• 4c - lekcja w Muzeum Warszawy

            28.11.2021

            W piątek 19.11. kl.4c wybrała się na wycieczkę do Muzeum Warszawy, gdzie została przeprowadzona lekcja Od decyzji księcia do wyborów i budżetu partycypacyjnego. Jak warszawiacy uzyskali prawo do decydowania o mieście?. Podczas zajęć odbyliśmy podróż do dawnej Warszawy. Dowiedzieliśmy się, kto wtedy podejmował decyzje i jak mieszkańcy zdobywali wpływ na miasto.  Gdy w podróży dotarliśmy do naszych czasów, w grupach zastanawialiśmy się, co możemy zmienić w naszej okolicy.Po lekcji spacerowaliśmy ulicami Starego Miasta i wstąpiliśmy do jednej z najstarszych kawiarni w Warszawie Telimeny na ciepłą herbatę i gorącą czekoladę.

          • Najśmieszniejsza dynia

            26.11.2021

            W październiku w naszej szkole odbył się konkurs na "Najśmieszniejsza dynię". W konkursie wzięło udział 27 uczniów z klas 1-3. Wszystkie dynie przyniesione przez dzieci były przepiękne i jednocześnie cudownie przyozdobiły nasz korytarz. Laureatami konkursu zostali: I miejsce - Olga Tępińska kl.1c, II miejsce - Szymon Wereszczyński kl.1a oraz podwójne III miejsce - Amelia Rusiak kl.1c i Filip Woliński kl. 1b, którzy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Wyróżnienia otrzymało 16 uczniów z różnych klas. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie wszystkim naszym utalentowanym uczniom.

          • 2b - warsztaty Fizyka - pasja - społeczeństwo

            25.11.2021

            Klasa 2b wzięła udział w warsztatach prowadzonych na terenie Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w ramach projektu edukacyjnego Fizyka - pasja - społeczeństwo. Przeprowadzone podczas warsztatów eksperymenty miały na celu przybliżyć dzieciom zjawisko magnetyzmu, pomogły zrozumieć, jak działają magnesy, czym jest pole magnetyczne i jak te zjawiska wykorzystuje się na świecie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia!

          • 2a - Dzień Kredki

            22.11.2021

            Czy wiecie, jak powstały kredki?  W czasach starożytnych połączono woskz barwnikiem. Płyn lub pastę nakładano na drewno lub płótno i tak powstawały obrazy. Kredki można podzielić na ołówkowe, akwarelowe, artystyczne, pastelowe i świecowe. Rysowanie to wielka frajda i ważny trening dla małego dziecka. Do tego uczy twórczego myślenia. Za pomocą kredki można wyrazić to, co się myśli, czuje i o czym marzy.

            22 listopada obchodziliśmy w klasie 2a Dzień Kredki. Anastazja i Staś przeprowadzili ciekawe zajęcia dotyczące kredek. Na początku opowiedzieli nam bajkę o kredce w formie teatrzyku, pokazali różne rodzaje kredek, które dzieci grupowały. Następnie każdy wykonał obrazek używając wszystkich rodzajów kredek. Były również zawody, kto najszybciej zatemperuje kredkę. Każde dziecko wykonało karty pracy związane z kredkami a na koniec w grupach uczniowie namalowali pięknie plakaty z okazji Dnia Kredki. Uśmiechu i radości nie było końca. Z niecierpliwością czekamy na kolejną odwróconą lekcje.