie?" organizowała firma Sztorm Grupa, która prowadzi kursy żeglarskie i zajęcia dla dzieci i młodzieży.
Na wycieczkę zebraliśmy się z samego rana, aby już o godzinie 10:00 rozpocząć żeglarską przygodę na Zalewie Zegrzyńskim. Podczas rejsu kapitanowie opowiedzieli nam mnóstwo ciekawostek i wspaniałych morskich i mazurskich historii. Ten, kto chciał mógł sterować łodzią DZ. Poznaliśmy budowę jachtu, na którym pływaliśmy i teraz już doskonale wiemy czym są grot, fok, bezan, szoty, maszty, czy szekle, a niektórzy potrafią nawet zawiązać kilka nowych węzłów. Po zacumowaniu łodzi, sklarowaniu żagli i podziękowaniu kapitanom, udaliśmy się na zasłużoną przepyszną pizzę.
Nasza klasa to świetna, zgrana załoga!
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć, znajdziecie tam również naszą konkursową pracę :)
Rodziców zachęcamy do przeczytania artykułu o tym dlaczego warto chodzić na zajęcia żeglarskie już od najmłodszych lat.
https://sztormgrupa.pl/index.php/nauka-zeglarstwa-od-najmlodszych-lat/
Lato w Mieście 2021
10.07.202112Pierwsza część akcji Lato w Mieście 2021r. już za nami. Z zachowaniem niezbędnych wymogów sanitarnych:
- wzięliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez Policję i Straż Miejską;
- odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich, Kino w CH Reduta, Modnisiowo;
- korzystaliśmy z basenów przy ul. Usypiskowej 18 (Basen Szczęśliwice) i przy Rokosowskiej 10;
- wzięliśmy udział w warsztatach, podczas których zrobiliśmy: mydełka, świeczki, ekotorby i slime.
Akcję Lato w mieście będziemy kontynuowali w naszej szkole od połowy sierpnia. Zapraszamy!
2a - Festiwal Nauki
25.06.2021224 czerwca 2a uczestniczyła w Festiwalu Nauki w Liceum im. H. Kołłątaja. Uczniowie pokonywali tory przeszkód, oglądali doświadczenia chemiczne. Bawili się wyśmienicie. Na koniec wszyscy dostali medale oraz lody!!!
1a - ostatni dzień w szkole
24.06.20212Dzisiaj był ostatni dzień szkoły. Już tylko uroczyste zakończenie roku szkolnego i wakacje! Podczas zajęć wspólnie graliśmy w gry planszowe, robiliśmy wygibasy na twisterze, wspólnie spędzaliśmy ze sobą czas. Na koniec poszliśmy na lody. To był udany dzień :)
7b - Stacja Grawitacja
23.06.20212122 czerwca 2021 r. klasa 7b wybrała się do Parku Trampolin "STACJA GRAWIATCJA", gdzie uczniowie mieli okazję skorzystać m.in. z: trampolin, boiska do koszykówki z trampolinami, boiska do siatkówki z trampolinami, poduszki z wieżami do skoków, interaktywnych trampolin z grami komputerowymi, itp.
4b - warsztaty w MDK
21.06.20211406.10.2020 r. klasa 4b uczestniczyła w warsztatach na temat agresji i przemocy organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury. Celem zajęć było eliminowanie aktów agresji fizycznej i psychicznej wśród uczniów oraz uświadomienie zagrożeń wynikających ze stosowania przemocy. Program umożliwił dzieciom szersze zaznajomienie się z problemem agresji w szkole. Uczniowie poznali czym jest agresja, jakie są jej przejawy oraz czym różni się agresja fizyczna od psychicznej. Warsztaty miały na celu rozwijanie u dzieci postawy asertywności, umiejętności wyrażania swojego zdania. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, wspólnie poszukiwali przyczyn agresji i przemocy. Część zajęć stanowiły zabawy plastyczne, rozwijające kreatywność uczestników oraz utrwalające uzyskane wiadomości.
4b - wycieczka do TEPfaktor
21.06.20213018.06.2021 r. klasa 4b wybrała się na wycieczkę do parku rozrywkowo-sportowego TEPfaktor. Na uczniów czekały różne ruchome i elektronicznie sterowane przeszkody, gdzie mogli sprawdzić swoją siłę fizyczną, logiczne myślenie, cierpliwość i zręczność manualną. Była to niesamowita przygoda, pełna śmiechu, adrenaliny i wzajemnej współpracy. Gry i zabawy klasa kontynuowała w parku Szczęśliwickim. Uczniowie po zjedzeniu pizzy i lodów zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły. Wycieczka dostarczyła wielu niesamowitych wrażeń.
