• 4c - lekcja w Muzeum Warszawy

      28.11.2021

      W piątek 19.11. kl.4c wybrała się na wycieczkę do Muzeum Warszawy, gdzie została przeprowadzona lekcja Od decyzji księcia do wyborów i budżetu partycypacyjnego. Jak warszawiacy uzyskali prawo do decydowania o mieście?. Podczas zajęć odbyliśmy podróż do dawnej Warszawy. Dowiedzieliśmy się, kto wtedy podejmował decyzje i jak mieszkańcy zdobywali wpływ na miasto.  Gdy w podróży dotarliśmy do naszych czasów, w grupach zastanawialiśmy się, co możemy zmienić w naszej okolicy.Po lekcji spacerowaliśmy ulicami Starego Miasta i wstąpiliśmy do jednej z najstarszych kawiarni w Warszawie Telimeny na ciepłą herbatę i gorącą czekoladę.

     • Najśmieszniejsza dynia

      26.11.2021

      W październiku w naszej szkole odbył się konkurs na "Najśmieszniejsza dynię". W konkursie wzięło udział 27 uczniów z klas 1-3. Wszystkie dynie przyniesione przez dzieci były przepiękne i jednocześnie cudownie przyozdobiły nasz korytarz. Laureatami konkursu zostali: I miejsce - Olga Tępińska kl.1c, II miejsce - Szymon Wereszczyński kl.1a oraz podwójne III miejsce - Amelia Rusiak kl.1c i Filip Woliński kl. 1b, którzy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Wyróżnienia otrzymało 16 uczniów z różnych klas. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie wszystkim naszym utalentowanym uczniom.

     • 2b - warsztaty Fizyka - pasja - społeczeństwo

      25.11.2021

      Klasa 2b wzięła udział w warsztatach prowadzonych na terenie Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w ramach projektu edukacyjnego Fizyka - pasja - społeczeństwo. Przeprowadzone podczas warsztatów eksperymenty miały na celu przybliżyć dzieciom zjawisko magnetyzmu, pomogły zrozumieć, jak działają magnesy, czym jest pole magnetyczne i jak te zjawiska wykorzystuje się na świecie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia!

     • 2a - Dzień Kredki

      22.11.2021

      Czy wiecie, jak powstały kredki?  W czasach starożytnych połączono woskz barwnikiem. Płyn lub pastę nakładano na drewno lub płótno i tak powstawały obrazy. Kredki można podzielić na ołówkowe, akwarelowe, artystyczne, pastelowe i świecowe. Rysowanie to wielka frajda i ważny trening dla małego dziecka. Do tego uczy twórczego myślenia. Za pomocą kredki można wyrazić to, co się myśli, czuje i o czym marzy.

      22 listopada obchodziliśmy w klasie 2a Dzień Kredki. Anastazja i Staś przeprowadzili ciekawe zajęcia dotyczące kredek. Na początku opowiedzieli nam bajkę o kredce w formie teatrzyku, pokazali różne rodzaje kredek, które dzieci grupowały. Następnie każdy wykonał obrazek używając wszystkich rodzajów kredek. Były również zawody, kto najszybciej zatemperuje kredkę. Każde dziecko wykonało karty pracy związane z kredkami a na koniec w grupach uczniowie namalowali pięknie plakaty z okazji Dnia Kredki. Uśmiechu i radości nie było końca. Z niecierpliwością czekamy na kolejną odwróconą lekcje.

     • Dzień Życzliwości

      21.11.2021

      19 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości.

      Z tej okazji wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali prezentacje na temat przyjaznej postawy wobec innych ludzi, a także plakaty promujące serdeczność i życzliwość.

      Wszyscy uczniowie z klas 1-8 oraz pracownicy szkoły otrzymali uśmiechnięte buźki symbolizujące radość i pogodę ducha.

      Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.

      Zachęcam do obejrzenia prezentacji przygotowanych przez wolontariuszy!

      Pozdrawiam  serdecznie

      Urszula Postek-koordynator SKW

     • 2a - Czytam z Klasą

      17.11.2021

      Klasa 2a dołączyła do międzynarodowego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Twórcą tego projektu jest Pani Honorata Szanecka.

