• 2a - spotkanie z owadami

      29.05.2022

      W piątek 27 maja klasa 2a miała okazję poznać  wiele ciekawych informacji na temat owadów. Dowiedzieli się, że nie tylko pszczoły są pożyteczne ale również jak zachwycająca jest przyroda wokół nas. Po bardzo ciekawej prezentacji uczniowie wspólnie wykonali drewniane domki dla pszczół. Aby mógł powstać hotel dla owadów potrzebne są do tego szyszki, kora, wełna drzewna oraz rurki trzcinowe. Ważna jest kolejność układania materiałów. Po skończonej pracy domki zostały zabezpieczone siatką i można wieszać je od razu na balkonie. Mamy nadzieję, że niedługo wprowadzą się do nich nowi lokatorzy.

     • Ach-Teatr SP61

      19.05.2022

      13 maja odbył się premierowy spektakl szkolnego teatru Ach-Teatr SP61. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali przedstawienie pt. Dziady cz.II.

     • Gra miejska - Spacer z Marią Skłodowską-Curie po Ochocie

      10.05.2022

      Naszą szkołę odwiedzili: zastępca Burmistrza Ochoty p. Sławomir Umiński i Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla dzielnicy Ochota p. Krzysztof Grochowski

      Zwycięzcami gry miejskiej zostały klasy: 2a, 2b (ex aequo, klasy młodsze) i 6c (klasy starsze). Gratulacje! 

      Formy realizacji:

      • Zwiedzanie Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Freta 16.

      • Izba pamięci Marii Skłodowskiej-Curie w Narodowym Instytucie Onkologii przy ul. Wawelskiej 15.

      • Ścieżka edukacyjna Marii Skłodowskiej-Curie.

      • Wykonanie plakatu o noblistce przez każdą klasę

      • Przygotowanie przez nauczycieli chemii i fizyki stanowisk badawczych – przedstawianie eksperymentów

      • Zwiedzanie sali fizyczno-chemicznej w XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie

      • Quiz wiedzy o życiu Marii Skłodowskiej-Curie (Formsy) 

      • Oglądanie w klasach prezentacji, filmów o naszej noblistce.

     • Dzień Ziemi - kl. 1-3

      25.04.2022

      Pierwszy Dzień Ziemi obchodzony był w Stanach Zjednoczonych Ameryki w 1970. Dzień Ziemi to czas na zatrzymanie się i przemyślenie, czy to, co do tej pory robiliśmy dla naszej planety jej pomaga. Podczas tego dnia możemy dowiedzieć się, co ludzie z całego świata mogą zrobić dla Ziemi, by lepiej się nią zaopiekować.

      W tym roku motywem przewodnim jest inwestowanie w naszą planetę. Powinniśmy opiekować się naszą planetą na co dzień, a nie tylko od święta. Zwykłe czyności takie jak: zbieranie śmieci, sadzenie roślin, segregowanie odpadów, wyłączanie światła, używanie produktów ekologicznych czy zużywanie mniejszej ilości wody to tylko niektóre pomysły na to aby nasza planeta była zielona.

      W piątek 22 kwietnia cała nasza szkoła obchodzila Dzień Ziemi. Klasy 1-3 ubrały się na zielono-niebiesko, śpiewały piosenki, mówiły wiersze, obejrzały prezentacje i wykonały plakaty. Natomiat klasy 4-8  przygotowały wystawę o tematyce ekologicznej na I piętrze,  stoiska o tematyce ekologicznej na dziedzińcu szkoły oraz wzięły udział w akcji sadzenia kwiatów i sprzątania świata wokół szkoły.

     • 8 ab - SIĘGNIJ  PO WIĘCEJ - warsztaty zawodowe

      25.04.2022

      22.04.2022r. uczniowie klas 8a i 8b  wzięli udział w warsztatach  zawodowych zorganizowanych w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w  Warszawie, a  przeprowadzanych przez Biuro Edukacji Urzędu m.st.  Warszawy w Partnerstwie z Uniwersytetem Warszawskim w ramach realizacji  projektu „Sięgnij po więcej”.

      Uczniowie odwiedzili pracownie:
      - cukierniczą, w której  sporządzili ciasto na mufinki, wypiekli je  oraz udekorowali samodzielnie przyrządzonym kremem mascarpone, a na  koniec ozdobili je posypkami cukrowymi;
      - krawiecką, w której przygotowali wykrój z tkaniny  i uszyli dla siebie  worko-plecak;
      - budowlaną, w której przygotowali i zmontowali własne mozaiki z płytek  ceramicznych;
      - stolarską, w której przygotowali do obróbki drewienka z których  wykonali podstawki na biurko pod własny telefon komórkowy;
      oraz odbyli indywidualne konsultacje z doradcami zawodowymi, na których  otrzymali Indywidualny Planer Kariery (IPK).
       

