• 8b - warsztaty w MDK

      08.11.2021

      3 listopada klasa 8b odbyła w MDK warsztaty zachowań konstruktywnych - PEWNOŚĆ SIEBIE.

      Na warsztatach uczniowie mieli okazję:

      - dowiedzieć się co wpływa na pewność siebie;
      - poznać praktyczne sposoby na budowanie pewności siebie;
      - zastanowić się nad tym co wpływa na brak pewności siebie;
      - przekazać kolegom / koleżankom miłe słowa, budujące ich pewność siebie;
       

     • 200. rocznica urodzin Norwida

      28.10.2021

      28 października 2021 r. z okazji Roku Norwida w Szkole Podstawowej nr 61 odbył się dzień poświęcony życiu i twórczości tego poety. W ten sposób uczniowie i nauczyciele chcieli uczcić 200. rocznicę jego urodzin. Od samego rana w szkole odczuć można było odświętną atmosferę. Uczniowie poubierani byli w stroje galowe. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00. Gościem był Pan Burmistrz Sławomir Umiński. Po powitaniu przez dzieci Pan Burmistrz porozmawiał z nimi o twórczości Norwida. Następnie został zaproszony przez uczniów klasy 8a i 3a na lekcje języka polskiego. Tam wyrecytował wiersz pt. Moja piosnka. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali tego utworu. W klasie 3a Pan Burmistrz rozmawiał z dziećmi na temat ich prac plastycznych związanych z twórczością Norwida. W tym czasie w innych salach uczniowie oglądali prezentacje na temat życia i twórczości C. K. Norwida. Na korytarzu zaprezentowano życiorys poety oraz wspaniałe jego utwory. Jedna wystawa dotyczyła podróży Norwida, a kolejna wartości w twórczości. Na tablicach wywieszono cytaty z wierszy romantyka. Były one podzielone na następujące kategorie: O Polsce i Polakach oraz O miłości. Prezentowane były również prace plastyczne uczniów, przedstawiające portrety poety, a także ilustracje do wiersza pt. Moja piosnka. Młodzież recytowała wiersze C. K. Norwida, a w tle słychać było muzykę Chopina. Uczniowie i nauczyciele słuchali tych utworów, a następnie oglądali przygotowaną wystawę. Uroczystość wszystkim się podobała. 28 października był wyjątkowym dniem w szkole. Uczniowie poznali sylwetkę wielkiego człowieka oraz mieli okazję posłuchać jego utworów.

     • SKW - akcja charytatywna

      23.10.2021

      W dniach 19.10-20.10 odbyła się w naszej szkole już druga akcja charytatywna w bieżącym roku szkolnym. Tym razem wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali loterię fantową.

      W przedsięwzięciu  uczestniczyła cała społeczność szkolna.

      Dochód z loterii przeznaczyliśmy na zakup tzw. ''Prezentów bez pudła", czyli darów humanitarnych dla dzieci z Afryki.

      Zostaną one przekazane potrzebującym za pośrednictwem organizacji UNICEF POLSKA.

      Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom za okazane serce , a naszym wolontariuszom za bezinteresowną pracę na rzecz innych!

      Wielkie podziękowanie za wsparcie dla Rady Rodziców- zawsze możemy liczyć na Państwa pomoc!

      Pozdrawiam serdecznie

      Urszula Postek-koordynatorka SKW

     • 2a - Światowy Dzień Owoców i Warzyw

      19.10.2021

      W poniedziałek 18 października w klasie 2a została przeprowadzona lekcja odwrócona. Olga i Wiktor przygotowali i przeprowadzili zajęcia dotyczące „Światowego Dnia Owoców i Warzyw”, które przypadało 15 października. Na początku mogliśmy obejrzeć teatrzyk warzywno-owocowy. Kukiełki opowiadały o sobie, jaki mają kształt, kolor i jakie witaminy w sobie. Następnie każdy uczeń wybierał swoje ulubione warzywo lub owoc i reszta dzieci zgadywała. Zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę „ Ogórek wąsaty”, wykonaliśmy ćwiczenia związane z warzywami i owocami oraz zagraliśmy w owocowe bingo. Na koniec uczniowie ułożyli owocowe domino. To była super lekcja !!! Nowi „nauczyciele” świetnie dali sobie radę!!