Akcja Labirynt
18.06.202121Organizatorem Akcji Labirynt 2021 jest Fundacja Muzyka jest dla wszystkich. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Dziedzictwa i Kultury Narodowej oraz Miasta Stołecznego Warszawy. Partnerem projektu od 2010 roku jest Sinfonia Varsovia.
Akcja w locie! Odwiedzamy się nawzajem! XI edycja Akcji Labirynt www.akcjalabirynt.pl Bezpłatne warsztaty artystyczne dla uczniów szkół podstawowych. W czerwcu i wrześniu 2021 Akcja Labirynt będzie mieć nowy kształt, dopasowany do potrzeb i możliwości, do sytuacji jaką wszyscy razem przeżywamy. Podczas warsztatów zachowywać będziemy środki ostrożności wynikające z pandemii. Akcja Labirynt ma w tym roku kolor zielony! Zależy nam na dobrej energii, zabawie i miłej współpracy, w której wszyscy bez wyjątku razem poczują się fajnie. Pojawią się słowa klucze, komfort świeżego powietrza i zieleni, głos puszczony wolno, rytm, ruch, improwizacja, rozmowa o byciu artystą i innych interesujących sprawach. Fundacja Muzyka jest dla wszystkich uruchamia zespół artystów i pedagogów teatru, którzy zrealizują Akcję Labirynt w locie! Zapraszamy do udziału w trzech 30-minutowych warsztatach.
Warsztat I PORUSZENIE Fundacja Sztuka Ciała - Zabawy przywracające do czucia i działania, sprawczości i mówienia swoim głosem.
Warsztat II PRACOWNIA MAŁEGO TEATRU. Członkowie Stowarzyszenia Pedagogów Teatru udostępniają niezwykłe zasoby niewielkiego, ale nadzwyczajnego wozu teatralnego.
Warsztat III RYTM ZIEMI. Podsłuchiwanie i naśladowanie dźwiękami rytmów otoczenia - warsztat z udziałem muzyków i animatorów Sinfonii Varsovii.Czas warsztatów to w sumie 90 minut. Każda klasa podczas każdego warsztatu współpracować będzie z dwójką artystów.
Pierwsza pomoc przedmedyczna
Jak mówi jedno polskie przysłowie ,,licho nie śpi'', dlatego aby zapobiec negatywnym skutkom wydarzeń w naszej szkole, w ramach zajęć dydaktycznych został przeprowadzony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy 1a oraz 3b. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził wykwalifikowany Ratownik Medyczny Pan Jakub, na co dzień pracujący w pogotowiu medycznym. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Cześć teoretyczna obejmowała prezentację multimedialną na temat zachowania się w przypadku uczestnictwa w wypadku masowym, a także w sytuacjach z życia codziennego. Dzieci miały okazję do przypomnienia sobie ważnych numerów alarmowych oraz zastosowania ich w praktyce. W części praktycznej zajęć każdy z uczniów miał za zadanie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach, jak również przypomnieć sobie zachowanie w przypadku zasłabnięcia osoby starszej. Na koniec Pan ratownik medyczny zaprezentował nam na jednym z uczniów pozycję boczną ustaloną. Warto wiedzieć jak się zachować w takich przypadkach już od najmłodszych lat naszego życia, bo nigdy nie wiemy co może nas w życiu spotkać.
Bractwo Rycerskie "Kerin"
15 lutego 2018 r. do naszej szkoły po raz kolejny zawitali Rycerze z Bractwa Rycerskiego "Kerin". Przedstawili nam żywą lekcję historii "Na dworze króla Kazimierza Wielkiego". Uczniowie klas 4-7 mieli szansę przebrać się za rycerzy, dworzan, białogłowy z epoki. Przedstawiali sceny z życia codziennego dworu królewskiego na Wawelu. Spawdzali się w pojedynkach rycerskich, dzielnie walcząc bardzo ciężkimi mieczami.
Spotkania z Rycerzami stają się tradycją w naszej szkole i wywołują ogromne zainteresowanie historią wśród uczniów.
Archiwum Wydarzeń