• 1a - jesienne liście

      19.10.2020

      Ostatnio podczas lekcji uczniowie klasy 1a wykonywali jesienną pracę plastyczną. Były to kolorowe liście. Zadaniem dzieci było z kolorowych kartek papieru wycinać różne kształty, następnie przygotowane wzory przykleić na czarnym szablonie liści. Bardzo szybko ciemne listki zaczęły mienić się różnobarwnymi elementami. Uważamy, że dzieciaki fantastycznie wykonały swoje  prace!!!  

     • 1a - jesienne stworki

      10.10.2020

      Większości z nas kasztany kojarzą się z nieuchronnie nadchodzącą jesienią. Na zewnątrz zieleń liści znika niemal całkowicie, ustępując miejsca wspaniałej palecie barw i odcieni. Jesień to wspaniała kolorowa pora roku.

      Razem z Wiktorem i Stasiem z klasy 1a robiliśmy kasztanowe ludziki.

      Wyszły nam zabawne stworki.  Może macie pomysł jak je nazwać?

     • 1a - Dzień Chłopaka

      07.10.2020

      30 września obchodzimy Dzień Chłopaka.  W naszej klasie również świętowaliśmy ten dzień.  Dziewczynki wręczyły chłopcom przygotowane wcześniej medale „Super chłopaka”. Z okazji tego święta rodzice  jednego z  uczniów naszej klasy przygotowali dla dzieciaków upominki. Otrzymane prezenty sprawiły dzieciom ogromną radość.

     • 2a w piekarni Grzybki

      05.10.2020

      30 września klas 2a była na wycieczce w piekarni Grzybki.

      Dzieci poznały pracę piekarza i cukiernika. Dowiedziały się z czego robimy chleb.

      Same wykonały bułeczki drożdżowe, którym nadawały różne ciekawe kształty.

      Na koniec każdy miały możliwość wykonać pizzę z ulubionymi dodatkami. Wszystkim bardzo smakowały świeże pachnące bułeczki oraz pizza.

      To był dzień pełen wrażeń.

     • Barykada Września 1939 r.

      09.09.2020

      8 września o godz. 17.00 odbyła się uroczystość z okazji 81. rocznicy obrony Warszawy w 1939 r. przy pomniku Barykada Września 1939 r. Uczniowie naszej szkoły Ania i Filip, w imieniu całej społeczności szkolnej, uczestniczyli w uroczystości oraz złożyli wieniec w hołdzie pamięci Bohaterom Warszawy.

     • 3a - zwierzęta w Afryce

      07.06.2020

      Afryka to drugi pod względem wielkości kontynent świata otoczony wodami Morza Śródziemnego, Oceanu Atlantyckiego i Oceanu Indyjskiego. Zróżnicowana krajobrazowo i kulturowo, uznawana za region egzotyczny,„Czarny Ląd”. Tu znajduje się największa pustynia świata, Sahara, czy najdłuższa rzeka – Nil. Liczne parki narodowe i rezerwaty przyrody przyciągają miłośników fauny i flory, często poznających ją na safari.Tych i wiele innych ciekawych informacji uczniowie klasy 3a poznali podczas omawiania lektury „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. W Afryce żyje bardzo dużo różnorodnych i ciekawych zwierząt, a jakich? Przeczytajcie sami….

     • 3a - już niedługo wakacje

      03.06.2020

      Na pewno każdy chciałby gdzieś wyjechać, zwiedzić inne kraje… Może ktoś z Was wybierze się do jakiegoś kraju w Europie? Jeśli tak, to możecie skorzystać z informacji, które przygotowali dla Was uczniowie klasy 3a. Może kogoś z Was zainteresuje dany kraj i się tam wybierze. Udanej podróży.

     • 3a - propozycje wycieczek

      03.06.2020

      Na dworze robi się coraz cieplej. Możemy wychodzić na spacery oraz wyjeżdżać do innych miast. Co można zwiedzić w Warszawie? Jakie są tu atrakcje turystyczne? A może ktoś nie był w Otwocku i chciałby tam pojechać? Uczniowie klasy 3a zaplanowali wycieczkę po Warszawie i Otwocku. Może ktoś z was z nich skorzysta….

     • 3a - życie za 100 lat

      28.05.2020

      Każdy z nas zastanawia się jak będzie wyglądało życie na Ziemi za 100 lat. Czy coś się zmieni? Uczniowie klasy 3a narysowali pojazdy przyszłości. Kto wie, może niektóre z nich kiedyś tak będą wyglądały……

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      03.04.2020

      2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      Autyzm objawia się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba jest indywidualnością, nie ma dwóch takich samych osób z autyzmem. Towarzyszy on osobie przez całe życie, jednak dzięki odpowiedniej opiece i właściwie dobranej terapii można w znaczącym stopniu poprawić jej funkcjonowanie. Im wcześniejsza diagnoza i idąca za nią indywidualna terapia, tym większa szansa na poprawienie jakości życia osób z autyzmem i ich rodzin.

