• Konkurs matematyczny "Alfik"

      10.03.2020

      27 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Matematyczny ,,Alfik” organizowany przez Firmę Edukacyjną „Łowcy JERSZ” w ramach „Ogólnopolskiego Programu Łowimy Talenty”. Celem konkursu było motywowanie uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia oraz podejmowania intelektualnych wyzwań.  Zadania konkursowe  wymagały matematycznego sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów.  W matematycznej rozgrywce wzięło udział 72 uczniów z klas II – VIII.   

      Laureatem konkursu został Tomasz Jóźwiak z kl.5b

      Wyróżnienia i dyplomy uznania otrzymali: 

      Filip Pachel - kl.2b

      Paweł Wardzyński - kl.2b 

      Zofia Gołębiowska - kl.3b  

      Lena Gałażyn - kl.3b   

      Ksenia Osiczko - kl.4c

      Tymoteusz Matejowski kl.5b

      Stanisław Pszczółkowski kl.6a

       Gabriela Górny kl.7d

      Marta Bonder kl.8b

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach matematycznych!
       

     • Mała Olimpiada Matematyczna

      04.03.2020

      04 marca odbył się etap szkolny Małej Olimpiady Matematycznej. Do konkursu przystąpiło  13 uczniów z trzech klas trzecich. Do rozwiązania było 5 zadań i można było uzyskać 20 punktów. Do kolejnego etapu przeszło 9 uczniów z wynikiem powyżej 75%. Serdecznie gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

      Koordynator konkursu Olga Pazdyga

     • Zima w Mieście 10-14.02

      14.02.2020

      I tydzień akcji ZIMA W MIEŚCIE 2020 za nami.

      Za nami również moc atrakcji.

      Byliśmy:

      - w kinie na filmie: „Tajni i fajni”,

      - w Centrum Nauki Kopernik,

      - na basenie,

      - warsztatach sportowych i „Origami” w SP 264,

      - warsztatach florystycznych w III Ogródku Jordanowskim,

      - warsztatach plastycznych; Eko – torby”, „Slime”.

     • 3a - spotkanie

      15.02.2020

      W piątek 7 lutego mieliśmy przemiłą niespodziankę. Na pierwszej lekcji odwiedziła nas Pani Martyna z mężem i synkiem Antkiem. Na początku byliśmy trochę nieśmiali w stosunku do małego chłopca ale Antek szybko nas zauroczył. Siedział również już w ławce i przeglądał książki. Może kiedyś będzie chodził do naszej szkoły 😊 Chłopiec jest bardzo ciekawy wszystkiego i pod koniec czuł się jak u siebie. Pani Martyna jak zawsze wyglądała dobrze, myślimy że trochę za nami też się stęskniła😊 Czekamy z niecierpliwością na kolejną wizytę.

     • 6b 6c - bezpieczne ferie

      07.02.2020

      6 lutego kl. 6c uczestniczyła w warsztatach na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Warsztaty były prowadzone przez Policję i Straż Pożarną. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób uniknąć niebezpiecznych dla zdrowia i życia sytuacji aby bezpiecznie wypoczywać w czasie ferii.

     • 2b - Muzeum Cosmos

      24.01.2020

      Dzień 23 stycznia 2020 roku zostanie na długo w pamięci uczniów klasy 2b. Wybraliśmy się tego dnia na wycieczkę do Muzeum COSMOS. To muzeum złudzeń i sztuki cyfrowej. Jest interaktywne, fascynujące i nieprzewidywalne. Uczniowie mieli dużo zabawy i radości z pobytu w tym miejscu. Wrócili zmęczeni ale za to bardzo szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia. 

     • Dzień Babci i Dziadka w kl. 5a

      21.01.2020

      21 stycznia to dzień pod znakiem babcinej czułości i dziadkowego ciepła. Klasa 5 a przygotowała spotkanie z naszymi kochanymi dziadkami. Na początku naszych Gości przywitał wychowawca klasy pan Gerard Cieślak, który złożył piękne i wzruszające życzenia. Następnie wnuki i dziadkowie zmierzyli się w konkurencjach: Familiada, Jaka to melodia? oraz kalambury! Śmiechom nie było końca! Pomiędzy zabawami wspólnie śpiewaliśmy piosenki przy akompaniamencie naszej niezastąpionej pani Kamili. Spotkanie uświetnił poczęstunek przygotowany przez rodziców i dzieci. Na pożegnanie wnuki wręczyły Dziadkom własnoręcznie przygotowane prezenty.

