• 2a - zamiana w kucharzy

      29.03.2022

      W poniedziałek 28 marca uczniowie klasy 2a zamienili się w kucharzy. Ich zadaniem było wykonać pastę jajeczną lub twarogową. Każdy uczeń miał ze  sobą potrzebne przybory kuchenne. Pasty wyszły przepyszne! Myślę że nadawałyby się do Programu Masterchef Junior.

     • Prawa Dziecka

      23.03.2022

      W lutym i marcu uczniowie klas młodszych podczas lekcji przedmiotowych i zajęć świetlicowych zapoznawali się ze swoimi prawami i obowiązkami. Dużo rozmawiali na ten temat, oglądali ciekawe filmy edukacyjne oraz prezentacje. Uczniowie wykonali też wiele pięknych prac, które prezentujemy.

     • 1a - poszukiwania oznak wiosny

      25.03.2022

      23 marca klasa 1A wyszła na wycieczkę do Parku Szczęśliwickiego. Uczniowie brali udział w grze terenowej „Poszukiwania oznak wiosny”. Klasa była podzielona na dwie grupy, ich zadaniem było zaznaczanie na kartach napotkanych po drodze oznak wiosny. Następnie obie grupy spotykały się w umówionym miejscu i podliczały zdobyte punkty. W nagrodę zrobiliśmy mini piknik, a później były szaleństwa na placu zabaw. Następnego dnia uczniowie wspominali wiosenny spacer – rysowali rysunki i pisali na kartach zadań co zobaczyli, usłyszeli oraz poczuli.

     • 1a - hodowla rzeżuchy

      19.03.2022

      Uczniowie klasy 1A mieli zadanie – zasiać i wyhodować rzeżuchę. Wyrośniętą i zarazem pachnąca przynosili do szkoły, by zaprezentować swoją hodowlę.  Cały tydzień uczniowie pamiętali o podlewaniu roślinek, które przyozdabiały salę. W piątek 18 marca urządziliśmy degustację rzeżuchy. Uczniowie smarowali masełkiem bułeczki, a następnie sami nakładali sobie rzeżuchę na kromki. Było pysznie i zdrowo.

     • 2a - wystawa "Czarne/białe"

      11.03.2022

      W piątek 11.03 klasa 2a miała przyjemność obejrzeć wystawę obrazów „Czarne/białe” Pani Asi G. w Miejskiej Aktywności Lokalnej. Dzieci zamieniły się w krytyków sztuki i próbowały odgadnąć co jest narysowane na tych obrazach. Każdy rysunek był bogaty w szczegóły i rysowany czarnym cienkopisem. Autorka wystawy opowiedziała nam historię niektórych dzieł. Następnie w parach dzieci szukały ukrytych fragmentów w obrazach i różnic między rysunkami. Każdy chciał być dobrym detektywem. Na koniec uczniowie dostali od Pani Asi małe upominki.  Mam nadzieję, że zachęci ich to do stworzenia własnych prac. Wystawę prac Czarne/białe  można oglądać do 31.03. Serdecznie polecamy!

     • INNOWACJA PEDAGOGICZNA NA LEKCJACH ANGIELSKIEGO

      10.03.2022

      W naszej szkole w gr.1 kl.5b, gr.2 kl. 6a, gr.1 kl.8arealizowana jest innowacja pedagogiczna: Kształtowanie kompetencji językowych uczniów poprzez wykorzystanie sprzętu do treningu słuchowego A.Tomatisa na lekcjach angielskiego. Główne założenia pracy na zajęciach innowacyjnych to wykorzystanie do nauki komunikowania się sprzętu do treningu słuchowego Tomatisa: elektronicznego ucha, słuchawek i mikrofonu, które ułatwiają uczniom słyszenie własnego głosu i samokontrolę wypowiedzi w języku angielskim. Niniejsza innowacja ma na celu zmotywowanie uczniów do mówienia w języku angielskim, zwiększenie efektywności procesu nauczania oraz pomoc w koncentracji uwagi na zajęciach. Nowe metody oraz środki dydaktyczne będą stanowiły wielospecjalistyczne wsparcie dla uczniów w zakresie nauki języków obcych poprzez łączenie pracy dydaktycznej z terapeutyczną.

