• Aktywny powrót do szkoły

      10.10.2021

      W październiku w naszej szkole uczniowie realizują vouchery zdobyte za udział w akcji Aktywny powrót do szkoły. Najczęściej wybierane nagrody to: jedna lekcja na fotelu nauczyciela, zwolnienie z pracy domowej i sesja foto w gabinecie pani Dyrektor. Uzyskane przywileje sprawiają wiele radości i ułatwiają życie szkolne:)

     • 4c w Ogrodzie Jordanowskim

      10.10.2021

      Korzystając z ładnej pogody, kl.4 c wybrała się na wycieczkę do III Ogrodu Jordanowskiego, gdzie  uczniowie mogli aktywnie spędzić czas. Zabawy integracyjne pozwoliły im lepiej się poznać, a ruch na świeżym powietrzu wprawił wszystkich w dobry nastrój. Na zakończenie tak miłego dnia klasa poszła na pizzę, a chłopcy otrzymali słodki poczęstunek z okazji Dnia Chłopaka.

     • 2a w Parku Szczęśliwickim

      08.10.2021

      W środę 6 października klasa 2a wybrała się do Parku Szczęśliwickiego szukać znaków jesieni. Klasa podzieliła się na 3 grupy. Każdy zespół miał do wykonania 6 zadań. Musieliśmy znaleźć kasztany, żołędzie kolorowe liście. Obserwowaliśmy przez lornetkę zwierzęta i drzewa, wspólnie graliśmy w gry. Karmiliśmy kaczki. To był bardzo udany dzień. Dziękujemy rodzicom Wiktora za przygotowanie wszystkich atrakcji dla dzieci.

     • 2a - Czytam z klasą - lekturki spod chmurki

      06.10.2021

      Klasa 2a bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym  wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów, „CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki”.  Celem innowacji jest rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody oraz integracja zespołu klasowego. Projektskłada się z trzech modułów. Pierwszy to „Podróże małe i duże”. Na podstawie książki „O psie, który jeździł koleją” będziemy omawiać zawód kolejarza.
      Dzisiaj dzieci poznały chmurkę Tosię, która będzie nam pomagać w wykonywaniu zadań, wysłuchały opowiadania oraz wykonały swoje chmurki. Na koniec każdy uczestnik tej niezwykłej podróży uzupełnił swój lekturnik, w którym będzie zapisywał informacje związane z przeczytaną lekturą.
      Jesteśmy bardzo ciekawi przygód jakie czekają psa Lampo.

      PS. Bardzo dziękuję mamie Stasia za narysowanie chmurki Tosi.
       

     • 2a - jesienne prace

      28.09.2021

      Za oknem widać już jesień. Kolorowe liście spadają z drzew, po drodze do szkoły można znaleźć kasztany i żołędzie. W klasie 2a poznawaliśmy dary jesieni i z niektórych z nich stworzyliśmy wesołe ludziki, zwierzęta i przedmioty. Staś wykonał jesienny zielnik. Dowiedzieliśmy się ciekawych informacji o każdym liściu. Jesień to bardzo ciekawa i kolorowa pora roku!

     • 1a - Szukamy oznak jesieni

      26.09.2021

      „Szukamy oznak Jesieni” – pod tym hasłem, klasa 1a wyruszyła na spacer wokół szkoły. Najpierw uczniowie poznawali nazwy drzew rosnących w pobliżu szkoły, następnie zbierali kolorowe liście by na koniec uzbierać całą torbę kasztanów. Podczas tego krótkiego spaceru uczniowie dowiedzieli się także, jak nazywają się ulice biegnące wzdłuż oraz obok szkoły. Z uzbieranych kolorowych liści powstały piękne prace plastyczne pt.: „Pani Jesień”.

     • 1a - Dzień Kropki

      24.09.2021

      15 września klasa 1a obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. To wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

      Tego dnia klasa 1a obejrzała krótki filmik, na podstawie książki Petera H. Reynolds’a „Kropka”. Bohaterką filmiku była mała dziewczynka o imieniu Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.  Następnie każdy z uczniów wybrał z magicznego worka własną, kolorową, mięciutką kropkę. Przy ich użyciu ćwiczyli: podrzucanie kropek do góry, odbijanie na zmianę lewą i prawą ręką oraz liczenie odbić. Kolejnym punktem Dnia Kropki było pokolorowanie kropki na kartce według własnego pomysłu. Wszystkie prace z kolorowymi kropkami zostały zawieszone w Galerii prac klasy. Na zakończenie tego dnia uczniowie wraz z rekwizytami w kropki mogli wziąć udział w sesji zdjęciowej.

     • Sprzątanie Świata - Polska 2021

      19.09.2021

      Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. W akcji wzięli też udział Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele z naszej szkoły.
      Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom.

      Organizatorzy akcji

      Halina Charytonowicz i Ireneusz Topoliński

     • 7a na żaglach

      10.09.2021

      AHOJ!

