• Prezent od Rady Rodziców

15.06.2023

Z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców, zakupiła w prezencie profesjonalną maszynę do popcornu. Jej debiut miał miejsce na pikniku szkolnym 30 maja. Popcorn był jedną z głównych atrakcji pikniku, kolejka była długa, dzieci wytrwale czekały, a rodzice obsługiwali ja w pocie czoła. Liczymy, że maszyna będzie wykorzystywana na innych imprezach szkolnych i będzie cieszyła każde dziecko.

• ,,Szkoła nie marnuje - wiem, co jem"

07.06.2023

W tym roku szkolnym klasa 7a uczestniczyła w cyklu warsztatów w ramach pilotażowego programu ,,Szkoła nie marnuje - wiem, co jem.".

Uczniowie poznali zasady mądrego gospodarowania żywnością. Nauczyli się, w jaki sposób można ograniczyć marnotrawstwo jedzenia. Celem warsztatów było także nauczenie dzieci szacunku do żywności i osób ją wytwarzających oraz troski o środowisko naturalne.

• 2a - w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

07.06.2023

7 czerwca klasa 2a wybrała się do Łazienek Królewskich na ekspozycję Oko w oko w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. To już drugie zajęcia klasy w tym muzeum. Pani prowadząca lekcje i omawiająca ekspozycję posiada ogrom wiedzy na temat świata przyrody i zwierząt. Po bardzo ciekawej lekcji klasa zatrzymała się na piknik w parku. Podczas odpoczynku uczniowie dobrani w grupy rozwiązywali zadanie, które polegało na wykreśleniu z podanych liter 15 nazw zwierząt z oglądanej ekspozycji. Zadanie nie było takie łatwe, gdyż w wykreślanie znalazły się takie zwierzęta jak tapir, dik dik oraz karibu. Oczywiście nauczyciele trochę pomagali więc grupy bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem.

• 4a - na Farmie Iluzji

07.06.2023

Z okazji Dnia Dziecka 02.06.2023 roku klasa 4a pojechała na wycieczkę do Farmy Iluzji. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem. Przez dwie godziny poznawaliśmy atrakcje Farmy Iluzji, były to między innymi: krzywy dom, labirynt, statek piracki i dom zapomnienia. Później zjedliśmy smaczny obiad i dzieliliśmy się spostrzeżeniami na temat atrakcji. Po obiedzie mieliśmy czas na zabawę. Wykorzystaliśmy ten moment i poszliśmy kupić pamiątki. Po zabawie ruszyliśmy w stronę autokarów. Wycieczkę uważamy za udaną. Mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym zwiedzimy wiele innych miejsc.
            Notatkę sporządzili uczniowie klasy 4a: Florian K. Kacper B. Hlieb K. Wiktoria P. i Anna P.