     • 2a - 17.02 - Światowy Dzień Kota – lekcja odwrócona

      18.02.2022

      W czwartek uczniowie klasy 2a przeprowadzili niezwykle ciekawą lekcję o  kotach. Dowiedzieliśmy się różnych informacji na temat naszych pupili.  Wiemy już, że każdy koci nos jest inny, koty nie rozpoznają słodkiego  smaku i każdy kot ma dodatkową powiekę. Wiele innych ciekawych  informacji znajdziecie w gazetce szkolnej na korytarzu.  Uczniowie  musieli przejść przez labirynt, dowiedzieć się o czym  mogą śnić koty.  Wykonali kolorowe maski kota oraz pacynki. Na koniec obejrzeliśmy film o  kotach. To był udany koci dzień.

     • Karnawał w kl. 2a

      28.01.2022

      Ostatni dzień przed feriami spędziliśmy w karnawałowym stylu. Uczniowie 2a przebrali się za różne postacie, prezentowali swoje stroje na wybiegu a później mieliśmy małą imprezkę. Zabawa była super 😊 szkoda że tak krótko….

     • 2a - innowacja pedagogiczna

      24.01.2022

      Za nami kolejny etap z innowacji pedagogicznej „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Dzieci przeczytały książkę Wandy Chotomskiej „Dzieci Pana Astronoma”. Uczniowie poznali zawód Astronoma, astronauty i astrologa. Dowiedziały się ciekawych rzeczy o Układzie Słonecznym, gwiazdozbiorach i fazach Księżyca. Oglądali Kosmos i w grupach wyszukiwali ciekawych informacji o planetach. Na koniec naszej przygody zrobili swój własny kosmos w słoikach. To była udana wyprawa w nieznane.

     • Dzień Babci i Dziadka w świetlicy

      21.01.2022

      Przez cały tydzień w ramach zajęć „Godzina z pomysłem w świetlicy” robiliśmy upominki dla swoich Babć i Dziadków.

      - Serduszka z masy wycinaliśmy za pomocą foremek, następnie je upiekliśmy i ozdobiliśmy.

      - Laurki dla Babci i Dziadka wykonaliśmy z kolorowego papiery a następnie ozdobiliśmy wyciętymi tulipanami.

    • Pierwsza pomoc przedmedyczna

    • Jak mówi jedno polskie przysłowie ,,licho nie śpi'', dlatego aby zapobiec negatywnym skutkom wydarzeń w naszej szkole, w ramach zajęć dydaktycznych został przeprowadzony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy 1a oraz 3b. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził wykwalifikowany Ratownik Medyczny Pan Jakub, na co dzień pracujący w pogotowiu medycznym. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Cześć teoretyczna obejmowała prezentację multimedialną na temat zachowania się w przypadku uczestnictwa w wypadku masowym, a także w sytuacjach z życia codziennego. Dzieci miały okazję do przypomnienia sobie ważnych numerów alarmowych oraz zastosowania ich w praktyce.  W części praktycznej zajęć każdy z uczniów miał za zadanie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową  na fantomach,  jak również przypomnieć sobie zachowanie w przypadku zasłabnięcia osoby starszej. Na koniec Pan ratownik medyczny zaprezentował nam na jednym z uczniów pozycję boczną ustaloną. Warto wiedzieć jak się zachować w takich przypadkach już od najmłodszych lat naszego życia, bo nigdy nie wiemy co może nas w życiu spotkać.

     GALERIA

      

    • Bractwo Rycerskie "Kerin"

    • 15 lutego 2018 r. do naszej szkoły po raz kolejny zawitali Rycerze z Bractwa Rycerskiego "Kerin". Przedstawili nam żywą lekcję historii "Na dworze króla Kazimierza Wielkiego". Uczniowie klas 4-7 mieli szansę przebrać się za rycerzy, dworzan, białogłowy z epoki. Przedstawiali sceny z życia codziennego dworu królewskiego na Wawelu. Spawdzali się w pojedynkach rycerskich, dzielnie walcząc bardzo ciężkimi mieczami.

     Spotkania z Rycerzami stają się tradycją w naszej szkole i wywołują ogromne zainteresowanie historią wśród uczniów.

     GALERIA