     • Dzień Ziemi

      22.04.2022

      22 kwietnia przypada  Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne, którego celem jest promowanie idei troski o naszą planetę. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem: ,,Zainwestuj w naszą planetę".

      Z tej okazji Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało prezentacje multimedialne oraz wystawę prac na temat ochrony środowiska. Naszym celem było uświadomienie dzieciom, że wszyscy ponosimy odpowiedzialność za  naszą Ziemię. Każdy z nas może przyczynić się do poprawy stanu naszej planety.

      W ramach promocji postaw proekologicznych zasadziliśmy kwiaty na terenie naszej szkoły. Zorganizowaliśmy także akcję sprzątania świata.

      Z okazji święta naszej planety przygotowaliśmy również konkurs pod hasłem ,, Dobre rady na złe odpady- podaruj rzeczom nowe życie!". Na zwycięzców czekają nagrody.

      Pamiętajmy, by dbać o naszą Ziemię nie tylko od święta!

      Szkolne Koło Wolontariatu

     • Podziękowanie

      20.04.2022

      Społeczność naszej szkoły
      serdecznie dziękuje Fundacji KPMG
      za pomoc dzieciom z Ukrainy
      w postaci pięknych plecaków z wyposażeniem.

      Dyrekcja, Nauczyciele, Rodzice i Dzieci

       

     • Ze Strażą Miejską Bezpiecznie

      13.04.2022

      7 kwietnia odbył się finał konkursu "Ze Strażą Miejską bezpiecznie"- 8 edycja organizowany przez Straż Miejską w  Warszawie.

      Uczestnicy podczas konkursowych zmagań mieli do wykonywali zadania praktyczne z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawdzian umiejętności przepisowej jazdy na rowerze.

      Celem rozgrywanego od 2014 r. konkursu jest nie tylko wyłonienie najlepszych, ale przede wszystkim przekazywanie wiedzy o bezpieczeństwie oraz docenienie młodych ludzi, którzy angażują się w jej propagowanie.

      Naszą dzielnicę reprezentowali uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie SP10. W nagrodę uczestnicy i opiekunowie otrzymali upominki.

     • Mistrzostwa Ochoty w szachach błyskawicznych

      13.04.2022

      „Mistrzostwa Ochoty w szachach błyskawicznych dla uczniów szkół podstawowych”
      12 kwietnia 2022 roku w LXIX Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944 dziewięcioro Uczniów Naszej Szkoły wzięło udział w turnieju szachowym – mistrzostwach Ochoty w szachach błyskawicznych. 
      Nasi Uczniowie podzieleni byli na 3 zespoły. Każdy zespół miał szansę rozegrać partię z grupami przeciwnymi innych szkół ochockich. Szachy błyskawiczne mają ściśle określone ramy czasowe – każdemu graczowi przysługiwało 5 minut. Jedna rozgrywka trwała zaledwie 10 minut. O wygranej decydował „mat” lub ilość zdobytych punktów za wyeliminowanie poszczególnych figur. 
      Każdy uczestnik otrzymał Dyplom i słowa pochwały. Mistrzostwa nie należały do najłatwiejszych, jednak Nasi Uczniowie podeszli do nich z niesamowitymi chęciami i ogromnym zaangażowaniem! 
      Małgorzata Kuźnicka

     • Matematyka w 4a

      13.04.2022

      Na dzisiejszej lekcji matematyki omawialiśmy temat: Porównywanie ułamków.

      Pomocne były nam jajka, które dzieliliśmy na części. Potem oczywiście była "uczta"- każdy z nas mógł zjeść przyniesione jajka.

      Było super.

     • Szkolne Koło Wolontariatu - akcja charytatywna

      11.04.2022

      Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w dniach 04.04-08.04 akcję charytatywną na rzecz podopiecznych Fundacji McDonalda, która zajmuje się polskimi i ukraińskimi dziećmi z chorobą nowotworową.
      Dzięki wsparciu całej społeczności szkolnej udało nam się zebrać 241 paczek chusteczek nawilżanych dla małych pacjentów.
      Serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców!
      Urszula Postek-koordynator SKW

     • 2a - poszukiwania wiosny

      14.04.2022

      W środę 13.04. klasa 2a zamieniła się w detektywów i szukała wiosny w Parku Szczęśliwickim. Uczniowie podzielili się na 3 grupy. Każda z nich miała za zadanie znaleźć jak najwięcej oznak wiosny i wpisać je do „Dziennika Poszukiwacza Wiosny”. Detektywi musieli być bardzo spostrzegawczy ponieważ nie było łatwo znaleźć mrówkę czy biedronkę.