     • 5b - wycieczka na Farmę Iluzji

      18.10.2021

      22 września 2021 r. klasa 5b wybrała się na wycieczkę do Parku Rozrywki i Edukacji ”Farma Iluzji” w Mościskach. Jest to wyjątkowe miejsce do edukacji i zabawy oraz wypoczynku na świeżym powietrzu. Uczestnikom towarzyszyło  mnóstwo niezapomnianych atrakcji: m.in. Tunel Zapomnienia, Labirynt Luster, Latająca Chata Tajemnic, Bajkowy Pałac Cieni, czy Pokój Amesa. Dzieci miały też okazję podziwiać iluzyjne eksponaty: lewitujący kran i piłeczki, studnię nieskończoności oraz niemożliwy trójkąt. Niesamowitych wrażeń dostarczyła przeprawa tratwami przez Zaklęty Staw. Uczniowie zmierzyli się także z wiklinowym labiryntem pełnym nieoczekiwanych zakamarków i ślepych tuneli. Wiele emocji wywołały: Labirynt Luster – wędrówka po labiryncie z setką niekończących się korytarzy i Zakręcony Domek – iluzja ruchu pozornego. Spacerując po Farmie dzieci mogły zobaczyć wiele niesamowitych budowli m.in. gigantyczne szachy, meble olbrzyma oraz bawić się na  nowoczesnych placach zabaw wyposażonych w dmuchańce, karuzele i tyrolki.                             Wycieczka do Farmy Iluzji dostarczyła wszystkim wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń.

     • Festyn charytatywny

      11.10.2021

      W niedzielę 10 października, w ramach współpracy między szkołami, wzięliśmy udział w akcji charytatywnej na rzecz Julki ze Szkoły Podstawowej Nr 264. Delegacja uczniów z klas 7c, 7e, 8a, 8c i 8d uczestniczyła w festynie zorganizowanym na terenie zaprzyjaźnionej szkoły. Prowadziliśmy sprzedaż upieczonych przez nas ciast. W ten sposób dołożyliśmy cegiełkę do realizacji szczytnego celu, jakim jest pomoc drugiemu człowiekowi w potrzebie.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i ich rodzicom za empatię, bezinteresowną pomoc oraz wspólnie spędzony czas!

      Zachęcamy Państwa do wsparcia tej szlachetnej akcji!

      Więcej informacji można znaleźć klikając w link https://www.siepomaga.pl/zycie-julci

      Szkolne Koło Wolontariatu

     • Aktywny powrót do szkoły

      10.10.2021

      W październiku w naszej szkole uczniowie realizują vouchery zdobyte za udział w akcji Aktywny powrót do szkoły. Najczęściej wybierane nagrody to: jedna lekcja na fotelu nauczyciela, zwolnienie z pracy domowej i sesja foto w gabinecie pani Dyrektor. Uzyskane przywileje sprawiają wiele radości i ułatwiają życie szkolne:)

     • 4c w Ogrodzie Jordanowskim

      10.10.2021

      Korzystając z ładnej pogody, kl.4 c wybrała się na wycieczkę do III Ogrodu Jordanowskiego, gdzie  uczniowie mogli aktywnie spędzić czas. Zabawy integracyjne pozwoliły im lepiej się poznać, a ruch na świeżym powietrzu wprawił wszystkich w dobry nastrój. Na zakończenie tak miłego dnia klasa poszła na pizzę, a chłopcy otrzymali słodki poczęstunek z okazji Dnia Chłopaka.