      10.09.2021 r. w piękny słoneczny dzień klasa 7 "A" wybrała się na długo wyczekiwaną wycieczkę na żagle. Była ona wyróżnieniem w konkursie plastycznym, w którym wzięliśmy udział w marcu 2020. Konkurs "Dlaczego jacht płynie?" organizowała firma Sztorm Grupa, która prowadzi kursy żeglarskie i zajęcia dla dzieci i młodzieży. 

      Na wycieczkę zebraliśmy się z samego rana, aby już o godzinie 10:00 rozpocząć żeglarską przygodę na Zalewie Zegrzyńskim. Podczas rejsu kapitanowie opowiedzieli nam mnóstwo ciekawostek i wspaniałych morskich i mazurskich historii. Ten, kto chciał mógł sterować łodzią DZ. Poznaliśmy budowę jachtu, na którym pływaliśmy i teraz już doskonale wiemy czym są grot, fok, bezan, szoty, maszty, czy szekle, a niektórzy potrafią nawet zawiązać kilka nowych węzłów. Po zacumowaniu łodzi, sklarowaniu żagli i podziękowaniu kapitanom, udaliśmy się na zasłużoną przepyszną pizzę. 

      Nasza klasa to świetna, zgrana załoga!

      Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć, znajdziecie tam również naszą konkursową pracę :) 

      Rodziców zachęcamy do przeczytania artykułu o tym dlaczego warto chodzić na zajęcia żeglarskie już od najmłodszych lat. 

      https://sztormgrupa.pl/index.php/nauka-zeglarstwa-od-najmlodszych-lat/

     • Lato w Mieście 2021

      10.07.2021

      Pierwsza część akcji Lato w Mieście 2021r. już za nami. Z zachowaniem niezbędnych wymogów sanitarnych:

      - wzięliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez Policję i Straż Miejską;

      - odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich, Kino w CH Reduta, Modnisiowo;

      - korzystaliśmy z basenów przy ul. Usypiskowej 18 (Basen Szczęśliwice) i przy Rokosowskiej 10;

      - wzięliśmy udział w warsztatach, podczas których zrobiliśmy: mydełka, świeczki, ekotorby i slime.

      Akcję Lato w mieście będziemy kontynuowali w naszej szkole od połowy sierpnia. Zapraszamy!

     • 2a - Festiwal Nauki

      25.06.2021

      24 czerwca 2a uczestniczyła w Festiwalu Nauki w Liceum im. H. Kołłątaja. Uczniowie pokonywali tory przeszkód, oglądali doświadczenia chemiczne. Bawili się wyśmienicie. Na koniec wszyscy dostali medale oraz lody!!!

     • 1a - ostatni dzień w szkole

      24.06.2021

      Dzisiaj był ostatni dzień szkoły. Już tylko uroczyste zakończenie roku szkolnego i wakacje! Podczas zajęć wspólnie graliśmy w gry planszowe, robiliśmy wygibasy na twisterze, wspólnie spędzaliśmy ze sobą czas. Na koniec poszliśmy na lody. To był udany dzień :)

    • Pierwsza pomoc przedmedyczna

    • Jak mówi jedno polskie przysłowie ,,licho nie śpi'', dlatego aby zapobiec negatywnym skutkom wydarzeń w naszej szkole, w ramach zajęć dydaktycznych został przeprowadzony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy 1a oraz 3b. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził wykwalifikowany Ratownik Medyczny Pan Jakub, na co dzień pracujący w pogotowiu medycznym. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Cześć teoretyczna obejmowała prezentację multimedialną na temat zachowania się w przypadku uczestnictwa w wypadku masowym, a także w sytuacjach z życia codziennego. Dzieci miały okazję do przypomnienia sobie ważnych numerów alarmowych oraz zastosowania ich w praktyce.  W części praktycznej zajęć każdy z uczniów miał za zadanie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową  na fantomach,  jak również przypomnieć sobie zachowanie w przypadku zasłabnięcia osoby starszej. Na koniec Pan ratownik medyczny zaprezentował nam na jednym z uczniów pozycję boczną ustaloną. Warto wiedzieć jak się zachować w takich przypadkach już od najmłodszych lat naszego życia, bo nigdy nie wiemy co może nas w życiu spotkać.

     GALERIA

      

    • Bractwo Rycerskie "Kerin"

    • 15 lutego 2018 r. do naszej szkoły po raz kolejny zawitali Rycerze z Bractwa Rycerskiego "Kerin". Przedstawili nam żywą lekcję historii "Na dworze króla Kazimierza Wielkiego". Uczniowie klas 4-7 mieli szansę przebrać się za rycerzy, dworzan, białogłowy z epoki. Przedstawiali sceny z życia codziennego dworu królewskiego na Wawelu. Spawdzali się w pojedynkach rycerskich, dzielnie walcząc bardzo ciężkimi mieczami.

     Spotkania z Rycerzami stają się tradycją w naszej szkole i wywołują ogromne zainteresowanie historią wśród uczniów.

     GALERIA