      Wszystkim grupom udało znaleźć się wiele oznak tej pięknej pory roku. Mamy nadzieję, że już niedługo Pani Wiosna pokaże swoje najładniejsze oblicze.

     • 2a - kolorowe warsztaty

      12.04.2022

      W poniedziałek 11 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć Panią Asię G. mamę ucznia z naszej klasy. Pani Asia przeprowadziła warsztaty dotyczące kolorów, światła i tego jak widzą świat ludzie a jak zwierzęta.  Dzieci wykonały doświadczenie z płytą i latarką a następnie za pomocą trzech podstawowych kolorów wykonały przepiękne różnobarwne wacikowe pisanki.

      Na koniec czekała ich praca w grupach. Ich zadaniem było za pomocą bibuły i wody pokolorować swoje wielkie pisanki. Prace można oglądać na korytarzu szkolnym. Dziękujemy Pani Asi za ciekawe warsztaty i po cichu liczymy na kolejne zajęcia :)

      Klasa 2a wraz z nauczycielami życzy Wesołych Świąt Wielkanocnych!

       

     • 2a - wycieczka do obserwatorium astronomicznego

      08.04.2022

      W piątek  08.04. klasa 2a udała się do obserwatorium astronomicznego do Technikum nr 7. Dzieci dowiedziały się co to są gwiazdozbiory, droga mleczna, jak nazywa się największa gwiazda w kosmosie. Miały możliwość wejść na dach szkoły i od środka zobaczyć obserwatorium. Było mnóstwo pytań i nasza ciekawość nie została do końca zaspokojona. Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze spotkać i dowiedzieć się wszystkiego o kosmosie i gwiazdach.

     • Prima aprilis - dzień bez plecaka

      04.04.2022

      1.04.2022 w naszej szkole wiele się działo – trwał Prima aprilis oraz dzień bez plecaka Mogliśmy wówczas przynieść nasze książki i przybory szkolne w dowolnym przedmiocie – garnku, czy też worku na śmieci, skrzynce na narzędzia. Podobno pewna osoba przyjechała nawet z wózkiem sklepowym. Była również, z okazji wcześniej wspomnianego Prima aprilis, możliwość kreatywnego i zabawnego przebrania się. Przedstawimy wam najbardziej pomysłowe przebrania oraz „plecaki”. Zapraszamy do oglądania!

    • Pierwsza pomoc przedmedyczna

    • Jak mówi jedno polskie przysłowie ,,licho nie śpi'', dlatego aby zapobiec negatywnym skutkom wydarzeń w naszej szkole, w ramach zajęć dydaktycznych został przeprowadzony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy 1a oraz 3b. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził wykwalifikowany Ratownik Medyczny Pan Jakub, na co dzień pracujący w pogotowiu medycznym. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Cześć teoretyczna obejmowała prezentację multimedialną na temat zachowania się w przypadku uczestnictwa w wypadku masowym, a także w sytuacjach z życia codziennego. Dzieci miały okazję do przypomnienia sobie ważnych numerów alarmowych oraz zastosowania ich w praktyce.  W części praktycznej zajęć każdy z uczniów miał za zadanie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową  na fantomach,  jak również przypomnieć sobie zachowanie w przypadku zasłabnięcia osoby starszej. Na koniec Pan ratownik medyczny zaprezentował nam na jednym z uczniów pozycję boczną ustaloną. Warto wiedzieć jak się zachować w takich przypadkach już od najmłodszych lat naszego życia, bo nigdy nie wiemy co może nas w życiu spotkać.

     GALERIA

      

    • Bractwo Rycerskie "Kerin"

    • 15 lutego 2018 r. do naszej szkoły po raz kolejny zawitali Rycerze z Bractwa Rycerskiego "Kerin". Przedstawili nam żywą lekcję historii "Na dworze króla Kazimierza Wielkiego". Uczniowie klas 4-7 mieli szansę przebrać się za rycerzy, dworzan, białogłowy z epoki. Przedstawiali sceny z życia codziennego dworu królewskiego na Wawelu. Spawdzali się w pojedynkach rycerskich, dzielnie walcząc bardzo ciężkimi mieczami.

     Spotkania z Rycerzami stają się tradycją w naszej szkole i wywołują ogromne zainteresowanie historią wśród uczniów.

     GALERIA