      Projekt składa się z trzech modułów. Pierwszy to: „Podróże małe i duże” do którego została przeczytana książka „O psie, który jeździł koleją”. Na samym początku uczniowie poznali chmurkę Tosię, która towarzyszy nam podczas omawiania i wykonywania zadań. Każde dziecko wykonało swoją małą chmurkę. Następnie obejrzeliśmy krótki film, który zachęcał do wspólnego czytania książek. W trakcie omawiania lektury dzieci, wykonały zadania z lekturnika, wspólnie ułożyły plan wydarzeń, narysowały głównego bohatera oraz swoją ulubioną przygodę. Poznały zawód kolejarza podczas wizyty w Stacji Muzeum, nauczyły się pisać ogłoszenie oraz sami szukali zaginionego psa Lampo. Dzieci podzieliły się na grupy detektywistyczne:

      Axoloty, Złote Lwy i Wielka Tajemnica. Do zadań detektywów było wykonanie plakatu, stworzenie rysopisu kolejarza, narysowanie jego atrybutów oraz wspólne ustalenie cech pracowników kolei. Zadanie nie było łatwe ale detektywi poradzili sobie wyśmienicie. Niektóre dzieci wykonały makiety stacji Marittima i pociągu, którym podróżował Lampo. Z niecierpliwością czekamy na kolejną przygodę.

      Dziękuję Pani Kasi, Pani Asi i Panu Jakubowi za pomoc w projekcie.

     • 8b - warsztaty w MDK

      08.11.2021

      3 listopada klasa 8b odbyła w MDK warsztaty zachowań konstruktywnych - PEWNOŚĆ SIEBIE.

      Na warsztatach uczniowie mieli okazję:

      - dowiedzieć się co wpływa na pewność siebie;
      - poznać praktyczne sposoby na budowanie pewności siebie;
      - zastanowić się nad tym co wpływa na brak pewności siebie;
      - przekazać kolegom / koleżankom miłe słowa, budujące ich pewność siebie;
       

     • Pierwsza pomoc przedmedyczna

     • Jak mówi jedno polskie przysłowie ,,licho nie śpi'', dlatego aby zapobiec negatywnym skutkom wydarzeń w naszej szkole, w ramach zajęć dydaktycznych został przeprowadzony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy 1a oraz 3b. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził wykwalifikowany Ratownik Medyczny Pan Jakub, na co dzień pracujący w pogotowiu medycznym. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Cześć teoretyczna obejmowała prezentację multimedialną na temat zachowania się w przypadku uczestnictwa w wypadku masowym, a także w sytuacjach z życia codziennego. Dzieci miały okazję do przypomnienia sobie ważnych numerów alarmowych oraz zastosowania ich w praktyce.  W części praktycznej zajęć każdy z uczniów miał za zadanie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową  na fantomach,  jak również przypomnieć sobie zachowanie w przypadku zasłabnięcia osoby starszej. Na koniec Pan ratownik medyczny zaprezentował nam na jednym z uczniów pozycję boczną ustaloną. Warto wiedzieć jak się zachować w takich przypadkach już od najmłodszych lat naszego życia, bo nigdy nie wiemy co może nas w życiu spotkać.

      GALERIA

       

     • Bractwo Rycerskie "Kerin"

     • 15 lutego 2018 r. do naszej szkoły po raz kolejny zawitali Rycerze z Bractwa Rycerskiego "Kerin". Przedstawili nam żywą lekcję historii "Na dworze króla Kazimierza Wielkiego". Uczniowie klas 4-7 mieli szansę przebrać się za rycerzy, dworzan, białogłowy z epoki. Przedstawiali sceny z życia codziennego dworu królewskiego na Wawelu. Spawdzali się w pojedynkach rycerskich, dzielnie walcząc bardzo ciężkimi mieczami.

      Spotkania z Rycerzami stają się tradycją w naszej szkole i wywołują ogromne zainteresowanie historią wśród uczniów.

      GALERIA