      Tego dnia każdy był przeszczęśliwy i wdzięczny swoim dziadziom za ich nieskończoną i bezwarunkową miłość. 

      Pragniemy jeszcze raz złożyć najserdeczniejsze życzenia naszym Gościom, to był wielki zaszczyt, że mogliśmy ten dzień spędzić razem! 

      Wychowawcy Klasy 5a

      Gerard Cieślak

      Kamila Czaja-Maź

      Anna Tulej

     • 7b - warsztaty w Instytucie Lotnictwa

      07.01.2020

      W sobotnie południe 14 grudnia 2019, dzięki inicjatywie pani Haliny Charytonowicz, grupa odkrywców mogła uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach.
      Wykonywali modele szybowców do startu z ręki "Rzutek" i budowali elektromagnesy, ucząc się ich działania i właściwości.

      Była to rewelacyjna nauka przez zabawę.
       

     • 7b w Instytucie Lotnictwa

      02.01.2020

      Nauka reakcji chemicznych może być fascynująca, wciągajaca i pobudzająca wyobraźnię. Uczniowie przekonali sie o tym w sobotę 23 listopada 2019 uczestnicząc w dodatkowych zajęciach, podczas których mogli oni sami eksperymentować, doświadczać różnych procesów i zjawisk chemicznych. Towarzyszyła im pani Halina Charytonowicz.

     • 3a - wigilia klasowa

      22.12.2019

      W piątek 20 grudnia mieliśmy wigilię klasową. Dziękujemy rodzicom a w szczególności Pani Kindze i Pani Sylwii za przygotowania. Złożyliśmy sobie życzenia, odśpiewaliśmy kolędy, obejrzeliśmy jasełka i wspólnie spędziliśmy czas.

      Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
      składamy Wszystkim serdeczne życzenia
      wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery,
      ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr.
      Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia,
      poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia
      towarzyszą Wszystkim przez cały Nowy Rok.

      Życzy klasa 3a i wszystkie Panie

     • 3b - Jasełka Bożonarodzeniowe

      20.12.2019

      20 grudnia odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu kl. 3b. Klasa 3b swoim przedstawieniem chciała choć odrobinę wprowadzić wszystkich w niezwykłą atmosferę Świąt. Uczniowie zaśpiewali następujące kolędy: "Jest taki dzień", "Dzisiaj w Betlejem", "Wśród nocnej ciszy", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Świeć gwiazdeczko".

    • Pierwsza pomoc przedmedyczna

    • Jak mówi jedno polskie przysłowie ,,licho nie śpi'', dlatego aby zapobiec negatywnym skutkom wydarzeń w naszej szkole, w ramach zajęć dydaktycznych został przeprowadzony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy 1a oraz 3b. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził wykwalifikowany Ratownik Medyczny Pan Jakub, na co dzień pracujący w pogotowiu medycznym. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Cześć teoretyczna obejmowała prezentację multimedialną na temat zachowania się w przypadku uczestnictwa w wypadku masowym, a także w sytuacjach z życia codziennego. Dzieci miały okazję do przypomnienia sobie ważnych numerów alarmowych oraz zastosowania ich w praktyce.  W części praktycznej zajęć każdy z uczniów miał za zadanie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową  na fantomach,  jak również przypomnieć sobie zachowanie w przypadku zasłabnięcia osoby starszej. Na koniec Pan ratownik medyczny zaprezentował nam na jednym z uczniów pozycję boczną ustaloną. Warto wiedzieć jak się zachować w takich przypadkach już od najmłodszych lat naszego życia, bo nigdy nie wiemy co może nas w życiu spotkać.

     GALERIA

      

    • Bractwo Rycerskie "Kerin"

    • 15 lutego 2018 r. do naszej szkoły po raz kolejny zawitali Rycerze z Bractwa Rycerskiego "Kerin". Przedstawili nam żywą lekcję historii "Na dworze króla Kazimierza Wielkiego". Uczniowie klas 4-7 mieli szansę przebrać się za rycerzy, dworzan, białogłowy z epoki. Przedstawiali sceny z życia codziennego dworu królewskiego na Wawelu. Spawdzali się w pojedynkach rycerskich, dzielnie walcząc bardzo ciężkimi mieczami.

     Spotkania z Rycerzami stają się tradycją w naszej szkole i wywołują ogromne zainteresowanie historią wśród uczniów.

     GALERIA