      Kolor niebieski daje osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję na lepsze życie. Niech w ten jeden dzień w roku będzie nam niebiesko, aby każdy kolejny stawał się dla nich łatwiejszy!

      Dużo wytrwałości a przede wszystkim zdrowia życzy klasa 3a.

      .

     • Konkurs matematyczny "Alfik"

      10.03.2020

      27 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Matematyczny ,,Alfik” organizowany przez Firmę Edukacyjną „Łowcy JERSZ” w ramach „Ogólnopolskiego Programu Łowimy Talenty”. Celem konkursu było motywowanie uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia oraz podejmowania intelektualnych wyzwań.  Zadania konkursowe  wymagały matematycznego sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów.  W matematycznej rozgrywce wzięło udział 72 uczniów z klas II – VIII.   

      Laureatem konkursu został Tomasz Jóźwiak z kl.5b

      Wyróżnienia i dyplomy uznania otrzymali: 

      Filip Pachel - kl.2b

      Paweł Wardzyński - kl.2b 

      Zofia Gołębiowska - kl.3b  

      Lena Gałażyn - kl.3b   

      Ksenia Osiczko - kl.4c

      Tymoteusz Matejowski kl.5b

      Stanisław Pszczółkowski kl.6a

       Gabriela Górny kl.7d

      Marta Bonder kl.8b

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach matematycznych!
       

     • Mała Olimpiada Matematyczna

      04.03.2020

      04 marca odbył się etap szkolny Małej Olimpiady Matematycznej. Do konkursu przystąpiło  13 uczniów z trzech klas trzecich. Do rozwiązania było 5 zadań i można było uzyskać 20 punktów. Do kolejnego etapu przeszło 9 uczniów z wynikiem powyżej 75%. Serdecznie gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

      Koordynator konkursu Olga Pazdyga

     • Zima w Mieście 10-14.02

      14.02.2020

      I tydzień akcji ZIMA W MIEŚCIE 2020 za nami.

      Za nami również moc atrakcji.

      Byliśmy:

      - w kinie na filmie: „Tajni i fajni”,

      - w Centrum Nauki Kopernik,

      - na basenie,

      - warsztatach sportowych i „Origami” w SP 264,

      - warsztatach florystycznych w III Ogródku Jordanowskim,

      - warsztatach plastycznych; Eko – torby”, „Slime”.

    • Pierwsza pomoc przedmedyczna

    • Jak mówi jedno polskie przysłowie ,,licho nie śpi'', dlatego aby zapobiec negatywnym skutkom wydarzeń w naszej szkole, w ramach zajęć dydaktycznych został przeprowadzony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy 1a oraz 3b. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził wykwalifikowany Ratownik Medyczny Pan Jakub, na co dzień pracujący w pogotowiu medycznym. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Cześć teoretyczna obejmowała prezentację multimedialną na temat zachowania się w przypadku uczestnictwa w wypadku masowym, a także w sytuacjach z życia codziennego. Dzieci miały okazję do przypomnienia sobie ważnych numerów alarmowych oraz zastosowania ich w praktyce.  W części praktycznej zajęć każdy z uczniów miał za zadanie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową  na fantomach,  jak również przypomnieć sobie zachowanie w przypadku zasłabnięcia osoby starszej. Na koniec Pan ratownik medyczny zaprezentował nam na jednym z uczniów pozycję boczną ustaloną. Warto wiedzieć jak się zachować w takich przypadkach już od najmłodszych lat naszego życia, bo nigdy nie wiemy co może nas w życiu spotkać.

     GALERIA

      

    • Bractwo Rycerskie "Kerin"

    • 15 lutego 2018 r. do naszej szkoły po raz kolejny zawitali Rycerze z Bractwa Rycerskiego "Kerin". Przedstawili nam żywą lekcję historii "Na dworze króla Kazimierza Wielkiego". Uczniowie klas 4-7 mieli szansę przebrać się za rycerzy, dworzan, białogłowy z epoki. Przedstawiali sceny z życia codziennego dworu królewskiego na Wawelu. Spawdzali się w pojedynkach rycerskich, dzielnie walcząc bardzo ciężkimi mieczami.

     Spotkania z Rycerzami stają się tradycją w naszej szkole i wywołują ogromne zainteresowanie historią wśród uczniów.

     GALERIA