"Szkoła przyjazna prawom człowieka.
Jak przeciwdziałać wykluczeniu i przemocy w szkole".
Celem projektu jest zapobieganie dyskryminacji i agresji wśród uczniów.W pracę zaangażowana jest cała społeczność szkolna:- Uczniowie- Nauczyciele- Pracownicy obsługi- Rodzice
Nad realizacją projektu czuwa zespół w składzie:
p. Magdalena Oprządek - zastępca Dyrektora Szkołyp. Urszula Postek - nauczyciel klas 4-8p. Barbara Mikołajczyk - pedagog specjalnyp. Anna Orlik - nauczyciel klas 1-3p. Agnieszka Parafiniuk - nauczyciel współorganizujący kształcenie kl. 4-8Realizacja projektu:
* Szkolenia całej społeczności szkolnej ( nauczyciele, rodzice, pracownicy obsługi, uczniowie)* Udział uczniów w debacie na temat dyskryminacji i przemocy w PKiN* Lekcje wychowawcze na temat mowy nienawiści* Pogadanki, warsztaty na temat agresji, wykluczenia, mobbingu, zachowań asertywnych* Spotkania z przedstawicielami Straży Miejskiej na temat cyberprzemocy* Pokaz sportowców paraolimpijskich z Akademii Integracji (nauka tolerancji, szacunku do drugiego człowieka, wiary w
siebie)* Warsztaty ,,Cały świat w naszej klasie - wzmacnianie kompetencji międzykulturowych u dzieci"* Obchody Dnia Dobrego Słowa w 13. dzień każdego miesiąca* Obchody Międzynarodowego Dnia bez Przemocy - 02.10.* Obchody Dnia Życzliwości - 21.11.
Dzień Dobrego Słowa
13.dnia każdego miesiąca świętujemy w naszej szkole Dzień Dobrego Słowa. Jest to inicjatywa, która ma pomóc czynić nasz świat szczęśliwszym przez wspólną pracę nad dobrym słowem, a przez to nad właściwym stosunkiem do drugiego człowieka. Na I piętrze ustawiono tablicę z przypiętymi motylkami z papieru. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy wszystkich, którzy chcieli za pośrednictwem dobrego słowa zapisanego na motylku przekazać coś miłego innym.
Nasza akcja spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony uczniów.
Dziękujemy za przyłączenie się do tworzenia pozytywnej energii! Pokazaliście, że świat może być lepszy dzięki Wam , a dobre słowo wywołuje uśmiech na wielu twarzach.