     • 2a w Parku Szczęśliwickim

      08.10.2021

      W środę 6 października klasa 2a wybrała się do Parku Szczęśliwickiego szukać znaków jesieni. Klasa podzieliła się na 3 grupy. Każdy zespół miał do wykonania 6 zadań. Musieliśmy znaleźć kasztany, żołędzie kolorowe liście. Obserwowaliśmy przez lornetkę zwierzęta i drzewa, wspólnie graliśmy w gry. Karmiliśmy kaczki. To był bardzo udany dzień. Dziękujemy rodzicom Wiktora za przygotowanie wszystkich atrakcji dla dzieci.

     • 2a - Czytam z klasą - lekturki spod chmurki

      06.10.2021

      Klasa 2a bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym  wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów, „CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki”.  Celem innowacji jest rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody oraz integracja zespołu klasowego. Projektskłada się z trzech modułów. Pierwszy to „Podróże małe i duże”. Na podstawie książki „O psie, który jeździł koleją” będziemy omawiać zawód kolejarza.
      Dzisiaj dzieci poznały chmurkę Tosię, która będzie nam pomagać w wykonywaniu zadań, wysłuchały opowiadania oraz wykonały swoje chmurki. Na koniec każdy uczestnik tej niezwykłej podróży uzupełnił swój lekturnik, w którym będzie zapisywał informacje związane z przeczytaną lekturą.
      Jesteśmy bardzo ciekawi przygód jakie czekają psa Lampo.

      PS. Bardzo dziękuję mamie Stasia za narysowanie chmurki Tosi.
       

     • 2a - jesienne prace

      28.09.2021

      Za oknem widać już jesień. Kolorowe liście spadają z drzew, po drodze do szkoły można znaleźć kasztany i żołędzie. W klasie 2a poznawaliśmy dary jesieni i z niektórych z nich stworzyliśmy wesołe ludziki, zwierzęta i przedmioty. Staś wykonał jesienny zielnik. Dowiedzieliśmy się ciekawych informacji o każdym liściu. Jesień to bardzo ciekawa i kolorowa pora roku!

    • Pierwsza pomoc przedmedyczna

    • Jak mówi jedno polskie przysłowie ,,licho nie śpi'', dlatego aby zapobiec negatywnym skutkom wydarzeń w naszej szkole, w ramach zajęć dydaktycznych został przeprowadzony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy 1a oraz 3b. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził wykwalifikowany Ratownik Medyczny Pan Jakub, na co dzień pracujący w pogotowiu medycznym. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Cześć teoretyczna obejmowała prezentację multimedialną na temat zachowania się w przypadku uczestnictwa w wypadku masowym, a także w sytuacjach z życia codziennego. Dzieci miały okazję do przypomnienia sobie ważnych numerów alarmowych oraz zastosowania ich w praktyce.  W części praktycznej zajęć każdy z uczniów miał za zadanie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową  na fantomach,  jak również przypomnieć sobie zachowanie w przypadku zasłabnięcia osoby starszej. Na koniec Pan ratownik medyczny zaprezentował nam na jednym z uczniów pozycję boczną ustaloną. Warto wiedzieć jak się zachować w takich przypadkach już od najmłodszych lat naszego życia, bo nigdy nie wiemy co może nas w życiu spotkać.

     GALERIA

      

    • Bractwo Rycerskie "Kerin"

    • 15 lutego 2018 r. do naszej szkoły po raz kolejny zawitali Rycerze z Bractwa Rycerskiego "Kerin". Przedstawili nam żywą lekcję historii "Na dworze króla Kazimierza Wielkiego". Uczniowie klas 4-7 mieli szansę przebrać się za rycerzy, dworzan, białogłowy z epoki. Przedstawiali sceny z życia codziennego dworu królewskiego na Wawelu. Spawdzali się w pojedynkach rycerskich, dzielnie walcząc bardzo ciężkimi mieczami.

     Spotkania z Rycerzami stają się tradycją w naszej szkole i wywołują ogromne zainteresowanie historią wśród uczniów.

     GALERIA